Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Conquest of Elysium III и IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Взех си я, но имах много малко време да я разгледам (няколко десетки хода с Илюзионист). Засега изглежда доста добре. Има промени по интерфейса (не са много, но са добри); сменили са шрифтовете в посока атмосферност, добре са, запазила се е и четивността; добавили са в менюто разни настройки (да речем, за размера на шрифта, което е полезно); има два нови класа - илюзионист (още не съм му хванал цаката: трупа камъни (донякъде като маговете, но няма значение цвета на камъка) и прави огледала, но още не съм направил такова и маркграф, който е хобург с достъп до некроманти. Най-големите промени са по световете (вече има няколко различни свята в добавка към основния, т.е. мъртвите си съществуват в техен си свят, демоните също; тези светове могат да се посещават) и в сраженията. Промените в сраженията засега ми допадат: сраженията са станали по-бързи (защото всички действат едновременно, както в Доминиън, но без възможностите за контрол, съществуващи в него), малко по-трудно е да се проследи къде какво се случва, но е по-зрелищно .
    Укрепените места са много по-трудни за превземане, както пише Деймос - бях оставил само двама стрелци и двама копиеносци в цитаделата си и ме нападнаха група от 20-тина бандити (доста от тях слингъри). Тъкмо бях решил, че ще трябва да почвам отново (играта беше в началото си), но за моя изненада спечелих - вразите убиха трима от войниците ми, остана само един лъкаджия на стената, но след това се съсредоточиха да разрушават портата. През това време той ги изби.
    Мисля че се движат в правилна посока. Може би следващата стъпка ще е да добавят частот контрола, който съществува в "Доминиън" (отряди и простички заповеди преди сражението да е започнало). Между другото, тази презентация на битките е по-ясна, отколкото използваната в "Доминиън".

    Comment


      Почти приключих една игра с Enchanter-a, продължава да е супер забавен клас за игра, но играта в началото пак е на късмет.

      Старата тактика с два реда глинени големи и 100-200 стрелци с арбалет вече може и да не работи, за сметка на това новите ритуали дават интересни възможности -
      срещу 25 желязо и един ход за изработка, второ ниво Enchanter може да направи самоходна балиста, която не само се движи с нормална скорост, брои се за обсадно оръжие(стреля няколко пъти преди битка срещу град или крепост), а има и нормална атака с 12 обсег което вече позволява стрелба дори и зад два-три реда големи.
      Също вече от труповете може да създава не само Necrotod-и но и Flesh golem-и, които освен че са евтини, сравнително здрави и се лекуват нормално, могат с допълнителен ритуал да получат и прилична щета.

      Една от неприятните промени е че порталите могат да се ползват и от враговете, което означава че всеки един от тях трябва да бъде охраняван постостянно и то с немалка войска.
      Това го установих по трудния начин, след като един от порталите ми дълбоко във вражеска територия беше превезет, на следващия ход паднаха още 3 крепости където почти нямах войска защото бяха в тила и освен неутрални същества нямаше какво да ги атакува.

      А ето така се прави блицкриг по енчантърски, след като бакемоно генералът им се появи с 400 единици призована армия срещу мойте 60тина и единствено благодарение на десетината ми мага успях да победя някак си и то със значителни загуби, реших че е време да идват танковете
      Огнените и ледените атаки на онитата може да са ефективни срещу глинени и дървени големи, но металните са напълно имунни, ето така изглеждат остатъците от армия от около 200 призовани единички след като големите минат през нея:

      Click image for larger version

Name:	403950_2016-02-09_00009.jpg
Views:	1
Size:	154.6 КБ
ID:	549172

      Един от основните недостатъци на енчантърите е че лидерите им са доста крехки, а опция за призоваване на по-здрави същества с лидерски умения липсва. Няколко убиеца могат да оставят армията ти съвсем неподвижна, същото важи и за големи групи същества които удрят по произволна цел. Съответно едно от най-силните нововъведения е възможността за прехвърляне на магическа библиотека в съществуващ голем. За целта ти трябва локация с Магическа библиотека и поне един метален голем (iron, silver или gold) При ритуала библиотеката бива унищожена а големът получава възможността да води армия, достъп до второ ниво Iron/Silver/Gold Arcana магии и вече не се бие в предните линии.Полученият така голем губи mindless характеристиката си, но все още е имунен на страх, огън, лед, отрова и магии за приспиване.
      Така може да се създаде армия ицяло съставена от метални големи, срещу която демони, уаруоци и подобни класове разчитащи на елемнтална щета няма да имат особен шанс.

      Click image for larger version

Name:	403950_2016-02-10_00001.jpg
Views:	1
Size:	111.9 КБ
ID:	549173

      Същия ритуал може да се направи и във Велика библиотека, което предполагам ще даде достъп и до трето ниво магии, но засега не съм открил такава, ритуалът не може да бъде изпълнен в столицата, така че може би се намира в някой от другите светове.
      <<..........>>

      Comment


        Аз междувременно поиграх още малко с илюзионист. Доста е силничък. Има две специални неща, които съм установил до момента. Може да си купува огледала (различни, цените варират между 50 и 150 злато, т.е. 6-18 пехотинци). Евтините огледала и 5 камъка му дават способността да се телепортира от огледало в огледало (трябва предварително да е оставил някъде друго огледало). Златните огледала и илюзионист трето ниво обаче са по-интересни. Срещу 75 магически камъка илюзионистът може да улови в огледалото илюзии - 50 на златно огледало. Тези илюзии са различни създания (често разни големи животни), които имат способността да преминават през стени. Това означава, че атаката на крепости за него не представлява проблем. Илюзиите излизат постепенно по време на сражение, малко по-малко. Доста са трудни за убиване.

        Започнах и една игра с енчантър, обаче доста бързо се срещнах з джуджета, убих им един герой и взех от него жезъл за верижна светкавица. По-добре да не го бях вземал, няколко сражения по-късно енчантъра ми се самоуби с една верижна светкавица. Но беше забавно. Гледам, че сега ледените големи се топят постепенно.

        Comment


          Остана ми време да поиграя още малко и пуснах една игра с некромант, по принцип не ми е от любимите класове, но исках да разгледам новите ритуали. Доста интересно се получи, въвеждането на обсег за всички атаки променя коренно нещата.

          Оказа се че съвсем близо до стартовата цитадела има руини на стар замък, а главният ми некромант получи Blood rite ритуала още от първият път, та почнах да събирам ресурс за вампирясване.
          След двайсетина хода успях да обърна старши некроманта във вампир, но през това време помощник-некромантът беше полудял до почти неизползваеми нива, а наличната армия беше доста пооредяла. През това време обаче единият от компютрите (демонолог) започна да прави набези в териториите ми. С известни загуби успях да унищожа една от малките му армии, която за щастие бе предвождана от старшия демонолог. Помощникът му обаче, беше натрупал неприятно количество призована гад, поне 20-30 броя различни типове демони, повечето с около 50 живот и със силни/множество/масови атаки, придружени и от редовна армия, но без стрелци.
          Избягвах го известно време, успях междувременно да ъпгрейдна вампира във вампирски лорд, като за 3то ниво магия му се падна масов weakness, действащ на цялото бойно поле. В крайна сметка се доближи прекалено близо до крепостта ми и реших да го атакувам, ако не друго поне да го отслабя, а и вампирът все пак е безсмъртен.
          Както се очакваше, скелетите и стелците ми бяха пометени за няколко хода без да постигнат каквото и да е, вампирът успя да хвърли масовата си магия и да убие няколко демона, но доста скоро се оказа съвсем сам. Тогава обаче почна да става забавно - тъй като вампирът заема само 1 квадратче на картата, могат да го заобиколят и атакуват само 9 единици едновременно, колкото и да е голяма армията на врага. От друга страна, освен вградения му вампирски life drain, още от времето по което беше некромант беше научил две различни второ ниво масови life drain магии, които причиняваха и стабилна щета. Също така беше успял да се сдобие и с пръстен, който му даваше 75% шанс да избегне физически атаки. На практика се оказа че нещастният ми вампир с 32 здраве успява да изсмуче много повече живот отколкото щета може да поеме и перманентно беше на около 50-60 здраве. След няколко минути клане спечели битката избивайки абсолютно всички, с което и извади демонолога от играта.

          След това, тъй като нямах повече армия, а и нови некроманти не се паднаха, решиха да пообиколя картата с вампира, който така или иначе лети и е безсмъртен. След 3-4 хода се натъкнах на маркграф с огромна армия от над 100 единици, сред които и доста стрелци с арбалет. Реших че няма какво да губя и го нападнах... оказа се че ако не разполагаш с поне няколко на брой силни магически единици, нападение над вампирски лорд е много, много глупава идея... стотина прегризани гърла по-късно вампирът ми си продължи по пътя, най-вероятно в доста добро настроение

          След като маркграфът изуби още две от големите си армии по същия начин, изгуби и играта, а вампирът продължи да се разхожда необезпокояван из картата. Подобна участ сполетя и няколко армии на Бледите, след което и те загубиха. Последна остана една вещица, на която силните страни са charm и poison... на които вампирите са имунни
          На практика вампирът ми собственоръчно унищожи 4 от 5-те вражески цивилизации, спокойно можеше да играя само с него и пак да спечеля, ето как изглеждаше накрая:

          Click image for larger version

Name:	necrodude.jpg
Views:	1
Size:	73.3 КБ
ID:	553172

          Единственото което успя да го спре беше Магическа академия със десетина доста силни мага, сред които архимагьосник и old wizard.
          Там се наложи да ползвам обасдна техника и ей тоз симпатяга, който със 5то ниво огнени магии успяваше да хвърли по 3 Meteor Shower-a за един ход

          Click image for larger version

Name:	pyro.jpg
Views:	1
Size:	69.0 КБ
ID:	553173
          <<..........>>

          Comment


            Преди около месец са пуснали нов голям ъпдейт, който освен доста нови неща добавя и нов тип лидер - Дриадска кралица. Оказа се много забавна за игра, нещо средно между троловете и барона.
            Интересното е че изобщо не може да наема армия срещу пари, вместо това стартовата локация (Sacred grove) автоматично генерира харпии и сатири. Със злато и желязо обаче могат да се наемат допълнителни лидери, които в зависимост от расата си добавят различни автоматично генерирани същества докато са разположени в sacred grove-a.
            Базовите лидери са сатири, които увеличават количеството нови сатири на ход, кентаври и минотаври, като последните два типа отключват генерирането на съотвения тип единица. Харпиите и сатирите са слабовати, но пък идват в големи количества, кентаврите (които идват в две разновидности - мъжки и женски) за сметка на това са с около 20 здраве, имат лъкове (мъжките дори longbow-ове) както и прилична атака от близо. Минотаврите са истинските ударни сили на дриадите, с над 30 здраве, две силни атаки и умението да се врязват във вражия строй докопвайки се до задните линии. Oще след първия ход на битката всичко става тотален хаос, вразите биват обградени и изклани за секунди, а редките жертви са почти без значение с оглед на това че минотаврите също са абсолютно безплатни.

            Дриадата срещу немного ресурс (билки) може да създава нови sacred grove-ове във древните гори, които също почват да бълват безплатна армия, като го има и тънкия момент че ако наблизо не се намира древна гора, за целта може да се ползва и обикновена. Това дава възможност за доста подли ходове, като създаване на база в тила на врага и безкраен тормоз по снабдителните линии

            Тъй като цялата тази безплатна армия в крайна сметка те оставя с доволно много неупотребен ресурс, златото и желязото могат да се ползват за превъоръжаване и брониране на съществуващите единици, като всеки от основните типове има по 3 ъпгрейда, добавящи щета, допълнителни атаки и най-важното - броня.
            И понеже всичкото това не е достатъчно, дриадата може да призовава и всякаква горска твар от рода на гигантски лъвове, глигани и дори химери при повече късмет. Както и единственото спасение от Creeping Doom и подобните му, което дриадите имат - голям зъл козел магьосник лидер, с много здраве и бойни магии.

            Пуснах една тестова игра на средна трудност срещу 6 AI-та, за 50тина хода имах вече 4 дриадски гори бълващи армия, буквално отнесох близката жрица на Баал, въпреки че се беше паднала епоха с много градчета и съответно ресурс за нея, докато накрая се оказа че в основната си армия има 2 съвсем малки демончета, иммунни на физическа щета Та след като изклаха половината ми армия успяха да влязат в обсег на козела-маг, който някак успя да ги убие с единствената от 8те си магии, към която не бяха имунни... и разбира се за да е съвсем забавно, след това дойде вещица с огромна призована армия и неизбежните 2-3 Creeping Doom-a...

            Общо взето, като изключиме ниската резистентност на магии и не-много лесния начин за сдобиване с бойни магове, дриадските армии нямат спиране, на края на играта имах над 2000 единици разположени из цялата карта.
            <<..........>>

            Comment


              Да, добър ъпдейт е, освен дриадската кралица, има подобрения под формата на нови магии и възможности за развитие при повечето от останалите "раси". Добре я поддържат игрицата и си е все така интересна .

              Comment


                Реших да я пробвам вчера...с Рециклист, интересно защо този мързел повечето време пребивава луд и лентяистващ.

                Comment


                  Гоги, некромантичните натури имат специални посоки на развитие, мисля, че ги дискутирахме надълго и нашироко в началото на темата
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Аха, трябва да внимаваш кога си струва да вдигаш мъртви и да търсиш стар замък или библиотека (ако правилно си спомням), за да го направиш вампир (може да лекува лудостта си с кървави жертвоприношения) или лич (още по-добре, защото не полудява, когато вдига мъртъвци). Т.е. където знаеш, че е имало добра битка, на старо бойно поле или подобно местенце. Имаше и магия да усеща къде има много мъртъвци за вдигане. И друг номер май помагаше (трябва да го пробвам, защото нямам спомен дали можеше да прехвърляш луд лидер като подчинен в друга армия, но май може) и друг номер - да имаш още един лидер в армията и да сменяш лидерите, когато основния не е добре с главата.

                    Comment


                      Общо взето с малко късмет си намираш храм (някой път се пада на лесно място, друг път трябва цялата карта да обърнеш) - и след това обръщаш некроманта в лич (150 ресурс за повдигане на нивото + 250 за лич). След това може да си вдига неумрели колкото му душа иска и без никакви последици. Така се събират малко повече функции на една фигура, но какво да се прави. И интересното е, че след като го обърнеш, се оказва, че местата с неумрели за вдигане хич не са толкова много Аз досега само един път съм попадал на "некромантът е поразен от количеството неумрели", повечето пъти са неголеми количествата.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment

                      Working...
                      X