Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстоящи филми, трейлъри, коментари

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Хе-хе, ни е истинЪ! ))
    Sorry, we couldn’t find that page
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      #32
      The Lone Ranger (2013)






      Skyfall (2012)





      И двата са много обещаващи, ама тая година на обещаващите филми хич не им върви. Да видим.

      Comment


        #33
        World War Z (2013)



        World War Z Official Trailer #1 (2013) [1080p HD]Directed by; Marc ForsterStarring; Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse and Matthew Fox


        Надъхан съм!

        Comment


          #34
          Кухулин написа Виж мнение
          World War Z (2013)



          World War Z Official Trailer #1 (2013) [1080p HD]Directed by; Marc ForsterStarring; Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse and Matthew Fox


          Надъхан съм!
          Поредната екранизация-гавра!
          Нищо общо с книгата, какви са тия бързи зомбита, Брат Пит с зализания перчем и прочие?! Макс Брукс къде е спал, като е продавал правата?! Потрес!
          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

          Comment


            #35
            Не знаех, че има и книга. Бързите зомбита придават динамика

            Comment


              #36
              Коя книга е това?
              Бързите зомбита придават динамика и се получава добре, когато им пръсват главата по време на бяг - като в Dawn of the dead (2004) и 28 days later (2002) - но става гротескно, ако им придадат свръхестествени способности като в I am legend, и тук ми изглежда нещо подобно с тези човешки пирамиди.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                #37
                Филмът за Галиполи е по кината. Click image for larger version

Name:	IMG_0580.jpg
Views:	1
Size:	647.6 КБ
ID:	531249
                И нека героизмът започне: http://www.youtube.com/watch?v=lNURMmz69QE&feature=fvst

                Comment


                  #38
                  но става гротескно, ако им придадат свръхестествени способности като в I am legend
                  Ако правилно си спомням, в книгата бяха нещо като вампири, а не зомбита, оттам и свръхестествените способности, предполагам (не съм гледал филма, но идеята на книгата не беше лоша - обърнатата ситуация притежава определени свежи качества). А и обръщането не би се получило, ако говорим за безмозъчни чудовища като зомбитата.
                  Но да си призная, май бая се прекалява с цялата зомби тематика .

                  Този филм за Галиполи ще се гледа .

                  Comment


                    #39
                    Относно зомбитата.
                    Ето я книгата:
                    Изиграй скуката с Ozone.bg! В онлайн магазина ни ще откриете конзолни и компютърни игри, книги и детски играчки, пъзели и филми, геймърски лаптопи и аксесоари, настолни игри, джаджи, хоби модели, смарт телевизори, електроника и много други на супер цени!


                    Препоръчвам я!
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      #40
                      Мисля, че във филма ще спестят дълбочината в символичното маркиране на зомбитата като архивраг, еле пък главната роля на Човечеството с главно Ч. По-скоро ще има брутално разстрелване с гатлинги от височина, със снайпери, с гранати, ей такива неща. Предпочитам този вариант, защото шанса да реализират сполучливо първия е около промил - промил и половина

                      Comment


                        #41
                        Нещо интересно (поне за мен). Някакви фенове на "Hunger Games" (книгата, не бозата която мина по кината) са екранизирали няколко страници от втората част на сагата. А именно разказа как Химич печели вторите юбилейни игри. Поне за мен беше изумително как ентусиасти могат да заснемат толкова качествена сцена:


                        И още нещо по темата. Отново ентусисати правят песен по лириката на "The Hanging Tree" от третата книга. Много яко ирландско звучене, точно както си го представях докато четях:
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          #42
                          Ако правилно си спомням, в книгата бяха нещо като вампири, а не зомбита, оттам и свръхестествените способности, предполагам (не съм гледал филма, но идеята на книгата не беше лоша - обърнатата ситуация притежава определени свежи качества). А и обръщането не би се получило, ако говорим за безмозъчни чудовища като зомбитата.
                          Книгата май не съм чел, но съм гледал стария филм с Чарлтън Хестън. Там бяха някаква секта със смешен грим, която не използваше технологични приспособления. Говоря за зомбитата като феномен в киното, независимо дали са представени като вампири, заразени/полудели хора, мутанти или каквото там измислят. Класическите, едвам влачещи се зомбита, са доста демоде вече, но пък тези свръхестествените, дето се катерят по стени и тавани, и даже пускат пипала и еволюират (Resident Evil) опорочват идеята съвсем - зомбито се предполага да е нещо умряло, безмозъчно, погрешка движещо се, а не нещо, ставащо по-силно след смъртта.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            #43
                            Съгласен съм за зомбитата като кино (литературен) феномен - старите са, ъъъ, "реалистични" (какво да очакваме от разкапваща се плът и очевидна липса на мислене и собствена воля?), но си прав, че има едно "търсене на динамичност", даже надпревара. Ако зомбитата си останат старите, явно ще загубят надпреварата. аз да си призная, малко трудно разбирам цялата тази зомбомания, ама това е отделен въпрос (някои даже и "достоверност" или (!) научно-фантастичност търсят). Последните филми от тоя сорт, които що-годе са ми допаднали, бяха пародии.

                            ПП А за книгата: там идеята бе, че не са някакви безмозъчни чудовища, точно обратното - постепенно си създадоха собствена цивилизация, култура и прочее (т.е. вече не бяха "безмозъчни" или типичните чудовища, движени само от жажда за кръв (тук е тънкият момент, който никой не успява да доработи, щото самата концепция има логически проблеми, които малко то малко остават на заден план, ако чудовищата са единични и живеят "някъде в Трансилвания", но ако са масово явление... не се връзва)). За тях главния герой бе чудовището - човек-убиец, който общо взето безпричинно обикаля през деня и избива техния вид. Накрая го заловиха и го съдиха по техните си правила и го осъдиха на смърт. То това бе и идеята за "легендата" - страшната приказка, с която плашат малките от техния си вид. Т.е. имаше някаква такава сравнително свежа (за тогава - книгата е бая древна) идея с обръщане - когато чудовищата (за нас) станат господстващ вид, хората се превръщат в чудовища (особено ако са активни ловци на чудовища).

                            Comment


                              #44
                              От последните постове се вижда, че вероятно не сте срещали концепцията uncanny valley. Старите класически зомбита са подходящи за horror и horror-comedy. Новите са за екшъни.

                              Comment


                                #45
                                Срещал съм я . Въпросът е, че тя не е абсолютно понятие (аз, да речем, съм добър пример за това), т.е. нещата се променят: някога са били достатъчни и убедителни. Но работата с плашенето е такава, че понятията за страшно (както всяка друга културна ценност) се променят и старите зомбита просто вече не са страшни (за хората, които си падат по такива неща). Не че в старите филми чак липсва екшън (като за тогавашните разбирания; т.е. съвременните също са хоръри в определен смисъл - просто са се "развили" в посока на повече действие), но те са построени по друг модел. Така че - да, екшъните изискват друг тип чудовища. Още повече, когато има сериозно "натоварване", т.е. навсякъде има динамика и скорост - никой няма да чака едно бавно влачещо се зомби . Кино-езикът се е променил (както и техническите възможности). Та сценаристите са променили и чудовищата според него.

                                ПП И не си съвсем прав за някогашните хоръри - имаше и екшън в тях (въпросът е, че все пак повече се родееха с историите от ромнатизма с цялата им символика, декори и витиеватост (каквито сега никой не би търпял вероятно)), а и чудовища, които биха паснали на новите стандарти (вампиите като цяло са такъв стереотип). Въпросът е, че зомбита (гули и подобни създания) си имат определен стереотип. Ако някогашните хвърчаха със скоростта на гепард, щяха да попаднат във въпросната долина тогава. Сега стандартите са различни и като цяло на този тип "древни" стереотипи не се обръща внимание, затова и този тип "енергични" зомбита не попадат там.

                                Comment

                                Working...
                                X