Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (турски отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Кухулин написа Виж мнение
    Значи в Д+15 ще имаме около 10 000 точки, включително нанесените загуби на противника). Можем да увеличим точките, като разбием десанта на няколко части (+250 за морски и +100 за въздушен), но тук Голъм трябва да каже точно какви са критериите.
    Може ли да дадеш по-стриктни дефиниции що е морски и въздушен десант, за да си направим тънката сметка, че тя верно излиза бая тънка

    Comment


      #62
      Че аз изрично съм посочил размерите - има си и линийка в легендата. И в правилата е описано .
      КВАДРАНТ (голям квадрант, очертан с червена линия, координати в бледо червено във формат х:у) 20 на 20 км
      ЗОНА (малък квадрат, очертан с черна линия, координати в черно формат х:у) 4 на 4 км
      ПОЛЕ (малък квадрат, очертан със сива линия - по четири във всеки черен квадрат, няма собствени координати, задава се с "1", "2", "3" или "4", като винаги "А" е горе вляво, "Б" е горе вдясно, "В" е долу вляво, "Г" е доля вдясно) 2 на 2 км
      Пълен адрес на тактическата карта се задава във формат (цветовете маркират само за какъв клас квадрант става въпрос):
      1:1/1:1~А
      В повечето случаи е достатъчно да се посочи зоната (кратко адресиране 1:1), но по-лесно се намира ако се посочи и квадрант.
      За скоростта на придвижване - след като уточня първоначалните сили (можеш да видиш етапите на подготовка на играта в темата "Хронология" в общата част).
      Last edited by gollum; 15-03-2012, 10:39.

      Comment


        #63
        Морски десант = превозен и стоварен по море, т.е. с кораби / десантни катери.
        Въздушен десант = превозен и стоварен от въздух, т.е. с вертолети или самолети.
        Ако сте овладели летището чрез морски десант и след това превозите до него с транспортни самолети сухопътни сили, това не е въздушен десант. Брои се за такъв само ако чрез него първо достигат до зоната вашите сили. Същото е в сила и за морския десант.

        Comment


          #64
          Значи ако овладеем Балчик с морски и въздушен десант, можем след това да овладеем и Крапец с морски и въздушен десант (съпротивата по обясними причини ще е доста ниска), което би ни дало +350 точки? Това по принцип работи в наша полза, но ми се струва, че не отразява добре реалната обстановка. Изглежда по-скоро като експлойт на правилата.

          Comment


            #65
            Да, прав си, ще направя съответната корекция. За дадено "място", т.е. зона 20 на 20 км, ще приемам само един тип "десант" - който носи повече точки. И ще давам точки максимум за 2 десанта над Стара планина и 4 под Стара планина. Следващи десанти няма да носят точки.

            Comment


              #66
              Ясно, мерси.

              Comment


                #67
                Колко парашутисти имаме?
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #68
                  Една бригада. Не намерих точни данни за нея, затова ще я смятам така:

                  щаб: 50 души (3 командири, 5 щабни специалисти, 12 свързочници, 6 офицери, 4 подофицери, 20 войника)
                  3 х парашутно-десантни батальона: 1 128 души (всеки по 4 командири, 32 офицери, 70 подофицери, 270 войници; 60 картечници, 40 х М72 LAW, 12 х "Стингър")
                  1 х въздушно-десантна сапьорна рота: 80 души (1 командир, 3 офицери, 9 подофицери, 67 войници)
                  1 х тилова рота: 60 души (1 офицер, 5 подофицери, 54 тиловаци)

                  Т.е. всичко 1 318 души персонал

                  Иначе ще смятаме и по един батальон командоси от всяка от петте бригади като "получили тренировка за въздушен десант", т.е. по възможност можете да формирате от тях втора бригада в разширен състав (5 батальона). Но не са толкова добри, колкото тези от парашутно-десантната бригада (т.е. може да има по-голямо разпръсване, т.е. загуба на "организация" при десанта).

                  Comment


                    #69
                    gollum написа Виж мнение
                    Една бригада.
                    The official site gives totals of 9 Army Corps, 1 Infantry Division, 2 Mechanized Infantry Divisions, 1 Armored Division, 1 Training Division, 11 Infantry / Motorized Infantry Brigades, 16 Mechanized Infantry Brigades, 9 Armored Brigades, 5 Para-Commando Brigades, 1 Army Aviation Brigade, 2 Artillery Brigades, 5 Training Brigades and one Humanitarian Aid Brigade.



                    Не знам...

                    ПП http://books.google.bg/books?id=c1Ie...page&q&f=false

                    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	133.5 КБ
ID:	530576

                    Такова е било положението преди 1989 г.

                    Comment


                      #70
                      Колко наказателни точки ще получим ако потопим неутрален кораб с цел блокиране на фарватер?

                      Comment


                        #71
                        Към gollum,
                        Ако е нужно ще посоча точно сайта ,сега не помня кой, но всички командо бригади и двата отделни командо полка и командо полка от Гирне преминават задължително в подготовката си парашутно десантна подготовка. При това я поддържат в командо операциите на жандармерията срещу кюрдските сепаратисти.
                        Моля ви не ни орязвайте откъм тази подготовка.
                        С уважение!
                        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                        Comment


                          #72
                          Хъм, дали не става въпрос по-скоро за вертолетни десанти? Щото не си представям за какво ще скачат с парашути при действия срещу кюрдите. А и не ми е ясно ако командоските бригади са парашутни то защо тогава имат отделна парашутна бригада?

                          За допълнителните подразделения и аз се чудех, но артилерията няма как да скача (реално нищо по-тежко от 60 мм миномет (турците не видях да имат такива в арсенала си) няма как да бъде със скачащите), така че могат да имат аеромобилни (за пренос с транспортен самолет) артилерийски подразделения към всяка бригада - да речем, по 2 минометни батареи (82 мм), 2 батареи леки гаубици (105 мм - имат някакъв проект за леки гаубици, но не знам какви точно ще бъдат), плюс поне 1 батарея ПВО и 1 батарея ПТУР.
                          При три батальона на бригада плюс тези неща не виждам как ще ги докарат до 5 000 души всяка бригада. Парашутно-десантният батальон просто няма как да е повече от 400-500 души, т.е. цялата бригада с всичките й подразделения - не повече от 2 000-2 500 души (аз мисля по-скоро към 1 500).

                          Колко наказателни точки ще получим ако потопим неутрален кораб с цел блокиране на фарватер?
                          Не знам, но не ми е ясно какъв е смисълът от подобно действие? Като се има предвид какво превъзходство имаш по море, за какво ти е да блокираш и без друго малките български сили? Подводниците ти имат достатъчно торпеда и "Харпун"-и сами да се справят с българския флот, а имаш и много други сили на разположение. Но ако е толкова важно, то 1 000 точки.

                          Comment


                            #73
                            gollum написа Виж мнение
                            реално нищо по-тежко от 60 мм миномет (турците не видях да имат такива в арсенала си) няма как да бъде със скачащите
                            Имат някаква специално за командосите: 60 mm. Komando Havanı





                            Пак там пише (доколкото разбирам: Jandarma Komando birliklerinden farklı olarak; branşlarına göre paraşüt, dağcılık, yakın muharebe eğitimi almış özel piyade askerleridir), че армейските командоси се обучават, освен в парашутизъм, също в скално катерене и др. Значи, според мен Paraşutcu Piyade са си обикновени ВДВ, а Paraşutcu Komando Piyade са тия яките животни, дето ги пращат да режат главите на кюрдите и т.н. Във всеки случай всички командо-бригади са парашутни.

                            Comment


                              #74
                              Е, аз от турски не отбирам нищо, така че явно ти ще си ми източник на информация . Щом имат двуинчови миномети, ще им ги дадем. Ок, и другото ще го направим, щом са парашутисти всите. Иначе за скалното катерен е е ясно - аз затова поначало ги писах лека пехота. Но численост от не повече от 1 800 души за ВВД бригадата и по 1 500 за командоските бригади. За артилерията може да се помисли за някакви леки 105 мм гаубици. Имат някакъв проект за такива, макар че нищо явно още не е решено. Сащианските 105 мм са сравнително леки (около два тона и нещо, което определено не е много за този клас), така че можем и от тях да им дадем за аеромобилни. или пък да си вземат от най-доброто в артилерията (южна африка - имат едни много добри оръдия G7).

                              Comment


                                #75
                                gollum написа Виж мнение
                                Но численост от не повече от 1 800 души за ВВД бригадата и по 1 500 за командоските бригади.
                                Сега погледнах английската 16 Air Assault Brigade - Size 8,000



                                Верно, много подразделения включва, но парашутните батальони май са 3. Не знам, може да бъркам, пък и няма кой знае какво значение.

                                Comment

                                Working...
                                X