Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТУРСКИ ГЕНЕРАЛЕН ЩАБ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Виж, самата РСЗО можете да си купите, разбира се. Въпросът е за управляемите ракети за нея - те са били "препъни камъчето" тогава. А ако работата е само да имате от какво да ги изстрелвате - вие и сега имате: всяка установка може да изстрелва по две управляеми ракети. Въпросът по-скоро в боеприпасите.

    Comment


      На нас всъщност защо са ни ракети Tactical Tomahawk по милион и половина, като и обикновените ще ни вършат същата работа.

      http://en.wikipedia.org/wiki/Tomahawk_(missile)

      Сега чета в руския линк, че Тикондерогите носели по 16 обикновени и по 8 тактически томахавки.

      Типовой боезапас УВП: 82 ракеты «Стандарт-2», 32 ракеты ESSM (8 ячеек по 4 ракеты), 16 ракет «Томагавк» в ударном варианте, 8 ракет «Томагавк» в тактическом варианте, 8 ракет ASROC.

      Comment


        goolum, извинявай нещо не разбирам , останах с впечатление че се колебаеш за ПУ - аз лично не виждам никакво място за колебание. Но това не е притеснение. Не разполагам с данни колко и какви ПУ и ракети Илдъръм 2 имаме , но ако не става с Атак и Лора, не вярвам да ни откажат Илдъръм 2. Просто ще сменяме поръчката.
        Също не виждам никаква логика в непрекъснато отхвърляне на поръчката за томахавките и безпочвените твърдения за ПУ. Никъде няма данни че те са с така наречените къси ПУ. Напротив! Никой не привежда линк в подкрепа на твърденията си. Неа следват и логиката тип въоръжение - тип ПУ. Спора става безсмислен там. Да действително от клас Барбарос и Явуз има два фрегата с къси ПУ. Съгласен съм тези два да са от нашата ударна флота. Но новите фрегати и корвети клас Ада са със стандартната ПУ.
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          На новите ви корвети - едва ли, не виждам смисъл някой да слага подобно нещо, което въобще не влиза в предназначението им. За новите фрегати - това ще го реша. За старите мисля че имаше достатъчно информация, че нямат ПУ, способни да изстрелват "Томахок". Така че си оставате само на новите фрегати, но трябвада реша всяка по колко може да носи и изстрелва.

          Comment


            Както решиш , аз се изморих да водя спор. Извинявай за времето, което ти губя!
            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

            Comment


              http://topwar.ru/3396-sovremennoe-so...odnyx-vms.html погледни последната схема в края на статията
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                Ммм, тази схема е от някакъв потребител във форум. Нищо официално, просто предположения .

                Comment


                  Това е зарубежное военное обозрение !!! Няма значение!
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    Не е, погледни откъде е тази схема . От един форум, в който си разговарят турци - единият я е направил. Да не говорим, че тя въобще не се съгласува с информацията за проекта, според който TF-2000 ще имат 32 "клетки" за ПВО ракети (реактивни торпеда и прочее ракетно въоръжение) + вероятно 8 контейнера на палубата за "Харпун"/RSB-15 или NSM. Като по план би трябвало да имате 2 в строя до 2023 г + още три в периода 2023 - 2028 г. Така че това, че ви давам четири (увеличих количеството с една) е добре за вас.

                    Comment


                      Да бе , аз се вживях нещо! Нищо ще отида за змиорки тази вечер и ще се разсея!
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        Не бива така . Прекаленото вживяване винаги се случва при тези игри, но не е хубаво.
                        Просто за сравнение - аз в каква "паническа криза" изпаднах, когато блях нещо като началник щаб (на Пилот, между другото) в "Панцершлахт". А хем нещата вървяха на добре.

                        Comment


                          Задача към всички паши, я колеги помислете , сам не се справям , каква ракета да напъхаме в торбуха на фрегатите че да можем да отвърнем на ПКР на нашите противници желателно е да е над 350 -400 км, желателно високо точна .
                          Всъщност имаме проблем! Трябва да го решим.
                          Далекобойност и точност.
                          gollum , това е обещаната статия за проекта Касирга Хърикейн http://theasiandefence.blogspot.com/...hurricane.html
                          Last edited by Kont; 10-04-2012, 17:30.
                          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                          Comment


                            Kont написа Виж мнение
                            Задача към всички паши, я колеги помислете , сам не се справям , каква ракета да напъхаме в торбуха на фрегатите че да можем да отвърнем на ПКР на нашите противници желателно е да е над 350 -400 км, желателно високо точна .
                            Всъщност имаме проблем! Трябва да го решим.
                            Далекобойност и точност.
                            Реално с наличните средства няма проблем да се унищожи всяка цел, стига да се локализира. Как ще се локализира в условията на играта е друг въпрос. Авиацията бие до 500 км, сухопътните бият до 300 км, флота бие до 250 км, все с висока точност.

                            Ако съм сметнал добре в другата тема, самите ПКР не представляват опасност при договорените турски технологии.

                            Трябва да се уточни положението с ELINT-а, че аз там изпуснах нещо, но при JSTARS, няколко специализирани KC-130 и две-три ескадрили SEAD, тяхното ПВО ще изгуби радарите за много кратко време, ако ги ползва активно. А ако не ги ползва, няма как да свали крилатите ракети, следователно не може да защити целите от тях.

                            Comment


                              С какво авиацията бие до 500 км? И с какво флота до 250 км. Нещо не схващам. Във флота имаме ПРО ПВО ракети и противоподводни ракети освен главния калибър. Авиацията имаме въздух земя ракети до 150 км или ако трябва да сме томчни до 100 мили. Иначе радиуса на действие на авиацията усреднено е около 1600 км.
                              Може нещо да съм пропуснал- разяснявай моля те?
                              Апропо във википедия във информацията на БПЛА Предатор има информация че ТА е наела 4 и купува 6 БПЛА Предатор. Да си ги поискаме от модератора - може някой от пашите да ги ползва. Иначе имаме 20 Харпии БПЛА които са въоражени анти ПВО
                              Не съм наясно пускат бомба 32 кг или те самите са управляем снаряд /осколочно фугасен/?! Ако е така - къде е цената им къде е ефекта- може да си струват срещу Хизбула и ПКК но едва ли във война.
                              Потърсете /моля за помощ сам не се справям/ чел съм че има и F 4 БПЛА и във ТА. не знам дали са купени или наети?! Изгубих някъде линка.
                              Мислете за тактически ракети с радиус около 500 км.
                              Last edited by Kont; 10-04-2012, 18:24.
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                Kont написа Виж мнение
                                С какво авиацията бие до 500 км? И с какво флота до 250 км. Нещо не схващам. Във флота имаме ПРО ПВО ракети и противоподводни ракети освен главния калибър. Авиацията имаме въздух земя ракети до 150 км или ако трябва да сме томчни до 100 мили. Иначе радиуса на действие на авиацията усреднено е около 1600 км.
                                Може нещо да съм пропуснал- разяснявай моля те?
                                Авиация:

                                gollum написа Виж мнение
                                Вероятно ще ви дам ~ 100 х SOM1 (условно название) с нормален обсег 200 км и максимален 300 км (понижена точност) и ~50 х SOM2 (с нормален обсег 300 км и максимален 500 км)
                                Освен това ще имате, да речем, 60 х SLAM-R.
                                Вероятно ще получите и 10 х NSM. За Ф-35.
                                Флот:
                                gollum написа Виж мнение
                                Да, разбрах, Кухулин, не случайно си коригирах поста още веднъж . Знам докъде е стигнала техниката, но въпросът не опира само до това, а и стар то въздуха е доста по-различен от този от повърхността, все пак. Да обобщя, че стана много разпокъсано:

                                TF-2000
                                водоизместване: 6 500 т.
                                екипаж: 250 души
                                въоръжение:
                                1 х 127 мм (ОТО Мелара)
                                3 х 6х20 мм ПВО/ПРО

                                32 х "клетки" за всякакви ракети

                                2 х 21 близкобойни ПВО ракети

                                2 х 4 "Харпун"-а/RBS-15/NSM (т.е. още 8 ракети, които стават и срещу наземни цели)

                                2 х 3 торпедни апарати

                                всички необходими съвременни радари, сензори и прочее.
                                Флота може да зарежда VLS с тактически крилати ракети до 250 км.

                                Comment

                                Working...
                                X