Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хипотетична война между Турция и България през 2024 г. (военна игра)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kramer написа Виж мнение
    Израел с неговите няколкостотин ядрени глави няма как да си отиде.
    СССР също имаше доста атомно оръжие, но си замина без да гръмне ни една бомба ей така, за довиждане. Южна Африка и тя горе-долу така изманеврира. Не съм наясно с вътрешните проблеми на Израел, но според оня професор горе били много сериозни.

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      СССР също имаше доста атомно оръжие, но си замина без да гръмне ни една бомба ей така, за довиждане.
      Евреите са умен народ, няма да се оставят просто ей-така.

      Comment


        Kramer написа Виж мнение
        Евреите са умен народ, няма да се оставят просто ей-така.
        Според Шломо Занд евреите не са народ. Именно увеличаването на дистанцията между "евреи" и "израелци" е една от големите опасности за Израел. Без да споделям изцяло възгледите му, намирам известен резон в тях.



        Както и да е, това е твърде далеч от темата.

        Comment


          Все пак , като сераскер се чувствам доста комфортно че няма българо-израелско военно сбилжаване и сътрудничество в играта
          Иначе в така създаващата се ситуация, постепенно откъсване на Турция от сателитната й орбита около САЩ и опитът й за самостоятелност, и имперска политика, и стремежът към изграждане на регионална супер сила/икономическа и военна/, и заиграването с Китай а в последно време и с Иран, следва да е доста обезпокоително за българските политици.
          Единственото според мен даваща доза спокойствие е липсата на изявено желание от страна на Турция да изрезе от НАТО, както и нашето членство в пакта. Не смея да прогнозирам бъдещето на НАТО, но евентуалната мисъл за лоша прогноза, следва да дава сигнал на нашите военни стратези и политиците ни , че е необходимо да финансират нормално армията и да поддържат нейната отбранителна способност, както и поддържане на военно сътрудничество в региона.
          За осъдените на живот и смъртта е приключение!

          Comment


            Kont написа Виж мнение
            Все пак , като сераскер се чувствам доста комфортно че няма българо-израелско военно сбилжаване и сътрудничество в играта
            Да, ама не знаеш Гърция как ще се държи

            Comment


              Знам, понеже знам къде ми отиде бюджета, как мислиш от 18 до 2 млрд намаление! То си мисля" за тези пари българските политици щяха да ни я продадат България -та" ама в Генщаба като започнали да иската " Война! Сакън Война!
              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

              Comment


                Пиша тука, щото не искам да спамя другата тема, а се сетих нещо готино.

                Odzava написа Виж мнение
                На времето със "Стингер" е свалено доста летящо имущество в Афганистан. И с РПГ-7 тоже. Да не говорим, че имаше някъде клипчета за свалени "Томахоук" със "Стрела 2М".
                В тоя ред на мисли, скоро четох, че има осъществен прихват с... GBU-10 Американски F-15 замерил някакъв иракски Ми-24 с GBU-10 Paveway II (1 тон) и го улучил във въздуха

                Comment


                  Честно казано с еднотонна бомба дори не е необходимо много да улучи самия хеликоптер, близките 50-100 метра напълно вършат работа
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Ако става за въпрос за "Стингер", има доста клипчета как муджехедини прихващат БМП-та от 1км. с него ) което го прави универсален става и за наземни цели . А относно РПГ-9 има и свалени 2-3 Хоук и 1 Апач така че, там е въпрос на недоглеждане от страна на пилота или арогантно летене над тълпа джихади по пищиманчета и РПГ-та в ръка )....ама това са екзотики и редки случаи като 6 от тото.
                    Sub sole nihil novi est

                    Comment


                      ама това са екзотики и редки случаи
                      Нищо екзотично няма, още по-малко пък технически трудно осъществимо, освен факта, че такова оръжие не е предназначено за такива цели пък и като ти се намират управляеми бомби "на корем" и целта лети с малка скорост на фона на нагорещената пустиня(Сайдуиндъра я захване, я не в такъв случай), що да не я думнеш с една 907 кг. бомба. На практика горе ти липсват всякакви защитни средства срещу РПГ, особено пасивни такива каквито имаш срещу ПЗРК, и една грамотно организирана засада особено в хълмист терен или където и да е, където ти се налага да летиш ниско и да се пъхнеш на тясно може да направи интересни неща, особено ако имаш на разположение освен РПГтата и един два Утеса или КПВТ или каквото и да е друго с калибър 12.7-23 мм.
                      Впрочем за случая с бомбата има доста написано ей тука

                      Книжката е много за препоръчване ако ви попадне, аз я прочетох почти на един дъх

                      се чувствам доста комфортно
                      С всичките ти чудо оръжия, дето пуцат по обекти на другия край на земята преди да са се материализирали и с мераците, нашето правителство да загуби или следващите избори(щото изгоним ли ви, с игровото си поведение правителството ще докара партия подкрепяна от военните на власт и дори да откъснете някаква територия, ви чака римейк на филма, или пък ще иде в изгнание) или страната(както дойде) и да не се гласи за война, да не вземе случайно да ви ядоса и с разни неизвестно къде изпарили се неща и хора(примерно всичката агентурна и техническа мрежа на Националната разузнавателна служба и на Служба Военно Разузнаване и не само те) и твърдото убеждение, че руското оръжие е калпаво оръжие(щот западните брошурки са по-шарени и текста е по як), оставаше и некомфортно да се чувстваш.
                      С риск пак да чуя странното заключение, че си представям твърде идеална България, предпочитам да е така отколкото обратното.
                      Last edited by Sailor_Malan; 02-05-2012, 11:04.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment

                      Working...
                      X