Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16



    The Blohm & Voss BV 222 Wiking (German: "Viking") was a large, six-engined German flying boat of World War II. Originally designed as a commercial transport, and produced in only limited quantities, it was both the largest flying boat and largest aircraft to achieve operational status during the war.
    Originally powered by Bramo 323 Fafnir radial engines, later aircraft were powered by six 746 kW (1,000 hp) Jumo 207C inline two-stroke opposed-piston diesel engines. The use of diesels permitted refueling at sea by special re-supply U-boats. C-13 aircraft was a sole example fitted with Jumo 205C and later Jumo 205D engines.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #17
      Amazon написа Виж мнение
      Божичко, тя наистина мрази да каца, повече отколкото Б-24 е мразел да лети! Конструкторите проектирали този самолет са нямали сърце! Колкото и да са им плащали на пилотите на U-2 все е било малко. Финалната сцена, където щатската полиция арестува пилота в скафандър е просто култова.
      А защо го задържат, не разбрах ?

      Comment


        #18
        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #19
          Специално за мен най-интересното видео, което съм гледал от много време. Оригинално беше постнато от Кало във aeropress-bg.com.
          Две Су-та дозреждат едно от друго в началото на клипа - впечатляващо, но нищо ново. Интересна е втората част от клипа. Много дискусии съм чело по повод има ли смисъл от кобрата в наши руски и англоезични форуми. Основното мнение е че това е маневра, която е за авиошоута, няма парактическо приложение при БВБ, не се практикува в строевите части и трабва да се изключат ограничаенията на ЕДСУ-то за да е възможна. Имаше и мнение на действащ американски пилот на F-15C, който твърдеше че маневрата е неизползваема в БВБ защото при кобра самолета оставал неуправляем за дълго време, той бил знаел защо е нужна кобрата, но не можел да го сподели в публичен форум(разбирай да метне ядрена бомба, нищо че доклокото знам на Су-27 такива не са интегрирани а ако става въпрос за нещо от сорта на Х35, за какъв дявол му е на пилота да прави кобра изобщо?)
          Ако погледнете втората част от клипчето ще видите руски строеви пилоти да правят много кобри. При наличието на два самолета по-добре се вижда резултата от маневрата. Първата кобра според мен не беше успешна - самолета изгуби много височина, но някой от следващите са впечатляващи и можете да си представите резултата от тази маневра във БВБ независимо дали се използва ракета за БВБ, или оръдието.
          Абе една снимка е по-важна от хиляда думи, ето клипчето:
          http://www.youtube.com/watch?feature...v=vqtiGHSgaeE#
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #20
            Amazon написа
            но някой от следващите са впечатляващи и можете да си представите резултата от тази маневра във БВБ независимо дали се използва ракета за БВБ, или оръдието.
            Аз не разбирам от тези неща, но ми стана интересно, та затова да попитам: какво е приложението на маневрата в БВБ, за което "подсеща" това клипче (между другото, благодаря за клипчето - много е интересно)? Не знам дали просто така ми се струва, но сякаш самолетът става много "бавен" докато изпълнява тази маневра и ако противникът му е зад него, секундите, в които е почти неподвижен (относително, предполагам) и "изправен" би трябвало да е изключително уязвим. или греша?
            Ако идеята е, че може така да се "измъкне" от противник, който го следва плътно и да заеме позиция за стрелба зад него, не е ли твърде "къс" хода на самия маньовър за подобни цели? Или нещо не съм разбрал.

            Comment


              #21
              За съжаление и аз съм ниско ниво лаик (ентусиаст) и не мога да ти отговоря, но от кобрите които съм гледал по клипове и от това клипче ме карат да си мисля следното:
              Целият планер се използва като една огромна въздушка спирачка. Използва се голямата тяговъораженоста на самолетите от семеизството на Су, за да може двигателите да компенсират и самолета да се задържи на приблизително същият височинен ешалон(вижда се при "успешните" кобри от клипчето). Поблемът според мен е секундата в която самолетът е неуправляем, докато носът му се спусне по хоризонтала.
              Според мен си прав за "късият ход". При дистанции над километър и при съвременните ракети за близък бой това просто ще направи Су-то по-лесна мишена. От друга страна, ако бях боен пилот бих искал да имам тази маневра в инвенртара си. Добре изпълнена кобра в подходящият момент може да те измъкне от прихванала те ракета в задната полусфера. Ако си в остър вираж и ракетата те преследва и направиш кобра, ракетата или ще те подмине, или бойната глава ще детонира заради приближението, но фрагментите няма да летят към теб а по курса на ракетата.
              А ако нещата опрат до оръдието...ми то се вижда от клипчето.
              Според клипчето това са Су-33, а доколкото знам те нямат двигатели с УВТ. Ако съм прав, подозирам че Су-30 и нагоре, както и Ф-22 могат да направят маневрата по-бързо и да имат по-малък период на неуправляемост след изпълнението и.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #22
                Ок, благодаря за разяснението.

                Comment


                  #23
                  Само дето изтребителите водят бой по двойки, поне по замисъл. Т.е. ако някой те гони, ти спреш пред него и той те подмине, това не те спасява от втория, за който пък ставаш идеална цел.

                  Comment


                    #24
                    E двойките се разпадат в някой момент и се почват схватки поединично в маневрения бой, така че теоретично прескочи ли те преследвача може и да пострада лошо, а и ти също се предполага да имаш водач/ведом, въпреки че кобрата в много голяма степен е циркаджилък. Иначе то съвременните ракети са хубаво нещо, ама странно защо ли до момента американците май много не смеят да влизат в маневрен бой и разчитат основно на АIM-120, а по учения го губят на поразия срещу самолети способни да изпълняват кобрата(примерно индийските Су-30 МКИ)
                    А впрочем Викинга на Блом и Фос не е най-големия самолет влязъл на въоръжение през ВСВ както се твърди малко по-горе в английското текстче. Има и доста по-голям - Мартин Марс.
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #25
                      А впрочем Викинга на Блом и Фос не е най-големия самолет влязъл на въоръжение през ВСВ както се твърди малко по-горе в английското текстче. Има и доста по-голям - Мартин Марс.
                      Мисля, че разковничето е в "достигнал оперативен статус" през ВСВ. 'Мартин Марс' наистина има доста по-голям размах на крилете (но пък е по-къс), но първият е доставен на US Navy на 21.07.1945 и се разбива при катастрофа само месец по-късно, така че практически е пропуснал войната. Докато Викинг-ът си лети още от август '41.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        #26
                        Не е военно, само авиационно. И просто любопитно.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          #27
                          Много "красотенции" накуп
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #28
                            Любопитна статия от миналата година:
                            War, war never changes..

                            Comment


                              #29
                              http://www.webpark.ru/comment/polyot...ika-bez-golovi

                              Полетът на конника без глава (на руски)

                              Comment


                                #30
                                на втората снимка не е МиГ-23М, а МиГ-23МЛ

                                Comment

                                Working...
                                X