Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Conquest of Elysium III и IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Обратно на CoE3... нов опит с вещица. Този път околността беше добра и никой не дойде да ме малтретира в началото... събрах прилична армийка и си вършах наоколо. Главната вещица я повиших и понеже беше солидна армийката реших да взема един град който се защитаваше от няколко никакъвци плюс катапулт.

    Друг път няма да нападам катапулт с присъстваща вещица в армията. С последния си изстрел преди да погине я премаза. Разбира се изметох защитниците, но си загубих главната вещица. Е има наследничка ама.... пфу. Трябваше да оставя там конния лорд да води армията в тази битка.

    ...

    Довтаса някакъв хобит с армия от механични дракони... сега търча наоколо докато се съберат достатъчно гъби... и се опасявам че блатната ми армия дето разчита на отравяния и подобни ще е доста неефективна срещу железните гадове.
    Last edited by gollum; 11-05-2012, 11:08.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #62
      Балистите и катапултите са много неприятни, защото удрят на случаен принцип и стрелят поне 4 пъти в първия ход. Но ако те пропуснат и имаш добра армия, можеш да успееш да ги изнесеш преди да презаредят. Разбира се, както с магьосническите единици, винаги има опасност да ти изнесат някой от лидерите - какво да се прави.
      Механичните гадове са нечувствителни към такива неща. Но пък не се лекуват (което може би е грешка - все пак, би трябвало да могат да ги поправят, може би срещу пари). Общо взето, хобугите (хобитите) са бая неприятни типове ако ги оставиш да се развият. Могат хем да събират голяма призована армия, хем да правят механична "гад".
      Империал, когато пробва нов персонаж обикновено имам поне 2-3 фалшстарта - било то заради случайни събития, лоша стартова локация или изнасяне в началото (понякога дори лоша преценка, в резултат на която група елени ми превзема цитаделата). Просто се пускам отново.

      Comment


        #63
        Е да, то на първия "втори опит" се паднах насред някакви пустини и изобщо не се занимавах направо рестартирах.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #64
          Всъщност да се паднеш в пустините не е никак лошо, то има опция да се изключат всички пустинни райони и джунгли, но те са само в най-южната част на картата, и като се паднеш при тях реално знаеш къде се намираш, също така имаш и една или две посоки по-малко от които трябва да се защитаваш. С расите, които разчитат на гъби може би е малко по-неприятно, но все пак не бих рестартирал, позицията на картата е от най-важните неща, особено при бавните раси като вещиците.
          <<..........>>

          Comment


            #65
            Следващата игра се паднах в североизточния ъгъл и си ми беше много добре, гори навсякъде и няма тил за вардене.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #66
              мда, това е и едно от основните предимства на култистите - винаги стартираш в крайбрежен град, доста често в някой от ъглите и оцеляването в началната фаза на играта е доста по-лесно.
              <<..........>>

              Comment


                #67
                Преди два дни се пробвах за пръв път с култисти и мога да потвърдя това - цитаделата ми бе на "издаден" навън в океана квадрат - единствения път до сушата минаваше през друг квадрат, зает от силно охранявана древна гора. Идеална откъм защита локация с един недостатък в началото - не мога да извадя "сухопътната" си войска от нея, а все пак трябва това-онова за да се натрупат достатъчно жертвоприношения, че да се разчита основно на призована. Но се очертава интересна игра.
                Между другото, въпросът със стартовите локации вероятно може да се разреши като се създаде нарочна карта с предварително определени такива. Още не съм пробвал редактора, но по идея е напълно възможно.

                Comment


                  #68
                  Сега открих, че CoE3 е била пусната в Steam преди месец.

                  Чудно ми е дали не смятат по някое време да пуснат игра с малко по-модерна графика.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #69
                    Дано, ама надали
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #70
                      Няма как - всичко опира до бюджет, а те са двама души (за повече трябва да си наемат допълнителен художник, като се има предвид количеството съдържание в играта, ще струва много скъпо). Впрочем, опира и до концепция. Ако решат да заложат на графиката, трябва да се откажат от сложността и количеството. А те са си поставили ясни приоритети . Разбира се, в рамките на тези приоритети би могло да се направи и повече, но вероятно пак опира до пари. Така е със студията, където игри се правят от един-двама души - трябва да се съсредоточат някъде. Впрочем, като изключим адио-визуалната страна (и то не винаги), достатъчно често им се получава много по-добре от големите компании в ААА-регистъра, където се хабят много милионни бюджети и в работа са впрегнати десетки хора.

                      Comment


                        #71
                        Това ми е ясно, но все пак в момента нещата са на моменти съвсем нечетливи. Някой спрайтове са по няколко пиксела. Не говоря за нищо кой знае колко пищно, нека да си е 2D и да е семпъл стил, но да е ясно кое какво е.

                        Всъщност се надявам, че ще съберат малко повече пари като си разширят присъствието си на онлайн пазара, Steam е най-големият онлайн разпространител на игри (примерно 70%).

                        Още нещо, явно старият разпространител искал много пари за играта - преди струваше $30. Това е много за такава игра и практически ограничава продажбите до хард кор фенове на жанра.

                        Цената й в Steam обаче е $10. Което я прави много по-продаваема, защото на тази цена много повече хора са готови да цъкнат копчето "купи" и без да са сигурни, че ще им хареса, или просто защото им е скучно и по някаква причина им е хванала окото. А и като говорим масовост, тя може да има геймплей по-добър от игра за $50 обаче изглежда точно като игра за $10. И това не е всичко - Steam редовно има разпродажби където такива игри са с по 50-75% намаления; и при тези разпродажби се оказва, че такива игри изкарват повече пари, отколкото нормално.
                        Last edited by Imperial; 30-11-2012, 14:50.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #72
                          Е, то ако говорим за разпространители... "Доминиънс 3" струваше малко над 50$ и предполагам, че до известна степен заради него (Шрапнел геймс). Сега вече не го предлагат и от Ilwinter ще търсят друг, току виж и тя се появила на Steam. А в "Дезура" (и май още на едно място я продаваха) редовно пускаха CoE3 на половин цена, т.е. можеше да я вземеш за около 15$ (в момента я предлагат за 9-10 евро).

                          За другото - съгласен съм, че графиката оставайки си 2Д може да е доста по-ясна. Обаче виж го от тяхна страна - единият от двамата (този, който измисля света и съществата) по съвместителство рисува и всички спрайтове, човекът не е художник, така че това е, което може да се очаква. Да не говорим, че става въпрос за хиляди спарйтчета, всяко от което има и базова анимация. Вярно, доста са използвани от "Доминиънс 3", но все пак. Въпрос на пари е, защото ако си наемат истински художник, за да им нарисува всички неща, представи си колко реално ще струва. Ще трябва да намалят количеството магии и създания.
                          Могат да тръгнат и по пътя на Battle for Wesnoth (провал ли си я? Много е добра, но е изцяло тактическа; за сметка на това за мултиплейър е идеална), но пък тя е безплатна. А и ще им е трудно да съберат достатъчно еднороден "арт" за всички създания. Т.е. принципно целта е постижима, въпросът е пари и време.
                          От друга страна, хвърли един поглед на СоЕ2. Мисля че прогресът е видим по отношение на визуалната страна .

                          А за другото - не обръщай внимание, че мърморя. Знам, че реално за успех са важни преди всичко външния вид на играта и рекламата, а не реалното съдържание. Единственото изключение и то донякъде са нишовите игри. Тази е такава, де. Т.е. едно е ако просто търсиш развлечение, друго е ако търсиш съвсем конкретно нещо. Като опрем до походови фентъзи стратегии (особено с тактически елементи), нещата са изключително сухи - почти нищо не излиза (аз реално играя едни и същи неща последните 8-10 години).
                          В тази връзка и по съседната тема за Fallen Enchantress (е, поне при нея с графиката всичко е наред, дори отгоре) - просто толкова рядко излизат подобни неща (вярно, идната година се сещам за два такива проекта, които могат да бъдат интересни, но единия е просто римейк в по-добра графика и 3Д, а другото тепърва предстои да се види какво ще е (аз отделно се интересувам и от една игрица, която е нещо като Фентъзи Генерал (като стана въпрос за тактически, Banner Saga също изглежда доста обещаващо))). Честно казано, не искам каквато и да е особена графика, а точно интересен и добър геймплей.

                          Comment


                            #73
                            А като стана дума за пари - винаги има и Kickstarter
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #74
                              По-принцип е така, но в този случай няма как да стане - те са скандинавци, доколкото си спомням, кистартър върши работа само за САЩ (и май КАнада) базирани разработчици. Естествено, има други опции за европейци, но те са и на порядък по-малко успешни (да речем, тези, които се опитват да направят нещо като Фентъзи генерал (италианци) са си пуснали проекта през една от тези опции, но е събрал мизерно количество пари до момента - може би няма и достатъчно интерес към този тип игри (съзнавам, че във вкусовете си съм диплодок, вероятно до троглодит го докарвам).

                              Пък ако го погледни от обратната страна: това е строго нишева игра, създателите й (подозирам) са хора с отдавна установени навици и това, което правят, си има своята не малка аудитория. Защо да се променят?

                              Comment


                                #75
                                Интересно около некромант - той има една възможност "summon legion" (върви само на "древно бойно поле" и е общо взето както е описана в wiki страницата на играта: "This Necromancer-exclusive ability can only be used on an Old Battlefield. It summons 20 Longdead Hastati, 20 Longdead Principes, 20 Longdead Triarius, and 20 Longdead Velites."
                                Аз я бях пробвал и да, такава е. Обаче както се оказва, е такава само ако се казва от стандартен некромант, но не и ако този некромант е станал лийч. Тогава тази магия дава съвсем различни резултати, призовавайки най-различни други създания, пак на групи, но в много по-малки количества. Като призоваването дава или някакви древни бойци с ледена аура (сериозна ледена аура, не е добре да има живи единици в армията на некроманта), или различни видове духове и т.н.
                                Не съм го пробвал с последната фаза на развитието му - архи-лийч, но поради особеностите на това надали е възможно, предвид особеностите на придвижването на този звяр - шансът за уцелване на конкретна локация по картата е практически равен на нула.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X