Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстоящи филми, трейлъри, коментари

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ValBo написа Виж мнение
    Аз чакам да видя, що за филм ще е "Трудно е да бъдеш бог".

    В линка има два тррейлъра, но съдейки по тях - май няма да е това което аз съм усетил в тази книга
    Ами със сигурност трябва да е по-добър от предишния опит, който беше в края на 80те. Но не мисля, че лесно може да се направи успешен проект по тази книга. Вероятно е много съблазнително за режисьора да се плъзне по някоя от подисториите и резултатът да е лош.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Ако беше холивудски екшън, щяхме да видим около 30 минути финална битка (дон Румата отива в двореца), плюс няколко малки битки в кръчмите и някой друг дуел. Задължително секс сцена и главният герой на фона на горящият град. Мацката щяха да я спасят с напредналите земни технологии...

      В случая - всичко черно-бяло, странни облекла... май отиваме към авторко кино, което само критиците харесват. Пък и пишеше по мотиви от романа, а не по романа, което малко ме плаши.
      Дано не съм прав!

      П.П. За мен книгите на Стругатски са силно лично изживяване. Няколкото филма по техни творби досега, не успяха да ме хванат. Но там е виждането на режисьора, не моето.
      Сънят е слаб заместител на кофеина!

      Comment


        Като гледам отзива на Еко (в статията зад линка, който си дал), според мен режисьорът Герман се е пуснал по допирателната за средновековните жестокости и показването на всичко лошо в човека и обществото. Също е гледна точка, която е заложена там, че и остава до края на книгата, но ... все пак не това е главното в книгата според мен.
        А насилие има колкото си искаш във фона на цялото повествование, може и секс доста да се намери пак във фона и да се изкара отпред на сцената.
        Във всеки случай, след като прочетох статията - вероятно няма да си направя труда да го гледам, защото човешката жестокост, простотия и безпросветност не е нещо ново и неизвестно и подчертаването му в такъв филм мен няма да ме привлече като зрител.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Но не мисля, че лесно може да се направи успешен проект по тази книга.
          Не знам, но според мен точно тази повест е прекрасна за филмиране. Едва ли не е създадена като сценарий за филм.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Не знам, но според мен точно тази повест е прекрасна за филмиране. Едва ли не е създадена като сценарий за филм.
            На пръв поглед и на мен така ми изглеждаше. Обаче къде ще сложиш ударението, основната идея в каква посока ще я развиеш, така че да стане хубав филм? Как ще направиш развитието? Книгата е пълна с размисли на главния герой, които малко трудно ще се предадат чрез филм. Е, може би ако някой като Бесон вземе книгата, остави само каквото на него му хареса и направи филм в своя си стил ...
            Та, в съвременното кино, освен ако не правиш филма такъв, че да го гледа само семейството на режисьора и още няколко фенове - налага се да се направят куп неща, които ще изменят филма - главните герои (единият е ясен, но останалите?), противопоставянето? Дон Реба, хубаво, става перфектно за главен отрицателен герой, но режисьорът ще трябва да го развие, да сложи неща извън книгата, иначе ще е половинчат. Главният професионален бунтовник, Арата, да остане ли? Без него повествованието ще е непълно, но пък той изисква съвсем отделна линия. Кралският двор, препирните сред офицерите, разните въоръжени групи, гвардии и милиции? Всичко това изисква решения как да бъде представено, така че да става за филм. Вероятно един голям режисьор би могъл с едно-две мацвания на четката да покаже всички тия неща, пестейки екранно време, но такъв надали ще се хване точно с тази книга.
            Още си спомням какъв "домашен екшън" беше излязъл от първото филмиране на книгата
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Не бях гледал старият филм и съжалих, че го намерих
              Все пак, ако някой друг иска да гледа нещо в стил пауър рейнджърс - ето го
              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
              Сънят е слаб заместител на кофеина!

              Comment


                messire Woland написа Виж мнение
                ...
                Божичко, дано не бъркам книгата че нещо съм светнал в момента и вероятно пиша глупости с широк размах на клавиатурата. Ама аз си мислех че не е задължително да се отъркват прекалено дълго в книгата. Самата идея за хора от по-развита технологично и "уж" културно цивилизация, отишли при туземците от собственото си минало е добра за експлоатация. Самото съвременно изпълнение на оръжия стар стил с нови технологии е готино. Сблъсъка старо-ново, като се започне от хигиената(май беше споменато в книгата), та до морала си е цяла палитра.

                Книгата е пълна с размисли на главния герой, които малко трудно ще се предадат чрез филм.
                Поправи ме ако греша, чел съм книгата 10-12 годишен, но не малка част от расъжденията му бяха свързани с гръдната обиколка на героините. Като за филм става
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Амазоне, същата е книгата, но колкото до размислите на главния герой - на най-различни теми са, най-често - социални, макар и хигиената да е доста застъпена За дамите има по-малко неща, макар че има няколко епизода. Има много събития, които биха позволили да се направи второразреден средновековен екшън, но лично аз не бих искал да видя екранизацията на книгата в такава светлина

                  Валбо - през 80те имаше едни фестивали на фантастичното кино. Няколко нелоши филма (за тогавашния ми тийнеджърски вкус) и огромна камара посредственост. И този филм вътре в нея, уви, е, след като си го гледал, вече знаеш Имаше и огромно количество съветски фантастични филми, които така и не бяха давани у нас, повечето доста зле в техническо отношение (вероятно въпрос на бюджет, поне донякъде), личаха си опитите на режисьорите да следват Ефремов, който тогава беше на мода, но - безрезултатно, макар и той да изглежда на пръв поглед лесен за филмиране. Но като цяло - тогава киното силно изоставаше от литературата, главно заради техниката. Сега, уви, макар и техниката да е налице, затова пък литературата много силно спадна като ниво, даже е трудно да се каже, че е точно научно-фантастична, по-скоро почти всичко е фентъзи.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Амазон написа
                    Поправи ме ако греша, чел съм книгата 10-12 годишен, но не малка част от расъжденията му бяха свързани с гръдната обиколка на героините.
                    Грешиш.

                    Аз също имам сериозни съмнения за филма и то поради сходни причини с тези, които ValBo е изложил - авторско кино. И то не като в "Андрей Рубльов" (мярна се някъде в материала, към който Воланд пусна линк) и още по-малко в Бергманов стил, а в едно по-постсъветско изпълнение. Виж, ако бъде изпълнено в стилистиката, да речем, на "Седмия печат" би могло да се получи нещо доста добро.

                    Що се отнася до филмирането на Стругацки - съгласен съм. Нищо добро не съм видял досега. "Сталкер" е добър като визия и стилистика, но няма много общо с книгата (но е по сценария на братята, де). Но останалото е много под средното (дори няма да споменавам първия опит за филмиране на "Трудон е да бъдеш бог" - с Воланд го гледахме преди двадесетина години с големи очаквания на прожекция в РКИЦ - ужасно беше. Меко казано).

                    За книгите - не знам, според мен има няколко романа на Стругацки, които сравнително лесно могат да се превърнат в добър и гледаем (т.е. не само камерно авторско кино) филм. Да речем, "Обитаемия остров" е идеален. "Трудно е да бъдеш бог" - също. А има и такива, които ще паснат добре на значително по-камерния и "странен" (т.е. от нещата, които е малко вероятно да се превърнат в касов успех) подход като почти всичко останало . Кой знае защо обаче се пробват от по-преводимите на кино-език книги да правят авторски бози. Не знам, имам сериозни съмнения, но ще го гледам (Герман има и много силни филми като "Проверка по пътищата", да речем).
                    В "Трудно е да бъдеш бог" лесно би могло да се "Преведе" текста в кино като се запази основното внушение, т.е. моралните терзания на "човека от бъдещето", който не може да промени нищо и впоследствие все пак решава да се "закотви" и да приеме Арканар като собствена реалност и прави своя избор. Т.е. да се работи основно по тази линия, а останалите да й се подчинят. Т.е. да се разработят неколцина от тамошните персонажи, всички земни с изключение на фалшивия-Румата да се направят двуизмерни (те трябват само като фон и ще се появяват за кратко), без да се поставя основен антагонист (няма да е добра идея филма да се превръща в екшън, в който Антон-Румата се бори с главния злодей дон Реба - не че не може, но не виждам смисъл), по-скоро Реба и останалите да се представят като неизбежното зло и дори като "обикновено" зло. В крайна сметка,в романа са точно това.
                    Но Герман със сигурност е работил в друга посока (както се вижда от рецензията на Еко), т.е. романа като алегория на СССР. Това ниво не е основно там (според мен), а и тгрудно може да се каже, че е интересно. От друга страна, и като средновековен роман трудно може дасе прочете (не и като земното средновековие, във всеки случай).

                    Comment


                      Зависи какво искаш да получиш като краен продукт.
                      Средновековен екшън от книгата се получава от раз. Комиксова гама, тушираме цветовете, мечове, хореография, дон Румата като част от безмоторната авиация...
                      Всички жени са стройни, с карибски загар и леко поведение. Тък таме и някой фин младеж (трябва да сме в тон с тенденциите). Негър, на второстепенна положителна роля, е задължителен - предполагам барон Пумпа
                      Секс сцените също!
                      Финалната сцена, с много бой - нищо че я няма в книгата. Естествено, цялата работа с равенство, братство и свобода се пропуска
                      Да не забравя - трябва ни силен отрицателен герой. Дон Реба не става, значи ще има силен защитник, който ще бъде победен с много труд в последния момент. тук има две възможности - или някой едър грозен тип, или някой фин, носещ прерука, злодей
                      Ще има и предателство някакво...
                      Но това сме го гледали вече
                      Last edited by ValBo; 02-12-2013, 16:08.
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        Да, средновековен екшън се получава от раз (е, с доста рязане и добавяне), но аз поне не искам това да получа, а екранизация на книгата, която макар и на друг език (кино) да остава максимално близо до текста (като идеи). И ми се струва, че е напълно възможно (т.е. книгата в този смисъл се поддава на екранизация), но се съмнявам, че Герман е тръгнал по този път (той по-скоро е поел по пътя на "влагам от себе си", който също може да доведе до много интересни неща, но в случая имам известни съмнения).

                        Comment


                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment




                              Ако намерят пари да го завършат ще се получи мащабен уин

                              Comment


                                Click image for larger version

Name:	MV5BNjI4NzMyODA3M15BMl5BanBnXkFtZTgwOTkxNTc4MDE@._V1_SX640_SY720_.jpg
Views:	1
Size:	61.2 КБ
ID:	538256

                                Тази година два епични библейски сюжета. Ръсел Кроу ще е Ной (режисьор Дарън Аронофски), а Крисчън Бейл ще е Моисей (режисьор Ридли Скот). Аронофски първоначално искал Бейл да играе и Ной, но получил отказ. Хавиер Бардем пък отказал да играе Рамзес
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X