Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Втори опит:

    Щаб със щабна рота (50 човека; 40хСтрела 3М или Игла)
    1 лекопехотен батальон (480 човека, 24 камиона, 12 82-мм минохвъргачки; 12 РПГ-29; 12 Шмел-М; 18 ПТУР "Конкурс")
    2 лекопехотен батальон (480 човека, 24 камиона, 12 82-мм минохвъргачки; 12 РПГ-29; 12 Шмел-М; 18 ПТУР "Конкурс")
    3 лекопехотен батальон (480 човека, 24 камиона, 12 82-мм минохвъргачки; 12 РПГ-29; 12 Шмел-М; 18 ПТУР "Конкурс")
    АртДн (200 човека; 8 120 мм. минохвъргачки; 24 ПТУР "Конкурс")
    Дивизион за ПВО (200 човека, 30хЗУ-23-2, 30 Мерцедес Актрос, 80хСтрела 3М или Игла)
    инженерен взвод (60 сапьора)
    тил (50 човека; 20 камиона)

    Всичко 2000 човека.

    Ако Конкурсите трябва да се купуват допълнително може да се намали броят им за сметка на удвояване на РПГ-тата. Нека Ам Гъл каже какво ще трябва да се плаща за тези бригади и какво не. В крайна сметка нека Влади реши какво ще отдели за тях. Ще се мъчим с това, което имаме.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      Съставът изглежда чудесно, само Голъм да се произнесе за Конкурсите. По принцип ако нямаме така или иначе това ни е най-доброто като ПТУР, ще трябва да се купуват доста.

      Иначе артилерийският дивизион ако е с по 4 души на миномет и 2 на Конкурс изглежда малко препълнен (80 души разчети и 120 които не правят нищо), по-добре увеличи минохвъргачките и/или прехвърли хора към батальоните.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Аз да си призная го преписах от леко пехотната бригада на на САЩ, но там инаше и 16 105 мм оръдия. Така, че според мен по-добре да увеличим огневата мощ ма дивизиона - 16 минохвъргачки, а останалото да пратим в пехотните батальони.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Е, още по-хубаво - американската армия се приема, че знаят какво правят. Аз принципно мисля да правим бригадите по 3 батальона + разни специализирани подразделения и да си ги ползваме като едно цяло освен в изключителни случаи.

          Някакви съвети танковите батальони да ги даваме ли по един на механизирана бригада или да ги правим отделно в танкови бригади?
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Аз ви казах - важното правило е да имате достатъчно транспорт за всички и достатъчно персонал.
            С 25 БМП/БТР при триротен състав:
            7 машини на рота (21) + 4 машини в управлението на батальона
            7 машини са екипаж 3 + 8 пехотинци (двете допълнителни места не ги смятам, защото ще мъкнете и допълнително оръжие и боеприпаси в тях) = 56 пехотинци + 21 екипаж = 78 души рота. Честно казано, виждат ми се много малко, но вие си решавате.
            След това, по 4 картечници на отделение ще означава, че вие пехота нямате, а имате носачи на тежко въоръжение . Защото 4 картечници са четирима картечари, плюс поне още двама (би трябвало четири) помощници, които да носят боеприпасите, плюс 1 РПГ и помощник (2 души) и 8-те пехотници са готови (ръководещият ги подофицер е и командир на машината). А ще искате и по едно РПГ, че вероятно и "Игла", ама няма кой да ги използва.
            Честно казано, нормалната пехотна тактика изисква две огневи групи (поне съвременната) на отделение, най-лесният начин да се създадат е или около една картечница и една автоматична гранатохвъргачка (РПГ-то е допълнителен елемент на едната група или образува самостоятелна група) или около две картечници. Така че максимумът е две картечници на отделение - при 10 души отделение това дава две групи по 4 души + 1 РПГ група (2 души). Принципно, идеалната численост е 12 души на отделение, но ще ви трябва нещо по-вместимо за транспорт.
            Сега, ясно е, че аз тези неща няма да ги симулирам, но ги имайте предвид като структура, за да не се получават разни странни неща като 36 картечници на рота (това ще е картечна, а не пехотна рота).
            Аз лично смятам за нормално пехотните взводове да включват 3 отделения плюс командно отделение + огнево отделение, т.е. 5 елемента. Всяко пехотно отделение нормално следва да е 10-12 души, командното отделение може да е 6-10 души, огневото отделение нормално също е 8-12 души. Т.е. числеността на пехотният взвод е 44 - 58 души. В мотострелковите всички трябва да имат транспорт и екипажите следва да влизат или малко да увеличават това количество. Огневата поддръжка може да е както буксирни оръжия, така и самоходни.
            В пехотната рота трябва да влизат три такива взвода, плюс командно отделение + взвод за огнева поддръжка. Т.е. пехотната рота е 174 - 225 души.
            Пехотният батальон включва три такива роти + управление (командно отделение + свързочно отделение + разузнавателно отделение + щаб: поне 50 души) + рота огнева поддръжка (120-150), т.е. 692 - 875 души.
            естествено, лека пехота, командоси, въздушно-десантни батальони могат да имат по-малко личен състав за сметка на намаляване на различни елементи.

            Обикновено, както посочи Крамер, бригадите са съвкупност от батальони, като реално батальонните управления се ползват като основа за създаване на бойни групи, а съставът им се образува на база на влизащите в бригадата роти. Т.е. м механизирана бригада може да има 2-4 танкови роти + 8-12 мотострелкови + разнообразна поддръжка, като в релаността това може да образува три "равномерни групи (по 1 танкова рота + 2-3 мотострелкови) или танково-тежка група плюс две само с пехота и минимална танкова поддръжка.
            В танковата бригада обикновено влизат 6-8 танкови роти + 4-6 мотострелкови, като по същия начин могат да се правят различни по състав групи.
            Тъй като в играта въобще няма да симулираме ротна и батальонна организация горното следва да го приемате само като обща насока за нормалната численост, но можете да формирате каквото и да е. Важното правило е да има достатъчно транспорт и достатъчно персонал.
            Специално за пехотата: помнете, че в сражение пехотинците, които обслужват тежкото въоръжение не се броят като пехотинци, т.е. автоматчиците са хората, които са пехотинци и не обслужват в момента тежко пехотно въоръжение (картечници, гарнатомети, гранатохвъргачки, миномети и безоткатни оръдия или ПТУР и ПЗРК). Автоматчиците са щурмовият елемент, т.е. ако нямате достатъчно няма да имате и пехотна сила, което е важно при сражение в удобни за пехотата условия. Стрелците са маневрения елемент, а тежкото въоръжение е огневата поддръжка. Не е добре а не са балансирани.

            За артилерията - изхождайте от нормалният разчет на оръдието.
            Да речем:

            - 152 мм Д-20: 8 души
            - 60 мм миномет: 3 души
            - СПГ-9: 2 души
            - АГС-17/30: 2 души
            - 81/82 мм миномет: 5 души (4 души на самоходен)
            - 120 мм миномет: 6 души
            - "Гвоздика": 4 души
            - "Тунжда": 5 души
            - K9: 5 души
            За буксирните системи предвиждайте и екипаж - 1-2 души (шофьор плюс помощник).

            БМП/БТР

            МТ-ЛБ: 2 екипаж + 11 десант (13)
            БМП-1/2/3/23/30: 2 екипаж + 9 десант (11)
            БТР-60/70/80: 2 екипаж + 9 десант (11)

            джип: 4 души (в това число шофьор (екипаж) - изключение за специалните сили, където ще го броя също пехота).
            3,5-тонен камион: 1 екипаж + 22 десант

            За "Конкурс"-ите - писал съм колко имаме според играта.
            За мен минимумът за мотострелкова рота е 10 машини = 1 за управлението плюс 3 взвода по 3 машини във всеки (100 души), а по-добрият вариант са 12 машини (120 души).
            Last edited by gollum; 29-03-2012, 10:12.

            Comment


              Голум, все пак картечниците ни са това

              Разчета му е от един човек и то е страшно далече от каквото и да е тежко въоръжение и са доста маневрен елемент съдейки от скромноватия ми опит но за сметка на това вършат работата на трима автоматчици.
              Разбирам да предлагах FN MAG да ги обявиш за тежко оръжие
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Този тип картечници няма да ги симулирам, така че няма нужда да ги посочваш. Само с винтовъчни патрони. Просто приемам, че има по една на отделение и толкова. Така или иначе, прирастът в огневата мощ не е съществен на нашето ниво (във всеки случай, за картечници с пълнител за 30/40 патрона и самотен "оператор" (т.е. ограничен горе-долу до боекомплекта на обикновен боец).

                Comment


                  Е чак пък да е несъществен?! Иначе ОК за винтовъчните - по една на отделение
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    На това ниво не е от особено значение. Личното оръжие не ме интересува, т.е. пистолети, картечни пистолети, автомати - приравнявам ги към едно. Същото се отнася до ръчните гранати и подстволните гранатомети - просто приемам, че са въоръжени както трябва и дотам. Интересуват ме колективните оръжия (а въпросната картечница не е точно такова: малко по-висок темп на огъня, малко по-голям ефективен обсег, малко по-дълга и малко по-тежка, но носимият боекомплект е съвсем малко по-голям от този на автоматчик, което определя и ролята и мястото й - под тези на картечниците на двунога с винтовъчен патрон и определено под тези на тринога).
                    Разбираш ли, безсмислено е да си играем да търсим прираст на ефективност на това ниво - ще ни отведе в търсене на най-добрата ръчна граната, най-добрият автомат или ръчна картечница и ще се започне с "аз искам да имам по пет в отделение", аз "искам всички стрелци да са въоръжение с такива" и прочее. А има причина това да не е така в реалните армии . Но мен не ме интересува - все пак, играем с цели бригади, а там подобни малки разлики се маскират напълно.
                    Ако е за въпрос, можех въобще да не симулирам и повечето от другите пехотни оръжия и направо да използвам обобщение показатели на ниво отделение, но така е малко по-реалистично като усещане за вас, защото ще имате реални загуби като войници, а не като проценти от отделения и взводове.

                    Comment


                      Голъм,мисля че не ме разбра съвсем като идея за механизирания батальон. Идеята е да има някакъв състав от сорта:
                      25 БМП-3М (275 души) - това е основната "тежка" огнева мощ на подразделението + част от пехотата
                      15 МТЛБ (195) - основно за да носят останалата пехота от А до Б и за поддръжка в краен случай, носене на 82мм минохвъргачки и разни други глупости по-тежки като ПТУР.
                      6 Тунджа (30)
                      Тоест приблизително батальонът е 275+195+30=500 души
                      Една бригада при 3 батальонна структура + артилерия+специализирана част срещу танкове+ПВО+тил излиза 2000 души някъде.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Таблицата е страхотна, само ако може графа за прости автоматчици? Или да ги водя лека картечница?
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          ок, сега ще го променя и ще го кача пак.

                          Comment


                            Май имаш грешка, дава ми по двама души необходими за употреба на един автомат.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Е, ами слабосилни са, какво да ги правим . Сега го оправям.

                              Comment


                                Сега си играх малко с файла, ето предложение за механизиран батальон (моля всички да се изкажат за структурата). Основни задачи - да бъде универсален с акцент за бой със себеподобните си и танкове.
                                Механизиран батальон:
                                162 автоматчици
                                32 леки картечници
                                12 тежки
                                36 РПГ
                                12 ПТУР Конкурс
                                12 80мм миномета
                                25 БМП-3M
                                15 МТЛБ
                                6 Тунджа

                                Общо:
                                330 войници, 84 артилеристи, 86 екипаж
                                1 командир, 12 офицери, 42 подофицери (говорих с голъм, за 500 души това е минималното количество офицери за да се ползва ефективността на батальона на максимум)
                                ЦЕНА: 20,05 млн. долара (офицерите може и по-евтино, ще смятам после)

                                Моля коментирайте за балансираност, има ли аспекти които да са слаби и т.н. ПВО поддръжката и противотанковите комплекси ще е на ниво бригада, и без това ще се работи с бригади, не ми се слага тук.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X