Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Разбира се, че няма да го купувате. Въпросът е в две неща:
    1) да е описано къде какво има, за да знам - важно е при изчисленията;
    2) да не се увличате. Предполагам, че няма да го направите, но все пак да предупредя.

    Comment


      #32
      Кога ще започне поръчването на нужното от оперативните командири? По команден ред ли, или направо към посредника?

      Comment


        #33
        Засега предлагам следната последователност:

        1. Полевите командири казват какво мислят за техните направления като възможни действия от тяхна страна/аз казвам какви са моите виждания за всяко от направленията, дискутираме и постигаме някакво разбирателство за рамка на действията (идеята е веднъж като почне сражението да имаме представа кой какво иска да постигне, така заповедите ми и следването им ще е много по-ефективно).
        2. Дават списък-чернова на подразделения и оръжие което им трябва./Обсъждаме го след това заедно, какво е възможно и как би се ползвало.
        3. Голъм минава и казва какво всъщност имаме, ние го молим за леки корекции ако са наложителни.
        4. Аз пускам финален списък за покупки съобразено с каквото искат командирите, колко пари имаме, какво позволява Голъм.

        Предполагам това ще бъде последователността на действията ни?
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #34
          Аз съм съгласен, обаче плановете за отбранителни боеве на странджанското направление ще дойдат утре заедно с шопинг листата, че сега трябва да привърша нещо спешно
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #35
            Няма проблем, реално погледнато ние не може да планираме много конкретиката преди да имаме карта + списък с наличните ресурси към 2020.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #36
              Значи правя заявка за:
              -девет механизирани батальона по 30 БМП и 6 "Тунджи" всеки - общо 270 бр. БМП и 54 Тунджи.
              -три танкови батальона по 40, или общо 120 танка. Няма значение дали Т-72 или "Леопард-2А4".
              -шест дивизиона "Гвоздика" от по 18 бройки, плюс по един "Зоопарк" във всеки, тоест 108 гвоздики и 6 Зоопарка.
              -за ПВО-три дивизиона "Оса" - общо 54 бройки.
              -един бронеразузнавателен батальон - 30 бр. "Спрут".
              И една крепостна бригада, както беше дадено в началото.

              Comment


                #37
                Част от ПВО-то може ли да се прехвърли към 23мм-ки, Игли, Стрела-10 и други дребосъци? Ще видя как сме с парите, но Оса общо имаме 24 екземпляра в момента, ще трябва да купувам още нещо и тя вече няма да е произвеждана към 2020. Това така или иначе ще се наложи сигурно, ще проверя колко пари могат да се отделят за нещо ала Тунгуска.
                Според мен ще ти дойде добре и малко РЗСО-та - Град или от сорта, все пак направленията за настъпление са малко и това значи висока концентрация на врази. Освен това ще ти трябва и повечко обсег - точно контрабатарейната борба ще е добре да е 152мм, basebleed GPS снаряди за да сме извън обсегът им. Голъм специално ще го помоля за това - да ни позволи да създадем специализирани батальони за контрабатарейна борба (тоест коефициентът им за успеваемост да е по-висок от нормалните) обособени точно със Зоопарк/Умни снаряди с голям обсег/152мм самоходни артилерии.
                Също така смятам да те подсиля с ПТУР-ове с комбинирани боекомплекти - противотанков и противопехотен, евентуално Корнет/Атака/Щурм, монтирани върху БМП/МТЛБ или джипове и обособени в специални батальони евентуално.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #38
                  Стрела-10 е супер. Точно за подвижните части. А "Град" и 152 мм също би било добре.
                  Както и носимите ПТУРС върху джипове или върху квото има. МТЛБ ще има много, добре би било да ги ползваме за това.

                  Comment


                    #39
                    По принцип на твоето направление ще е най-бруталното мазало, тъй че ще имаш няколко дивизиона Бук и Куб около теб да те покриват (най-гъстото разположение на ПВО-то ни ще е Хасково-Ямбол поне в началото).

                    По принцип мислете за опорни пунктове - градове над 10 000 души носят загуба на точки за нас, тъй че евентуално ще се наложи да ползваме по-малките и в краен случай големите за обсади. Трябва да има подготвени линии за отстъпление поне до Пловдив горе-долу. В началото поради терена ще е битка за избутване където постепенно ще губим територия, но поне първите няколко дни ще е тясно и трябва да нанесем най-тежките възможни поражения с комбинация от минни полета, точна артилерия и все още съществуващо ПВО. Защото след десетина дни интензивен бой не зная дали ще имаме с какво да покриваме танковете ни и ще се наложи да се действа по-партизански.
                    След пограничното сражение може да стане лошо ако излязат на оперативен простор и равно - това ще го бавим, но най-вероятно ще се случи независимо колко не ни се иска. За това ще е добре да пазим поне няколко опорни пункта по-близо до Турция за да им плашим фланговете и да засипваме снабдяването с РЗСО. Помисли за това и си харесай градове и горички.

                    И всички мостове които видим на картата на Голъм която ни даде ще бъдат готови за взривяване - дори и арката на граничния ни пункт ще се взриви ако ще ги забави с 1 час

                    Това с язовирите беше леко нечестно да ни го забраняват - точно до границата имаме някакви микроязовири перфектни за намокряне на пътя към Свиленград без да нанасят някакви значими поражения на българска инфраструктура.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #40
                      40 Т-72М2 ако може, ако не може и Т-55АМ2 или Т-72М1 ще свършат работа
                      100 БМП-23
                      12х2С5(ако става, ако не става нека са поне 9, принципно са 1.5 милиона долара но с Краснопол и лазерни средства за подсветка у комадосите ще стане мазало)
                      18х2С1
                      18хД-20/М-46/А-19/МЛ-20, каквото там има в склада 122 мм. и нагоре
                      20 джипа
                      54 120 мм. самоходни минохвъргачки Тунджа
                      20х9П149 Щурм-с
                      60хЗУ-23-2 и 60 камиона (по 1 за всяка)
                      80хСтрела 3М или Игла
                      50 БМ-21 (или 20 БМ-27 и 20 БМ-21)
                      6 Оси и 10 9К35
                      Два зоопарка(за дивизиона с хиацинт) и два 1РЛ232 Леопард или Р80(предпочитам я пред леопарда)
                      50 МТЛВ
                      3 ТВ-62М
                      ако към всичкото това има 10 или 15000 кадрови военнослужещи елате ми аскерлии повечко
                      Плановете утре или по-късно тая вечер, имам някакви конкретни вече
                      Не ми е работа да се бъркам на колегата със сините лампази но имаме ли мегдан за 8 или 12 броя 9-12 втора ръка? Със сигурност ги има някъде на дълговременно съхранение(Липецк примерно). Причината да ги предлагам е, че в европйската част имат само едно старо военно летище - Текирдаг-Чорлу и ефективно срещу нас ще могат да оперират около 60 самолета и 20 вертолета(всичко останало ще разчита на тлъстата за нас плячка КС-135, а не могат да си позволят да загубят и един щото имат само 7) и с 24 изтребителя(за които и сега и тогава ще имаме инфраструктура за обслужване без да се налага да я строим от 0 - просто ги разполагаме в Бургас, на Графа, на Равнец, в Балчик и в Безмер нищо че едно време само Равнец е можел да обслужва доста повече) и добро взаимодействие с ПВО няма да завладеят стабилно въздушно господство ако ще да се съдерат в случай че не построят голяма военно-въздушна база около гръцката граница (в обсега на действие на 1 Ракетна Бригада от Резерва на ГЩ).
                      Малко информация от уикипедия - турската 4 бригада механизирана пехота прикривала някога границата с България е планирана за разформироване още в края на студената война, надявам се посредника да го е взел предвид.

                      Друго малко наблюдение - граничните ни застави по южната граница(има ги във Викимапия) държат командните височини и от тях би трябвало да се вижда далече в турска територия
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        #41
                        Два въпроса:
                        -Тоя форум противникът може ли да го гледа?;
                        - Освен това трябва да се назначи и командир на Тунджанското направление; Sailor отговаря хем за Странджа, хем за Черноморското крайбрежие. При мен също няма как, Сакар разделя театъра на две направления.

                        Comment


                          #42
                          Не, само ние сме си тука. Командир, веднага щом се появи желаещ ще назначат
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            #43
                            За момента ние сме отбора, като със сигурност трябва поне човек за ВМС и човек за ВВС, след това трети полеви командир. Може да се наложи да отговаряте за по-големи райони ако сме малко като бройка
                            По принцип за ВВС мога да се опитам аз да ги поема ако няма хора, но не зная дали Голъм ще се съгласи.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #44
                              По принцип за ВВС мога да се опитам аз да ги поема ако няма хора, но не зная дали Голъм ще се съгласи.
                              Не, категорично съм решил по този въпрос - или оперативен командир, или главнокомандващ. Време да се намерят още хора има достатъчно. А и да си признаем, нямате (засега) много ВВС за командване .

                              Голъм специално ще го помоля за това - да ни позволи да създадем специализирани батальони за контрабатарейна борба (тоест коефициентът им за успеваемост да е по-висок от нормалните) обособени точно със Зоопарк/Умни снаряди с голям обсег/152мм самоходни артилерии.
                              Може, ако създадете специализирани полкове или дивизиони с подобен род "тренировка" - става.

                              Малко информация от уикипедия - турската 4 бригада механизирана пехота прикривала някога границата с България е планирана за разформироване още в края на студената война, надявам се посредника да го е взел предвид.
                              Спокойно, посредникът мисли малко по-различно. Дотогава има 12 години, приемаме, че Турция е тръгнала по "пътя на войната" (т.е. някакъв "имперско-османски" път ) и се готви активно. Само годишният им бюджет надхвърля два пъти цели бюджет, с който разполагате, имат наборна мобилизационна армия. Т.е. могат да създадат още 10 други бригади, ако решат.
                              Това идва да рече, че аз ще реша с какво ще разполагат тогава и то само частично е базирано на сегашните им планове. Така че - ще ви превъзхождат многократно - като гледам, във всичко. И да напомня, зад а няма изненадани, имат и много артилерия и то най-различна, така че и тук нямате превъзходство.

                              Друго малко наблюдение - граничните ни застави по южната граница(има ги във Викимапия) държат командните височини и от тях би трябвало да се вижда далече в турска територия
                              Височини на картата няма да се отчитат (в подобни тактически детайли няма да навлизаме): само 3-4 обобщени типа местности.
                              Що се отнася до разузнаването - те и тук ви превъзхождат, но така или иначе и двата отбора ще знаят точно с какво разполага противника им и в определена степен - диспозицията (тук обаче може и да има неточности). За разузнаването ще говорим после, но имате определени опции, те имат още повече. Как ще се използват е отделен въпрос.

                              И всички мостове които видим на картата на Голъм която ни даде ще бъдат готови за взривяване
                              Няма да си играя да търся всеки мост - и така има достатъчно много информация за откриване, подреждане и анализ. Приемаме, че навсякъде, където водна преграда пресича път, има мост. Инженерно-сапьорно подразделение може да подготви за 2 часа всеки мост за взривяване (друго - за 6) и да го вдигне във въздуха. Мостът може да бъде възстановен за определено време (3-4 дни). Разбира се, може да се ползва и понтонен мост (ако мястото е сравнително равно - в планинска местност - не).

                              Comment


                                #45
                                Ок, значи в краен случай ако няма играчи ти ще разиграваш сравнително компетентен началник на ВВС/ПВО? Аз драснах до centara, да видим дали ще има време.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X