Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мен малко ме съмнява, че с тези 90км/ч ще може да поддържа позицията си във всякакви метеорологически условия..

    И какво става, когато вятъра го отвее в/у чужда държава? Извиняваш се?
    И защо цели самолети, 1 ракета не става ли?
    War, war never changes..

    Comment


      Мен малко ме съмнява, че с тези 90км/ч ще може да поддържа позицията си във всякакви метеорологически условия.
      Е, все пак е в стратосферата (при това, на 20 км, т.е. доста над преходната зона), там няма как да го застигне ураган .

      И защо цели самолети, 1 ракета не става ли?
      Нали нещо трябва да достави ракетата? А и на чужда територия. Все пак, държавата, която може да си го позволи (онези 500 милиона не ми се виждат малко) вероятно ще има и сериозно ПВО.

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Е, тогава - още повече. Но хората си го пишат другото - предвидено е да си стои неподвижно в небето. Т.е. не става за работа със самолетоносачи. Виж, примерът с Париж е на място.
        Не виждам теоретични пречки. Ако вдигнат скоростта с 1/3, ще става.

        Comment


          Това - ясно, затова и писах за "друг проект", т.е. с различни търсени характеристики. Обсъждахме конкретното "летало". Иначе идеята си струва, особено ако цената не е много голяма. Макар че тези 500 милиона не звучат много добре.

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Макар че тези 500 милиона не звучат много добре.
            Горе-долу колкото два самолета E-2D. Ако сравним експлоатационните разходи, сделката вероятно ще се окаже много добра. E-2D едва ли излиза под $30 000 на летателен час.

            Comment


              Какви десетина ескадрили, това да не е Е-3С? Един МиГ-31 и единична Р-37/КС-172 или Тайфун или F-15C(нещото все пак е единствения официален ловец на спътници) със съответната ракета и бай, бай дирижабъл, здравейте отломки. А за ракета летяща с 4-4.5М това на практика ще е неподвижна цел. Виж за шпиониране на талибаните може и да става ама не е много сигурно, че би се справяло с това да види какво се случва в планински терен, а и там времето се сменя често с всички последствия.

              Ще чака руски Х-55 от базите във Венецуела и Никарагуа
              Тия бази ги отмениха до второ нареждане, та има да почака.

              Въпросът е колко ефективни са тези мотори на тази височина (при доста ниска плътност на въздуха), а и 90 км/ч вероятно е максимума, за който е предвидено да се поддържа краткотрайно, а не постоянно.
              Ако лети на слънчева енергия моторите са електрически и плътността на въздуха няма да му повлияе.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Ако лети на слънчева енергия моторите са електрически и плътността на въздуха няма да му повлияе.
                Би следвало да влияе върху витлата (ефективността им). Е, може и да греша, де. Иначе моторите трябва да се електрически. Както и да е, за този модел е ясно, че не е предназначен за маневриране и смяна на позицията (камо ли пък бърза), а само за поддържане на позицията (спрямо не кой знае колко силните въздушни потоци на тази височина).

                Кухулин, това хубаво, но машинката не се припокрива с този самолет. Затова и мисля, че най-добре ще е там, където може да си изкара пълния живот безпроблемно.

                Comment


                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  Какви десетина ескадрили, това да не е Е-3С? Един МиГ-31 и единична Р-37/КС-172 или Тайфун или F-15C(нещото все пак е единствения официален ловец на спътници) със съответната ракета и бай, бай дирижабъл, здравейте отломки.
                  В смисъл как - излита един МиГ-31 от Хотилово, отива до Париж, пуска ракетата по дирижабъла и се връща?

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Кухулин, това хубаво, но машинката не се припокрива с този самолет. Затова и мисля, че най-добре ще е там, където може да си изкара пълния живот безпроблемно.
                    Не се припокрива, разбира се, затова купуват и двете системи (ако говориш за JLENS).

                    По друг начин казано, поставена е задача за плътно радиолокационно поле 24/7 в даден немалък район. По всичко личи, че с нея най-евтино ще се справят дирижаблите.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      В смисъл как - излита един МиГ-31 от Хотилово, отива до Париж, пуска ракетата по дирижабъла и се връща?
                      Стигне ли се до лов на дирижабли над Париж няма да излита от Хотилово, а по-скоро от Мюнхен. И после от малко по-натам бум, малко след туй тряс, бай бай дирижабъл, здравейте отломки, мараба Х-101.... И после https://www.youtube.com/watch?v=BtL0iih5L5c
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Скатертью бромбензилцианид стелется...

                        Comment


                          Стигне ли се до лов на дирижабли над Париж няма да излита от Хотилово, а по-скоро от Мюнхен.
                          Мюнхен не беше ли в Германия, а пък Германия в НАТО?
                          С уважение контрол_alt.

                          Comment


                            Точно.. за да атакуваш Франция трябва да си минал вече през Германия, или да ти е съюзник
                            War, war never changes..

                            Comment


                              gollum написа Виж мнение
                              Би следвало да влияе върху витлата (ефективността им). Е, може и да греша, де. Иначе моторите трябва да се електрически. Както и да е, за този модел е ясно, че не е предназначен за маневриране и смяна на позицията (камо ли пък бърза), а само за поддържане на позицията (спрямо не кой знае колко силните въздушни потоци на тази височина).

                              Кухулин, това хубаво, но машинката не се припокрива с този самолет. Затова и мисля, че най-добре ще е там, където може да си изкара пълния живот безпроблемно.
                              Със сигурност влияе. Това мнение обаче ме подсети, дали случайно не ползват някакъв вид йонен двигател? На тези височини вече би трябвало да е по-ефективен.

                              Comment


                                Angelmr написа Виж мнение
                                Със сигурност влияе. Това мнение обаче ме подсети, дали случайно не ползват някакъв вид йонен двигател? На тези височини вече би трябвало да е по-ефективен.
                                За йонен двигател се изисква доста енергия. За това работещите такива са на спътници на геостационарна орбита с ядрен двигател, като енергиен източник.
                                А на 20 километра тягата от пропелерите ще е по-малка, но и съпротивлението на дирижабала ще е по-малко. А предполагам и пропелерите са с по-голяма стъпка и приспособени за разреден въздух.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X