Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Разкажи каква е и голъм ако одобри. Иначе имаме ли ги на въоръжение?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #62
      Само ако искате, тези въпроси ги задавайте в съответната тема, за да е по-организирано. Ще е и по-лесно за новодошлите играчи.

      Comment


        #63
        Мисля че е по темата - за сухопътните войски:
        125 мм Самоходно противотанково оръдие "Спрут"

        Мисля на нас ще свърши доста добра работа, но ги нямаме.

        Ако можем да купим 30 парчета...
        В алтернативната игра ще са толкова ценни, колкото и StuG - III за България през ВСВ, но с доста по-широк спектър..
        В смисъл няма да ги ползвам за непосредствена поддръжка на пехотата, а мисля да ми свършат къде-къде по-добра работа за маневрени бойни действия /все пак руснаците са ги предвидили за ВДВ/, тоест ще направя с тях един бронеразузнавателен батальон и ще действат отпред или на фланговете...Нещо като skymishers.
        Не напразно леките танкове са използвани за такива нужди на времето - "Pz-I и II, Чефита, Шеридани". А тук направо 125 мм
        Last edited by Kramer; 06-03-2012, 22:05.

        Comment


          #64
          Нали не забравяте каква е местността на главния ТВД?
          За "Спрут" - намерете ми цена, колко са произведени и изнасяни ли са и ще говорим. Във вашия арсенал има по-стари прицепни 100 мм ПТ оръдия.

          Comment


            #65
            Мисля да ги пръсна в завеса от засади на широк фронт в полосата за осигуряване - между границата и основната позиция на главните ми сили. Да удрят от засада и бягат после на междинни рубежи. След което те или това което остане от тях ще го прехвърля на десния бряг на Марица, където по това време ще държи отбрана малка част от силите. За водене на маневрени бойни действия, в случай, че врагът форсира реката и почне обход към Хасково.

            "Машина способна совершать марши на расстояние 500 км, может транспортироваться самолетами ВТА и десантными кораблями, десантироваться парашютным способом с экипажем внутри машины, без подготовки преодолевать водные преграды при волнении до 3 баллов с ведением стрельбы из пушки на плаву в секторе ±35..."


            "К самоходной артиллерийской установке 2С25 "Спрут-СД" большой интерес проявили представители вооруженных сил Республики Корея, Индии и других стран."
            Last edited by Kramer; 07-03-2012, 20:45.

            Comment


              #66
              Нещо което може да се ползва изключително ефективно за контрабатарейна борба и атакуване на скупчени танкове - http://www.kbptula.ru/rus/multi/hermes.htm
              В общи линии обсег 100км, самонасочващи се глави с радиокомандна корекция ако се наложи, леко и сравнително евтино, силно модулно, ползва се срещу почти всичко - от танкове до кораби и нисколетящи самолети/хеликоптери. Ползва същата инфраструктура като Панцир, за по-евтина поддръжка. Най-близкото до магическо оръжие което успяхме да намерим, благодарности на моряка за това. С Хермес може да мажем опозицията докато не ни свършат парите за ракетите... което няма да е много дълъг период от време, но все пак.
              Довечера почвам таблиците с парите, но смятам задължително да купя такива
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #67
                Хъм, този "Хермес" въобще има ли го готов? Защото няма снимки, а скечове.
                Аз въобще към "вундервафетата" се отнасям знаеш как . Това отношение се отразява в сметките.

                Comment


                  #68
                  Е ако го няма готово то е защото никой не си е поръчал, просто нашите ще са поръчани специално за нас, няма да са втора ръка
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #69
                    Шопинг листата и примерно щатно разписание на Ямболската оперативна група
                    Дивизионен щаб(Ямбол)
                    1 Танков батальон (40 танка, 4 ТВ-62 и 200 човека)
                    2 Танков батальон (40 танка, 4 ТВ-62 и 200 човека)
                    3 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 20 БМП-1, 6 2С11) със зенитна ракетно артилерийска батарея (6 ЗУ-23-2, 6 Актроса и 20 ПЗРК)
                    4 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 20 БМП-1, 6 2С11) със зенитна ракетно артилерийска батарея (6 ЗУ-23-2, 6 Актроса и 20 ПЗРК)
                    5 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 20 БМП-23, 6 2С11) със зенитна ракетно артилерийска батарея (6 ЗУ-23-2, 6 Актроса и 20 ПЗРК)
                    6 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 20 БМП-23, 6 2С11) със зенитна ракетно артилерийска батарея (6 ЗУ-23-2, 6 Актроса и 20 ПЗРК)
                    7 Механизиран пехотен батальон (480 човека, 20 БМП-23, 6 2С11) със зенитна ракетно артилерийска батарея (6 ЗУ-23-2, 6 Актроса и 20 ПЗРК)
                    8 Усилен лек пехотен батальон с противотанкова рота и химическо отделение (480 човека, 20 джипа и 20 МТЛБ, 18 АГС-30, 18 ПТУР, 6 РПО Шмель, двойна доза РПК, РПГ и СВД в пехотните роти)
                    9 Усилен лек пехотен батальон с противотанкова рота и химическо отделение (480 човека, 20 джипа и 20 МТЛБ, 18 АГС-30, 18 ПТУР, 6 РПО Шмель, двойна доза РПК, РПГ и СВД в пехотните роти)
                    10 Усилен лек пехотен батальон с противотанкова рота и химическо отделение (480 човека, 20 джипа и 20 МТЛБ, 18 АГС-30, 18 ПТУР, 6 РПО Шмель, двойна доза РПК, РПГ и СВД в пехотните роти)
                    11 Усилен лек пехотен батальон с противотанкова рота и химическо отделение (480 човека, 20 джипа и 20 МТЛБ, 18 АГС-30, 18 ПТУР, 6 РПО Шмель, двойна доза РПК, РПГ и СВД в пехотните роти)
                    12 Гаубичен артилерийски дивизион (18 2С1, взвод за разузнаване и управление с 1РЛ232 Леопард, транспортно тилови взвод, 200 човека ЛС)
                    13 Гаубичен артилерийски дивизион (18 2С1, взвод за разузнаване и управление с 1РЛ232 Леопард, транспортно тилови взвод, 200 човека ЛС)
                    14 Гаубичен артилерийски дивизион (18 2С1, взвод за разузнаване и управление с 1РЛ232 Леопард, транспортно тилови взвод, 200 човека ЛС)
                    15 Тежък артилерийски дивизион (12 2С5 хиацинт, взвод за разузнаване и управление с 1РЛ219М Зоопарк, транспортно тилови взвод 200 човека ЛС)
                    16 Тежък артилерийски дивизион (12 2С5 хиацинт, взвод за разузнаване и управление с 1РЛ219М Зоопарк, транспортно тилови взвод 200 човека ЛС)
                    17 Тежък реактивен артилерийски дивизион (6хБМ-30 Смерч или БМ-27 Ураган, 6 транспортно зареждащи машини, 10 камиона и 100 човека ЛС)
                    18 Тежък реактивен артилерийски дивизион (6хБМ-30 Смерч или БМ-27 Ураган, 6 транспортно зареждащи машини, 10 камиона и 100 човека ЛС)
                    19 Зенитно-ракетен дивизион 12-15х9К35, Панцир, Оса или каквото дадат от София, 20хЗСУ-23-2(или 10 ЗУ-23-2 и 5 ЗСУ-23-4 - разбрах че имаме 27) и 50 ПЗРК с 50 джипа - към 180 човека
                    20 Батальон за радиотехническо разузнаване и РЕБ (300 човека, състава на оборудването подлежи на доуточняване ама си мисля за 4-5 Автобази и за няколко Валерии и Охоти)

                    Общо 6620 човека(7000 с дивизионния щаб)
                    80 танка
                    100 БМП
                    30 120 мм. самоходни минохвъргачки
                    54 122 мм. самоходни гаубици
                    24 152 мм. самоходни гаубици
                    12 220/300 мм. РСЗО
                    40 ЗУ-23-2
                    150 ПЗРК
                    5 ЗСУ-23-4
                    12 Стрела-10/Оса/Панцирь
                    50 камиона
                    80 джипа
                    80 МТЛБ
                    12 транспортно-зареждащи машини за РСЗО
                    8 ТВ-62М(БРЕМ)
                    3 1РЛ232 Леопард
                    2 1РЛ219М Зоопарк
                    4 1РЛ222 Автобаза
                    4 СРТР Валерия

                    Възможности за усилване ако има пари
                    Тежък гаубичен артилерийски дивизион (18х2С19М и другото като при дивизионите на 2С5 - 200 калпака, цената на 2С19М е 3 милиона долара според уикито) - примерно 2 броя
                    още един тежък реактивен артилерийски дивизион (Смерча е 4 милиона без ТЗМа, предполагам ТЗМа е към 2 все пак я няма цялата механика и прицелните средства и е само едно шаси с кран и транспортни контейнери)
                    Още два леки пехотни батальона с ПТО рота и химическо отделение
                    Teжък минометен дивизион (8х2С4 Тюльпан, десетина камиона и 100 калпака ЛС запасен с мнооого мини Смельчак - на въоръжение са са 430 все ще ни продадат 8)
                    Инженерно сапьорен батальон (примерно 5 МТЛБ(едно командно и 4 минни заградителя), 3 булдозера 3 багера, две фадроми и много народ с кирки, брадви и лопати освен АКтата)

                    Информация за посредника.
                    Химическото отделение не разполага с възможност за прилагане на химическо оръжие. Неговото оръжие са шестте реактивни пехотни огнемета Шмель.

                    Въпроси за доуточняване с другите колеги със червени лампази - кой къде горе долу смята да са му основните позиции, за да ги направим приблизително на едно ниво и да не допускаме вклинявания и обходи? Аз лично смятам да си опра десния фланг на Дервентските възвишения ако ми поверят Тунджа, за левия не знам още
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #70
                      Моряк, ако си разделим театъра на две, това означава аз да държа от Марица до Тунджа, ти от Тунджа до Черно море. Зор ще е, ма пък поне ще опитаме....

                      Comment


                        #71
                        И това е вариант ама пък така и така си имаме трима новодошли и две свободни длъжности, но ако няма желаещи така и ще направим. Между другото предлагам да набутаме химическо отделение във всеки един пехотен батальон. Шмель и термобаричните и снаряди изглеждат многообещаващо за борба с лека бронирана техника и пехота и особено за устройване на засади
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #72
                          За да поберем новодошлите и до известна степен за да разделим театъра на действие на някакви логични части смятам да е на три направления (ако се погледне картата в общи линии има точно разделение на три части):
                          1. Между Гърция и Тополовград поема Крамер, евентуално за да може да се концентрираш върху техен пробив към Свиленград - отговорността ти свършва на 10км от Тополовград
                          2. Между Тополовград и първите възвишения на Странджа - Моряка
                          3. Странджа и границата, както и пазене на морския бряг - Амазон или Сизериадор, трябва да ги разпитам за предпочитания подробно

                          В общи линии те биха опитали да пробият или през Свиленград, или към Ямбол, съответно на направления 1 и 2. С оглед широчината Ямбол ми се струва по-вероятен, но нека не забравяме, че те имат повечко сили от нас и могат спокойно да тръгнат да мачкат и по двете. Клин между 1 и 2 трудно ще се забие заради Сакар, където предполагам ще държим доста артилерия, Точките и зенитни комплекси, защото така ще покриват и двете направления ако положението стане грозно. Крамер, ти ще имаш по-малко фронт поне в началото, за това най-вероятно ти ще си отговорен да пазиш златните яйца в Сакар.

                          Между другото колкото повече гледам картата, толкова по-сложно ми се вижда да се удари през Свиленград - просто е ужасно тясно. Над Тунджа в близкия тил на лошковците има един мост бтв, харесал съм си го да го ударим, както и ЖП моста - просто за да ги забавим откъм снабдяване.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #73
                            Какво мислите за Т-90 (явно Абрамси няма да има ). Индийците много го хвалят, а според уикито цената тръгва $2.77 милиона, като нагоре явно се включват екстрите, които така и така не ни трябват.
                            На нас ни трябват добрите прицелни системи и добрите подкалибрени снаряди (ако руснаците ни продадат такива снаряди, на Ирак например отказаха, за което американците са им много благодарни).
                            Двойката Т-90 + БМП-23 според мен ще в много добра при гъвкава отбрана. Танка търчи да подсилва танко опасните направления, БМП-23 пази танка със скорострелното си оръдие и ПТУР и вози малко тежковъоражена мото-пехота (включително с ПЗРК игла). Комбинацията ще е добра и при отразяване на морски десант.
                            Ако приемем аксиоматичното съотношение 1:3 при отбрана, 100 Т90+БМП23 при кадърни екипажи и тактика и многобройни предварително подготвени позиции, теоритично имат шанс да отразят атаката на дивизия с 300 Лео2.
                            Още повече, че Т-90 е старата к**ва Т-72 само че с червило и жартиери, така че вече имаме подготвени екипажи за тях. Освен това живота на цевта на 125 ММ гладкоцевно оръдие, когато използва НЕ снаряди и картеч е много голям (при подкалибрени е друга бира) което ще постави пред атакуващите турски пехотинци някой ексизтенциални въпроси.

                            П.П: Не съм сигурен, че модернизацията на останалите Т-72, ще е много по-ефтина от нови Т-90 без екстри. По-добре да оставим Т-72 както са си и да ги изпратим да пазят срещу вражески десант по черноморието, където няма да се сблъскат с танкове а само пехота, леки оръдия и евентулно БМП или БТР - и (поне докато турците не успеят да установят предмостие, което ние няма да им позволим.).

                            П.П.П: Колкото до Странджа, ако ми я дадете, бих минирал крайбрежните пътища към Приморско и Бургас с толкова мини, че Северна Корея да ни завиди. А турски колкони, ако решат да минат от там, ще са прекрасна цел за контраатаки по левия фланг откъм страндженските възвишения. Отляво тежък терен и силна българска групировка, отляво морето, отпред минни полета и засади по пътя. Хъм...може да стане доста мазало. А в залесвни хълмове, как хубвао се крият ПВО радари и ракети, както и танкови роти, пехота, снайперисти и гаубици - красота!
                            Last edited by Amazon; 10-03-2012, 18:53.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              #74
                              Още две неща - прегледах темата и не видях да се споменава 12 мм дългоцевна картечница произвеждана в Казанлък. Нещото има пехотен вариант с тринога и е доста по-мощно от повечето 12 мм картечници в производство (по памет - цевта е по-дълга), съответно е доста по-тежко. Според мен е идеално средство за отбрана, независимо от терена. Може да се използва срещу всичко - от транспортни хеликоптери на противника, подаване на снайперистики гнезда, пехота, БМП-та с алуминиева, или тънка стоманена броня а и може да си го имаме в големи количества. Може би на взводно ниво?

                              Друго нещо, някой знае ли приблизителна цена на БМП-23? Това все пак ще е единственото универсално нещо, което ще имаме на въоражение в сериозни количества. Както съм казвал, въждал съм точно това 23 мм оръдие в действеие и единственото, което би му устояло е танк (ако не му скъса веригата или ослепи).
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #75
                                Съмнявам се Голъм да гледа чак какви точно картечници имаме, но ако му опишем някаква идеология за "чеченски" батальони например базирани на леко въоръжение ала картечници/снайпери/ПТУР-сове/минохвъргачки/миниране на пътища които са са силно мобилни през горски местности - предполагам че ще приеме да имат определени характеристики и насоченост. Същият метод се ползва и за механизиран батальон - дали ще фокусираме на борба с пехота или танкове, колко е ПВО-то и т.н.
                                В общи линии доколкото разбирам подхода на Голъм, задълбаване в подробности не трябва да има - гледа се идеологията на типа батальон и се купува според нея, отвъд това подробностите не са важни. Тоест казваме каква функционалност/специализация си представяме от един батальон, какво въоръжение му купуваме и после той казва доколко има смисъл от това и дали е възможно.

                                За БМП-23 съм чувал, че в Ирак без проблеми пробивало бетонните стени на постройки. Ние имаме и една разработка БМП-30, която е с по-силно оръдие, ако случайно имаш мнение за нея кажи. Иначе БМП-23 му трябва нов противотанков комплекс, Конкурс вече е поостарял, макар и с хубав обсег. Тъй че нов противотанков комплекс, евентуално добавяне на малко броня и прибори за нощно виждане ще са ни достатъчна модернизация, какво ще кажеш? Цената би трябвало да е в района на 0,5-1 милиона вечнозелени (и същата цена за Гвоздиките, все пак са същото шаси, тъкмо се прави икономия от поръчване на големи количества)? Тук и Голъм да си каже мнението?

                                За Т-72 - имаме ги, с комплект нови прибори за нощно виждане, подкалибрени снаряди и самоуправляеми ракети, нова активна броня и комплекс за активна защита Арена би трябвало да е на нивото на Лео 2А4. Като всичко това не би трябвало да превишава 0,75 милиона на танк в никакъв случай. Даже малко ми се иска от Голъм ако ще ни дава само 80 танка, то те да са модернизирани до този стандарт, а за другите 120 ще платим. Това ще доведе танкът горе-долу до нивото на Т-90, макар и с по-слабичка броня и комуникации. Ще ни останат пари за още може би 2 танкови батальона, които ще са или нови Т-90, или някакви Лео2А4 втора ръка - според каквото каже Голъм и колкото пари имаме. За Т-90 приемам цената за 3 милиона с активна защита и Арена, за Лео2А4 - 3 милиона по принцип също.

                                Ако успеем да изпълним горния план и цените са каквито са + не ни е безкрайно скъпо да правим нови поделения, то може и да изкараме 7 танкови батальона, дори и да са примерно само по 40 машини (през социализма са били доста по-големички ако не се лъжа). Според мен това ще е достатъчно да парираме турски действия, поне докато ПВО-то държи фронта и не може да ни разнесат от въздуха.

                                Между другото аз не съм твърде голям специалист по сухопътните дела, какво ще кажеш за структурата на механизираните батальони която е дал Моряка?
                                Last edited by Пилот; 11-03-2012, 04:23.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X