Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Античност - новини

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Отворих го, ама като знам българските археолози в голямата си част какви са хайвани (то не бяха тракийски царе и богове, то не бяха библейски личности), а няма основания да мислим, че гърчулата са по-различни, та затова като прочета такова нещо, винаги си имам едно наум.

    Comment


      #17
      Да издавам ли тайната, че Данциг е там и, ако реши, може да сподели впечатления и снимки от мястото?

      Comment


        #18
        кало написа Виж мнение
        Да издавам ли тайната, че Данциг е там и, ако реши, може да сподели впечатления и снимки от мястото?
        Даниц? Значи затова не е на линия за настолна сесия Е, ще чакаме включване в такъв случай.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Даниц, моя грешка

          Comment


            #20
            гърците създават дестинации за културен туризъм посредством легенди. Ние строим бутафории.
            Иначе кой наистина е погребан там едва ли ще се установи с точност. Но поне ще им живне региона малко.
            sigpic

            Comment


              #21
              Едно изключително важно откритие, което без съмнение е една от сензациите в българската археология тази година - Римска баня, баш в центъра на Пловдив

              Comment


                #22
                Запис на индо-европейски!
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  #23
                  Слушайки това, се сетих за момчето, което уж говори 20 езика - всичките с много тежък американски акцент. Не знам как успяват да осакатят и ПИЕ

                  Comment


                    #24
                    Ливанците били преки наследници на създателите на първата азбука
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      #25
                      Откриха на римски батка ланеца
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        #26
                        ...и на китайски благородник еликсира за безсмъртие.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          #27
                          Една новина (рус.), която е по-скоро пред-Античност, но не е палеолитна - изследване на данните за 414 човешки общества и техните религии, начиная от неолитна Анатолия, е установило, че в общия случай първо се образува общество със сложна социална структура, после възниква писменост и накрая - около 100 години след като надминат 1 милион човеци в обществото - морализиращи богове (т.е. наказващи хората за простъпки към хора, а не само за неуважение към самото божество).
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            #28
                            В Египет е намерена (рус.) нова чиновническа гробница от епохата на Птолемеите - пълна с цветни стенописи и голямо количество мумии на соколи, котки и мишки. В новината има клипче с кадри от вътрешността й.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment

                            Working...
                            X