Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Conquest of Elysium III и IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Между другото, проблема с убийството на магьосниците в някаква степен могат да го решат въздушните елементали. Те блъскат със светкавици на случаен принцип. Ако са достатъчно много, вероятността да се "разходят" из задния ред не е малка и тогава е неприятно, щото светкавиците правят поне 5-7 повреда, а повечето магове са на толкова живот.

    Comment


      #17
      gollum написа Виж мнение
      Това не го знаех, полезна информация.
      Ами аз тук не съм го пробвал, но видях, че магическите имат сходна характеристика, че трябва да се водят от маг. По-често съм го пробвал в Доминионите, но там системата е по-рестриктивна. Тук май можеш да водиш колкото си искаш магически същества, а там можеше само по 5 за всяко ниво на съответната магия. И освен това маговете мряха по-лесно, да не говорим за разните пренеприятни заклинания, като "магическата стрела", която можеше да се изстреля от една провинция и да падне в друга, поразявайки произволен командир, нерядко - точно някой маг. А ако той падне, магическите същества мигновено се разбягват. А и въобще, за тяхното ръководене се искаше повече майсторство. Може да изглежда много гот да водиш група от ходещи огнедишащи дракони в армията си (летящите имаха по-малко живот), обаче ако поради някаква причина пътя им се пресече с обикновената пехота, или стрелят по някой, около когото се стълпят и твоите пехотинци, става голяма мазаница. А може и друго, случвало ми се е - маговете и командирите обикновено оставаха зад армията и ако се случи така, че противника има бързи летящи създания, те могат да ударят точно командната групичка и айдеее.
      Тук още не съм пробвал влиянието на катапултите (заради високите им изисквания към добива на ресурс не във всички игри може да се строят). Може би те, ако може нещо да се настрои, да се разправят с маговете.

      За огнените елементали не го знаех, полезна информация. Аз тях си ги държах в крепостта и не съм го виждал тоя ефект, пращах само земните да вилнеят. А сред призованите създания имах и някакви по-силни земни, не мога да се сетя за името, с 60 единици живот. Като се има предвид колко са слаби човешките пехотинци, това си е истинско страшилище.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Не, тук няма изисквания за водене на армия, т.е. това няма да сработи. Ако пълководецът умре, вероятно армията ще остане неподвижна на полето, докато дойде някой друг да я води.

        Comment


          #19
          gollum написа Виж мнение
          Не, тук няма изисквания за водене на армия, т.е. това няма да сработи. Ако пълководецът умре, вероятно армията ще остане неподвижна на полето, докато дойде някой друг да я води.
          А, това да Установих го сам снощи - имах армия с трима командири. Единият откачалник падна в битката и неговите хора просто си останаха на полето и след това трябваше да пращам друг да ги взима оттам. Но не съм го виждал същото с магически създания, поне досега не ми се е случвало командир-маг да падне, а армията му да оцелее, за да видя. Досега единствено командири-варвари съм губил, без да им е измряла армията и то защото откачалниците винаги се бият в първите редове.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #20
            Е, като се замислиш, това си е нормално за варвари - да са където е екшъна .

            Comment


              #21
              мда, lightning атаките имат шанс да ударят по най-задния ред, но обикновено това се случва чак когато армията на вразите намалее значително. Току що ми се случи доста епична битка, моята скрамна армийка от 75 единички, поне 1/3 от които нещастни арбалетджии, беше нападната от 320 блатни твари, те също имаха доста стрелци но поне 3-4 Dracolion-a и над 10 doppelganger-a, които за щастие не успяха да се докопат до трите ми great warlock-a (по един за въздух, огън и земя)
              Като му изклах около 2/3 от армията, thunderbird-овете почнаха хвърлят светкавици и по най-задния ред и в един момент му нацелиха и лидерката, която като добра вещица сгъна моментално
              Накрая на битката бях останал с 34 оцелели единички, като нищо от важните неща не беше унищожено, само единия от трите ми Earth God-a леко беше поумрял, но понеже имаше регенерация се съживи след битката
              Общо взето warlock-овете са корави гадини
              <<..........>>

              Comment


                #22
                Аз пък напоследък имах време и се пробвах малко повече с троловете (и 1 път срещу тях). Освен, че главният трол е неприлично силен, по някое време, примерно след 20-тина хода, пристига неговата майка-вещица. И оттук нататък започва истинският купон. За разлика от традиционните вещици, тя има само 1 заклинание за призоваване (невероятно скъпо и не може да стигне лесно до него). Обаче силата на тролите е другаде: могат да създават "тролски гори" и да слагат създания в тях, дето да ги пазят. А започнат ли да се развиват, от всяка гора излизат неуправляеми за играча същества (някои - невероятно могъщи) и да нападат всичко по картата, освен самата тролска армия. Така че, ако срещу теб има могъщ противник, който не може да конвертира или унищожава горите - просто правим колкото се може повече тролски гори и след това гледаме сеира на неуспяващия да се бори с ордите враг. Единствената моя кампания срещу троли беше истински кошмар - бяха обърнали 1/3 от горите около тролската си дупка и моите армии непрекуснато губеха сила и трябваха подкрепления. Едвам ги разгромих.
                Освен тролите, сходна възможност има и един от маговете, който е при Сенатора, но само спрямо "древна гора". Ефектът обаче е съвсем същия. Така че опцията за изгаряне на горите явно има голямо значение
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #23
                  М`да, аз най-после имах успех с уарлоците . На път съм да завърша играта - остана ми само един противник, джуджета (достатъчно неприятни сами по себе си, но вече владеят едва една пета от картата). От един момент нататък уарлоците стават също неприлично силни - особено когато се сдобият с достатъчно доход на скъпоценни вълшебни камъни. Широко използвах опцията за изгаряна на гори - имах два летящи отряда (по един огнен рицар, плюс няколко огнени създания), които минаваха по картата , изгаряйки всякакви гори по пътя си (варваринът имаше маг, който ги използваше).
                  Точно в разгара на голямата ми война - едновременно с варварин и некромант, - се случи много неприятно случайно събитие, не знам дали сте попадали на него досега. Светът на мъртвите се бил сближил опасно с нормалния свят и на всяко място, на което е имало сражения - можете да се досетите, че това бе почти навсякъде, особено по време на войната, - започнаха да се появяват отряди от скитащи и нападащи безтелесни духове (от най-слабите, но "нереални" и в огромни количества). За кратко време загубих почти всичко, що имах по картата, като повечето места бяха завладени от бая масивни отряди духове (по 40-50, та до над 100). Общо взето, докато не завърши въпросното явление пет години по-късно, почти не можех да водя война и бе проблем задържа броени мини и градове. След това започна дълга реконкиста - в завладените градове и кули се бяха натрупали стотици безтелесни духове. Значителен късмет бе, че междувременно ми се паднаха двама бели магове, с чиято помощ създадох разчистващ отряд.

                  Успях да започна и успешна игра с некромант - в монархическата епоха, с бая градове на картата. Ключът е наоколо да има поне няколко по-големи града, които бързо да бъдат овладени, за да има стабилен приход на "ръце на славата". Нататък е лесно. Успях да си обърна главния герой в лич (за щастие, лесно открих древен храм) и призовах легион на едно старо бойно поле (може да се ползва многократно за тази цел): към 40 спектрални воина и конника, доста добра групичка за цената си (200 ръце).

                  Като стана въпрос за неконтролируеми създания, срещали ли сте статуя колос? Може да бъде активирана и оттам-насетне неуправляемо броди по картата, като напада враговете. С към 150 живот, броня 2 и стабилна атака - в началото е жива (е, в случая нежива) напаст.

                  Comment


                    #24
                    Това с приближаването на света на мъртвите и на мен ми се е случвало, но беше друга разновидност, даже мисля че беше светът на сенките или нещо от този род, идеята беше че ако се правят магии извън битка, вероятността да привлечеш horror-и е доста голяма, което при расите разчитащи основно на призоваване за да си попълват армията е доста неприятно, за щастие бях с троловете тогава и нямах проблем.

                    Иначе троловете и на мен ми допадат доста, тролските гори премахват доста досадния момент с неутралните гадинки, които ти превземат мини и градове и така не се налага да държа една армия която да обикаля из територията ми и да превзима обратно позициите както и гарнизони в по-важнте места. Това че основните видове троли са почти безсмъртни (правилото при regeneration-a е че ако по време на битката поемат щета под 125% от собственото си здраве, почти винаги се съживяват след това) води до доста огромни армии в късните етапи на играта. Дори в играта, в която победих с тях, в един момент загубих основната си армия, заедно с тролския крал и майка му в неравна битка срещу подъл варварин (който ме нападна с около стотина спектрални ездача, които са особено ефективни срещу тролски армии заради огромната вероятност да избегнат физически атаки), но не се отказах, а и имах достатъчно ресурс да ъпгрейдна един от троловете шамани, които пазех за гарнизон до последно ниво, така че да може да създава тролски гори. След това бавно и постепенно зверовете появяващи се от тролските гори превзеха около 2/3 от картата и просто ги бих с числено превъзходство.

                    В момента пробвам The Pale Ones, до голяма степен са сходни със троловете, Кралят на дълбините отново е доста силен, с около 130 живот и добра броня, основните единици също са гиганти с 50-60 живот, липсата на regeneration обаче си казва думата и армиите се износват сравнително бързо поради множество незарастващи рани. Също и поради факта че са пещерни създания, почти всички имат Bad Sight и автоамтично пропускат 1/3 от атаките си.
                    Силата им обаче е в стрелците, които въпреки че също са с лошо зрение, имат siege атака, поради което при атака над град, замък или друга укрепена позиция, всеки от тях стреля по 4 пъти преди битката. Това съчетано с 1-16 щета е достатъчно да унищожи дори и силно-превъзхождащ противник. В основната си армия в момента имам около 13 от тях и последната крепост, която атакувах, след 4те залпа нямаше оцелели.
                    Маговете им също са доста силни, с по около 140 живот, но имат предимно земни магии, като извън битка могат да призовават земни, огнени и немъртви твари, които понякога са доста могъщи.

                    Всъщност за едно нещо не мога да открия бъг ли е или аз нещо не разбирам, понякога като артефакт се пада Spell scroll, който може да се използва и извън битката, появява се в страничното меню, но когато го използвам просто изчезва и нищо не се случва, никъде не забелязах нещо да се променя след това?
                    <<..........>>

                    Comment


                      #25
                      Още не съм пробвал нито едните, нито другите. Има много какво да се изследва по тази игрица - казах ти, че си заслужава . Още повече, че след време ще пуснат нови раси (в предходните версии е имало доста по-различни "раси").
                      За скрола - сигурно е бъг, доколкото разглеждах из форума - има не малко бъгове. Вече има излезли пачове (тези двамата си поддържат стабилно игрите, а след време се появяват и модове). Обаче за тази версия едва ли ще се намерят.
                      Last edited by gollum; 15-04-2012, 23:00.

                      Comment


                        #26
                        При мен това с мъртвите се случва доста редовно, особено на етапа, когато горе-долу съм се закрепил
                        Сега тъкмо съм по средата на една игра, когато това още не се е случило, но вероятно след двадесетина хода ще стане. На най-малкият размер карта съм, с общо пет играча - аз съм с тролски крал (на едно обособено полуостровче), а освен това имаше бакемоно, warlock (тия двамата заминаха първи), варварин и джудже. Варваринът и джуджето се сражаваха здраво в центъра на картата (почти без мое участие, тролският крал само гледаше отдалеч), докато в крайна сметка джуджето победи. Междувременно започнах да обръщам горите в тролски. Интересното е, че центъра на картата е почти изцяло ограден с гора. Джуджетата държат 3 големи армии, които пазят мините и градовете, а моите тролове обикалят като партизани около тях и обръщат горите.
                        Интересното е, че джуджетата не могат да ме хванат, а аз - да ги разбия в сражение. Вероятно обаче след 20-тина хода ще имам толкова много тролски гори, че армиите на джуджетата ще жънат само пирови победи
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #27
                          Аз се пробвах с барон - оказа се изненадващо мощен. Вероятно само на по-малки карти и ако успееш да намериш бързо желязо. Но по време, когато останалите се разхождат със сравнително малки армии той лесно може да има три-четири големи и силни армии. Вярно, само от стандартни единици, но някои са достатъчно силни, има добра защита на селищата (достатъчна за повече скитащи създания), а редовно му предлагат и оферти с намаления - 10 мечоносци на цената на седем и прочее .
                          За сравнително кратко време успях да изнеса всички останали: бакемоно, джудже, друид и за десерт баалска жрица.

                          След това се пробвах с enchanter. Май трябва да е доста силен, но зависи от началните условия. Кой знае защо и двата пъти никъде не намирах блата (удобен начин да си увеличи армията в началото). Интересно е, че той е нещо като анти-теза на друидите и вещиците, защото превръща техните гори в големи .
                          След това се пробвах с друид и - каква изненада, никъде по картата не можах да намеря древна гора. Иначе са като гъби и не можеш да се отървеш от тях.

                          Между другото, по картата срещам едни купчини пръст - mesa, - някой има ли идея за какво служат? С нито един от играчите, с които съм бил досега, не вършат никаква работа.

                          Comment


                            #28
                            Май тоя тип терен на никого не служи
                            А Enchanter-а е антитеза на всички - всяко от действията му руши обектите по картата. След него не остава нищо, даже и блатата. От тях вади теракотени войници, както аз си мислех поначало - безплатно. Но, както се оказа - за кратко - след това блатото изчезва, т.е. бива "изконсумирано". Същото се случва с мините и т.н., в който той прави магиите си. Изглежда ми слаб - няма кой знае каква армия, а всичките му способности са скъпи. Мините и желязото са критично важни за него, но пък увеличаването на нивото на маговете му, или част от по-силните магии струват по една мина всяко
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #29
                              Да, но от друга страна с всеки обект, който премахва от картата, намалява силата на останалите. Особено ако го прави на чужд терен . Но и на мен ми седи слабоват на фона на останалите, засега не съм се научил да го ползвам ефективно. Самите големи също не са кой знае какво, поне тези, които видях (една гора за "дървен човек" с бая живот, но не се лекува и прави не особено голяма щета само с една атака). Мисля да се пробвам с призовател на демони, още не съм го изпробвал, звучи забавно.

                              Друидът е голяма забава, между другото. Макар че нещо му куцат стрелците. Но си е друго да се разхождат с огромни зверилници вместо армия. Между другото, при него разликата между малко и основно призоваване е някак не особено ясна. Понякога малкото върши повече работа. Много е случайно, макар и в някаква степен да зависи от терена, на който се извършва.

                              Comment


                                #30
                                При друида по-скоро има разлика не между малко и голямо заклинание (наистина и двете са на твърде случаен принцип), а по-скоро между тях и призоваването на легендарни същества. То става само в древна гора и само срещу немалката сума от 600 билки Но пък на фона на цените при вещицата или тролската магьосница си е направо без пари
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X