Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси към Посредника на играта (български отбор)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Между другото, как точно ще смяташ войсковото ПВО? И то ли ще стреля винаги когато нещо прелети в района му? За да зная дали ако сложа Панцири примерно в състава на танкова бригада те ще стрелят по самолетите които прелитат отгоре за да нападнат примерно батареята Бук в близкия тил?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      С цел опростяване ще е така най-вероятно:

      - самостоятелна ПВО група (мисля да зарежа батальоните и да смятам на групи, които в повечето случаи ще са обединения на няколко батальона и всякакви други дребни подразделения) действа според зададения й режим. Ако той е "активен4ы стреля по-всичко, което влезе в обсега (обсегът се гледа на базата на квадрантите на оперативната карта.

      - ПВО, влизащо в армейска група действа само в отбранителен режим, т.е. само когато някой атакува директно групата. Затова е подходящо в армията а се включват само системи с по-малък обсег.
      Същият подход, както и с артилерията. Ако е в самостоятелна група действа като артилерия, иначе като огнева поддръжка на групата.

      - ПВО-то на корабите ще действа по-скоро като ПВО-група, т.е. стреля по каквото премине през зоната му.

      Comment


        #18
        По въпроса за модернизациите - искам ако може да помодернизираме малко 2С1 в 2С34 Хохста(Гвоздика с оръдие-миномет като на Вената) ако имаме пари, за това питам как ще се отчита ценово
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          #19
          Ок, видях за какво става въпрос, но цената... хъм, как да я изчислим. Не че ще е кой знае какъв прираст на ефективност, де, но все пак е по-добре.
          Не знам, аз бих казал - някъде около 1,2 млн. $ на машина с нов комплекс за автоматизация на огъня и 0,5 млн. $ без него.
          Last edited by gollum; 16-03-2012, 16:51.

          Comment


            #20
            Надявам се имаме право да копаем окопи, да подготвяме артилерийски позиции и да минираме граничният район преди началото на бойните действия?
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #21
              Можете да платите за подготвянето на дълговременни отбранителни съоръжения и съвсем ограничено да минирате. Естествено, на местата, които изберете за разгръщане на силите си според вашия план можете да подготвите полеви укрепления (т.е. подходящи позиции в смисъла на играта).
              Имай предвид, че (с известно, макар и не достатъчно за мен, основание) опонентите ви настояваха да имат пълна информация за разположението на всяко ваше подразделение, за да могат да нанесат удари по тях в първия час на инвазията, с аргумента, че всичко ще е по мирновременните си дислокации. Аз приемам компромисен вариант.

              Comment


                #22
                Като под граничния район не визираме пътищата с твърда настилка
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #23
                  Я тия били доста нахални Подозирам, че 2-3 дни преди началото на войната навсякъде (особено в частите за ПВО) ще има бойна готовност номер 2, а в някои части(летищата, някои зенитно-ракетни бригади, някои пехотни части, бригадата ОТР и някои за които още ще помислим) ще е и номер 1 в деня Д-2 с изнасяне извън местата за постоянна дислокация, заемане на предварително подготвени позиции(бетон няма да наливаме извън вече налятия през Студената война, но може да покопаем със силите на сапьори и ЛС доста), спиране на отпуските на личния състав, носене на 24часови бойни дежурства и незабавна реакция с наличните средства(само с дежурните в частите намиращи се в готовност номер 2, и с всички сили и средства в частите в готовност номер 1, а бригадата ОТР ще си има зададените предварително цели с известни координати).
                  Впрочем ако ликвидираме елемент на линейната инфраструктура у тях(мост), за това нали няма отрицателни точки?
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    #24
                    Извън населените места и пътищата само в граничния район (+5 км от границата) можете да разположите до 80 км минни полета (всяко минно поле се приема, че има ширина около 100-200 м на 1 км дължина). Минните полета са комбинирани, т.е. срещу танкове и пехота. Но нямат особена стойност ако не се прикриват от войска.
                    За дълговременните отбранителни съоръжения:

                    - срещу 0,8 млн. $ можете да получите 1 км2 полеви фортификации стандартен тип с огневи окопи, блиндажи и командни пунктове. В цената се включват железобетонни укрепявания и маскировка.
                    800 "места".

                    - срещу 1,5 млн. $ можете да получите 1 км2 полеви фортификации усилен тип (доста по-трудни за разрушаване) с огневи окопи, блиндажи и командни пунктове и наблюдателни пунктове, всичко с прокарана кабелна комуникация.
                    1 000 "места".

                    - срещу 0,4 млн. $ можете да получите една стандартна артилерийска позиция (ако е в съответния терен, ще я броим "закрита"), с по една укрепена огнева позиция и блиндажи за персонала. Става за всякакъв тип артилерия, площ 1 км2.
                    500 "места".

                    - срещу 1,2 млн. $ можете да получите подготвена защитена артилерийска позиция, оборудвана с кабели, укрития и погреби за 10 БК. Става за всеки тип артилерия, заема 4 км2, има по 2 резервни позиции за всяко оръдие.
                    1000 "места".

                    - срещу 0,6 млн. $ можете да създадете ПВО позиция (4 км2) с блиндажи за разчетите, кабелна връзка и укрепени огневи позиции.
                    800 "места".

                    - полагането на 1 км единично смесено минно поле струва 0,02 млн. $.

                    "Местата" на позициите се изчисляват по следната схема:

                    - 1 пехотинец заема 1 "място".
                    - 1 тежко пехотно оръжие заема 5 "места".
                    - 1 полево оръдие или лека буксирна РСЗО заема 10 "места".
                    - 1 САУ заема 25 "места".
                    - стандартна РСЗО заема 50 места.
                    - 1 тежка РСЗО или балистична ракетна система заема 100 "места".
                    - 1 ОБТ заема 25 "места".
                    - 1 БТР или БМП заема 15 "места".
                    - 1 ПВО система заема 50 "места".
                    - 1 ПВО обслужваща машина (зареждане и прочее) заема 25 "места".
                    - 1 радарно-наблюдателна машина заема 100 "места".

                    Фортификациите могат да се строят навсякъде, стига да не се падат върху път или населено място. Противникът ви ще знае къде сте построили фортификации (няма как да се скрият).

                    Тук ще дам цените за макети (надуваеми със съответните "добавки", така че да се разпознават като истински). Т.е. ще дават съответните "сигнатури" и ще имитират в някакви ограничени рамки радиоемисии и активност.
                    За разполагането и поддръжката им са необходими специализирани маскировъчни подразделения (батальони), съставени от специалисти и тиловаци при минимално количество офицери и подофицери. Един такъв батальон може да слага и поддържа до 40 макета при личен състав от 261 души (150 тиловаци 100 специалисти 10 подофицер, 1 офицер) и 120 х средни камиона.

                    - макет на танков батальон - 0,5 млн. $
                    - макет на пехотен батальон - 0,3 млн. $
                    - макет на механизиран батальон - 0,45 млн. $
                    - макет на артилерийски дивизион - 0,25 млн. $
                    - макет на САУ дивизион - 0,4 млн. $
                    - макет на ПВО дивизион - 0,4 млн. $
                    - макет на авио-ескадрила - 0,25 млн. $
                    - макет на армейска снабдителна база - 0,5 млн. $
                    - макет на тил - 0,25 млн. $
                    - макет на щаб - 0,5 млн. $
                    Last edited by gollum; 14-04-2012, 12:43.

                    Comment


                      #25
                      Сейлър, вие не знаете кой е денят Д .
                      Ето това съм им написал на колегите в други форум:
                      Да, ще можете да установите местата за постоянно базиране на всички български сили. Но някаква част (не знаете точно кои) са напуснали местоположението си малко преди началото на атаката (няколко дни), така че не знаете точно кои са си още в казармите и кои - не. Ще имате възможност (чрез хабене на разузнавателни точки) да се опитате да намерите за част от тях къде са, но без да имате 100% гаранция за резултата (България има контраразузнаване).

                      (...)
                      е, нали вече обяснявах това? Сигурен съм, че го писах поне на три места (във всеки случай, на Конт съм го писал). По сценарий българските военни са наясно, че ще има война (каквото и да смята политическото ръководство), защото приготовления като вашите не могат да се скрият. Съответно, по собствена инициатива започват да раздвижват подразделения и части (ще им дам възможност да разположат определена част от силите си според плана си за действие пир война с Турция) преди началото на атаката. Естествено, това на първо място важи за най-ценните елементи: радарни инсталации, ПВО, авиация, артилерия. Ако използват макети (а това не е невъзможно), могат да заблудят до определена степен разузнаването.
                      Всичко това е обяснението, а реалната игрова механика е друга: вие започвате с напълно разгърнати сили, те с на 50%. Това е вашето предимство на изненадата. Техните действия през първата фаза са автоматични, т.е. според каквото са задали като план за действие в такава ситуация, не са в резултат на взети команди в реално време (ще им дам някакво време за междинни заповеди, но ще е ограничено като брой и време).

                      Както казах, стратегическото разузнаване се извършва чрез изразходване на разузнавателни точки (РТ). Те са обобщение на всичките стратегически и част от оперативните разузнавателни опции, за да ми спестят необходимостта да ги симулирам отделно. И вие, и те, харчите тези точки за въпроси, на които отговарям. Различните въпроси имат различна цена. И различна вероятност за верен отговор. Аз симулирам това чрез зар, който определя в каква степен отговорът ще е верен.
                      Разликата между двата отбора е в количеството РТ достъпни преди началото на всеки ход и в типа въпроси. Вие ще имате по-широка гама въпроси и повече разузнавателни точки. Въпрос на избор е как ще ги използвате.

                      Comment


                        #26
                        Сейлър, вие не знаете кой е денят Д
                        Не и с точност наистина, но ще видим какво ще е положението с разузнавателните точки и може пък да го налучкам(зависи от това какво ще дойде като информация). Или поне седмицата в която ще се падне.
                        Благодаря за цените на макетчетата, мисля да попазаруваме ако се навият останалите
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #27
                          Не, за денят Д няма как да питате, защото го знаете (това е първият ни ход). Но в играта не го знаете. Описал съм какво ще представлява елементът на изненадата, ще трябва да се съобразите с него. Още едно уточнение за строежа на укрепления: не можете да сторите и по плажове и подобни места - туристите няма да се зарадват .
                          На практика през първата фаза на първия ход няма да имате много за правене, освен да получавате рапорти и от време на време да се "включвате".

                          Comment


                            #28
                            Изобщо нямам намерение да питам за деня, което не ми пречи да налучкам седмицата по косвени белези.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #29
                              Голъм, по принцип (засега съм навит за схемата която предлагаш и в момента говоря само за сили с "бързо" реагиране, тоест дивизиони ПВО и самолети основно) вече няколко часа преди нападението турците няма как да скрият белезите за такова - масовото вдигане на важни самолети като цистерни и АУАКС които се виждат много отдалеч от радарите ни, цялата електронна дандания при презареждане във въздуха, времето за полет до България и нанасяне на удари - това отнема поне 2-3 часа ако всичко е организирано перфектно, тоест ПВО подразделенията и самолетите имат предостатъчно време да си включат радари, да излитат и т.н. (не ни струва нищо защото си ползваме нашето въздушно пространство все пак). Също така дава определено време и наземните подразделения да се мобилизират, макар и мъничко - войсковото ПВО например или да се пръснат танковете в гарнизона из улиците на града преди да са дошли крилатите ракети.
                              Подобен подход е ползван от виетнамците като ефективна мярка срещу удари по техни сили между другото - радарите по брега засичат направленията по които влитат Б-52 и наземните сили започват да се отдалечават перпендикулярно на тях. При нас е значително по-лесно защото се ползва точно въоръжение като GPS при крилатите ракети и просто трябва да се разкараш на 100 метра от щатната си позиция и то не те удря.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #30
                                За минните полета - моля за малко повече минни заграждения, около 120 км и обещавам да не ги слагам извън граничната зона или на твърде биещи очите места. Плажовете естествено че няма да минираме - ти остави туристите, плажната ни ивица е безкрайна и това ще е едно дъълго занимание
                                Моля дай някакви цифри за скорост на миниране - тоест за 8 часа (най-малката единица време доколкото разбирам) колко км минно поле може да постави инженерен батальон, нормален батальон и т.н.

                                За макетите на позиции - моля за малко "безплатни" такива защото смятам да ползвам масата стара техника която не ползваме за това (колко точно след като ни дадеш инвентаризацията) - имаме множество стари гаубици, БМП-1, МТЛБ и други които няма как да се ползват защото са стари, нямаме пари, хора и т.н. Смятам да ги изпозарежа за кеф на техните ВВС из граничната зона и така да си бомбардират нонстоп такива имагинерни части.

                                За разположението на силите ни - нямам против те да знаят че сме се разположили на 50%, но моля точно кои 50% са разположени (къде вече отделен въпрос) да трябва да разберат само след инвестиция на разузнавателни точки.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X