Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстоящи филми, трейлъри, коментари

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Hunger Games като книга е сравнително добра. Добре е написана и ти хваща бързо вниманието, без да носи кой знае какво послание. Вселената, която разработва авторката не е лоша, макар и пълна със собствени абсурди, които при по-задълбочено замисляне я правят почти безсмислена. Обаче нямам кой знае какво желание да чета останалите две части.
    Филмът е наистина далеч по-зле от книгата, макар че там пък Дженифър Лоурънс спасява малко положението. За деца и юноши си става от всякъде.
    Last edited by 1951; 13-11-2012, 01:50.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #47
      Ако успееш да добуташ до средата на втората книга нещата се променят коренно. И аз я захвърлих след първата (приятно четиво, но не нещо особено както казваш), но благодарение на прекъсване в електрозахранването за седмица, от нямане какво да правя захванах следващите части и останах приятно изненадан. Сега дочитам третата и постройката е същата като във властелина (без да ги сравнявам естествено). Първите две части са въвеждащи и рисуващи фона и декорите. Истинските развръзки, мащабност и развитие на героите е в третата част.
      А иначе според мен успеха на книгата се дължи на интересната комбинация от стилове. От една страна носталгично загатване за старите приключенски романи, плавно забързване на действието и сложни персонажи, от друга кибер-пънк, съвременна фантастика и дори хорор.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        #48
        "Кин-дза-дза" выйдет в 2013 году



        Продюсер мультфильма "Кин-дза-дза" Сергей Сельянов заявил, что лента будет выпущена на экраны в 2013 году. Сельянов сказал, что надеется завершить работу над картиной в 2012 году. Примечательно, что в апреле правительство РФ потребовало до конца года закончить съемки ряда фильмов, на которые были выделены государственные деньги. Мультипликационная "Кин-дза-дза" в этом списке также упоминалась.

        Сельянов также отметил, что беспокоится о прокатной судьбе мультфильма. По словам продюсера, прокатывать эту ленту будет сложнее, чем предыдущие анимационные картины, в создании которых он участвовал — серия фильмов о богатырях, а также "Иван Царевич и Серый Волк".

        Мультипликационная лента "Кин-дза-дза" была анонсирована еще в 2005 году. Предполагалось, что работа над проектом, режиссерами которого числятся Георгий Данелия и Татьяна Ильина, завершится к 2008 году. Однако съемочная группа столкнулась с некоторыми трудностями. Известно, что сюжет мультипликационной версии будет примерно соответствовать истории из оригинального фильма Данелии 1986 года выпуска. При этом зрителям будут представлены новые главные герои, оказавшиеся в той же ситуации, что и дядя Вова со скрипачом, а также некоторые дополнительные персонажи.

        Comment


          #49
          аааа, това ще се гледа, непременно. Дано да са се справили, защото при такъв оригинал, ще е трудно.

          Comment


            #50
            "The Totentanz. Scenes from Warsaw Uprising"

            „Танцът на смъртта. Сцени от Варшавското въстание“ ("Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego").

            Варшавското въстание '44. Чакам го вече две години...

            Attached Files

            Comment


              #51
              77 Science Fiction and Fantasy Movies to Watch Out For in 2013

              Дай Боже 5% да са читави.

              Comment


                #52
                Pacific Rim (2013)




                Check out the ULTIMATE TRAILER: http://goo.gl/4ouI1Subscribe to TRAILERS: http://bit.ly/sxaw6hSubscribe to COMING SOON: http://bit.ly/H2vZUnPacific Rim Trail...


                Йес!

                Comment


                  #53
                  Само да не е прокиснала бозица като Трансформаторите.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #54
                    Amazon написа Виж мнение
                    Само да не е прокиснала бозица като Трансформаторите.
                    Убеден съм, че това ще бъде най-добрият филм в историята на Вселената, та дори и на съседните няколко паралелни такива.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #55
                      Steven Spielberg and Tom Hanks are heading back to World War II on HBO for a third time. We first got wind of another follow-up to Band of Brothers and The Pacific back in October, when HBO executives Michael Lombardo and Richard Plepler told press they were considering a third miniseries in a similar vein.…

                      Comment


                        #56
                        Pacific Rim (2013)
                        Изглежда яко зрелище. Единственият начин да победиш чудовищата, е да построиш големи колкото тях роботи, които да ги бият с голи ръце. Звучи логично )

                        Очаква се - от финландците-създатели на Iron Sky:
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #57
                          Най-очаквана от мен премиера е на "Играта на Ендър" (най-малкото от любопитство да видя как са претворили литературния първообраз и с плахата надежда, че няма да е толкова разочароващ като толкова други екранизации по книги). С удоволствие бих гледал и "Елизиум", новия "Стар трек" - също ще гледам без големи очаквания, както и поредния "Ридик".
                          Liberte, egalite, fraternite
                          Viva la revolution
                          Zalmoxis написа
                          Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                          http://hristoen4ev.blogspot.com/
                          dibo написа
                          Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                          - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                          Comment


                            #58
                            За Ender's Game не бях чул, че ще има филм, мерси.

                            Иначе тази година ще има няколко интересни (или поне ефектно изглеждащи) фантастики.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #59
                              О, и аз не бях чул за това - ще се гледа със сигурност, ще се опитам да подходя с (почти никакви) очаквания, пък да видим.

                              Comment


                                #60
                                Световната му премиера беше, мисля, чак на 10 ноември. В една от главните роли ще е Харисън Хорд (като директора на училището за войници). До колко е удачен този избор предстои да видим (аз лично не съм му голям почитател). Доколкото знам филма няма да се придържа стриктно към книгата, дори да е така ако с кинематографични средства следва поне духа, ако не буквата, ще е гледаем.
                                Last edited by boilad; 22-02-2013, 16:01.
                                Liberte, egalite, fraternite
                                Viva la revolution
                                Zalmoxis написа
                                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                                dibo написа
                                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                                Comment

                                Working...
                                X