Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "В Турция намериха 50 нацистки самолета
    Унищожени по заръка на американците"


    В Турция намериха 50 самолета, заровени по заръка на Съединените американски щати, съобщи Хюриет. Летателните машини Focke-Wulf FW-190A3 са били открити в централната анадолска провинция Кайсери.

    Comment


      На вчерашния ден преди 106 г. - Блерио: "Над Балканите не може да се лети": Опровержението!
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Ами ако бяха такива:
        Click image for larger version

Name:	1505121972-e1191eef787177112270d4d0bc6d76f2.jpeg
Views:	1
Size:	81.0 КБ
ID:	554177
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Две красоти - едната статична: монтажна линия на F-22
          Click image for larger version

Name:	25550446_1610566942368646_5571373781945555099_n.jpg
Views:	1
Size:	116.6 КБ
ID:	554237

          и една на видео - японския F-22.
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Юнкерс близо до хърватския бряг
            Click image for larger version

Name:	1529975632-fbdfd5480c1c4005f0a0d646d7e48efd.jpg
Views:	1
Size:	921.6 КБ
ID:	554370
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              И-и-и! Това не бях го виждала. Летяща палачинка.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Click image for larger version

Name:	2295156_original.jpg
Views:	1
Size:	220.2 КБ
ID:	555848

                сегашните изтребители са големи като тежък бомбардировач от ВСВ


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Да, интересно е, но като се позамислиш, то и обсега / бойния товар / възможностите (ролите) като цяло са сходни. Т.е. съвременните изтребители няма как да се сравняват с някогашните изтребители, защото са заместили почти целия спектър от тогавашни бойни самолети.

                  Comment


                    Тогавашните двумоторни изтребители също не са малки, а ако се сравнява не дължина а разпереност са и по-големи.

                    Comment


                      Нещо интересно, което гледах днес. Последната въздушна победа във ВСВ е на Ме 262 над съветски P-39 от лендлиза. Случката е след безусловната капитулация. Немският пилот опитва да достигне летище контролирано от съюзниците, за да се предаде. По пътя вижда група съветски самолети и сваля Аерокобрата над Саксония.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Важи само за Европа.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Последната въздушна победа във ВСВ
                          Сигурно е последната немска въздушна победа. Нали не искаш да кажеш, че в следващите кажи-речи пет месеца никой никого не сваля.
                          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                          Comment


                            Да, прави сте и двамата. Неправилно съм се изразил. Тихоокенаският театър е отделна бира. Там най-резултатният изтребител е П-38. Не е толкова популярен сред ентусиастите и във филмите, но това е работният кон там.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Амазон написа
                              Там най-резултатният изтребител е П-38. Не е толкова популярен сред ентусиастите и във филмите, но това е работният кон там.
                              Убеден съм, че след това изказване можеш да очакваш някой и друг тип палубни изтребители да поискат да си поговорите (поне по последната точка за "работния кон").

                              Comment


                                Ами ще си говорим щом трябва. P-38 сваля близо 2000 японски самолета. Колкото до палубните, “котките” са добри, но Корсарят е изключително прехвален и проблемен самолет.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X