Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за интересни или нови книги за ВСВ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    За тези, които са по-нови във форума и които се интересуват от ВСВ, не е лошо да прочетат и тази книга. http://militera.lib.ru/research/beshanov_vv/index.html Трябва да отбележа, че не съм напълно съгласен с всичко написано в книгата, но книгата ще бъде интересна за всеки, който не я е чел и е нов във форума.

    Comment


      #17
      Забавна е, да. Ако не си чел, препоръчвам ти тази, малко по-балансирана като подход: http://militera.lib.ru/research/shaptalov/index.html от Борис Шапталов, казва се "Испытание войной"
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Steelman написа Виж мнение
        За тези, които са по-нови във форума и които се интересуват от ВСВ, не е лошо да прочетат и тази книга. http://militera.lib.ru/research/beshanov_vv/index.html Трябва да отбележа, че не съм напълно съгласен с всичко написано в книгата, но книгата ще бъде интересна за всеки, който не я е чел и е нов във форума.
        За съжаление руският език ми е "тъмна Индия", иначе бих я прочел с удоволствие. Нищо не казахте за творението на Басет?
        Човек може да се бори само за онова, което обича. Може да обича само онова, което уважава, и да уважава само онова, което в крайна сметка познава.

        Comment


          #19
          Рецензия за една книжка, която звучи интересно - "Shattered Genius: The Decline and Fall of the German General Staff in World War II" от David Stone

          Comment


            #21
            tynesider написа Виж мнение
            За съжаление руският език ми е "тъмна Индия", иначе бих я прочел с удоволствие. Нищо не казахте за творението на Басет?
            Посочи кой език не ти е "тъмна Индия",за да ти дадем линкове на него?

            Comment


              #22
              Kramer написа Виж мнение
              Посочи кой език не ти е "тъмна Индия",за да ти дадем линкове на него?
              Ако има английска версия, ще е повече от добре
              Човек може да се бори само за онова, което обича. Може да обича само онова, което уважава, и да уважава само онова, което в крайна сметка познава.

              Comment


                #23
                И аз сега чета тая Икономика на Третия Райх... Наистина не е лесна за четене и тоя Туз май отхвърля доста общоприети неща.. засега съм в началото още и се оказа, че тя икономиката сама се била възстановявала без нацистите.. ама самият автор е писал, че това е спекулативно..

                Comment


                  #24
                  че тя икономиката сама се била възстановявала без нацистите..
                  Това специално не е нещо ново.

                  Comment


                    #25
                    Steelman написа Виж мнение
                    За тези, които са по-нови във форума и които се интересуват от ВСВ, не е лошо да прочетат и тази книга. http://militera.lib.ru/research/beshanov_vv/index.html Трябва да отбележа, че не съм напълно съгласен с всичко написано в книгата, но книгата ще бъде интересна за всеки, който не я е чел и е нов във форума.
                    Дали може да се намери на английски или евентуално на български тази книга?Хал-хабер си нямам от руски.

                    Comment


                      #26
                      Благодаря много за линка.......................Искрено се забавлявам с тази книга на Бешанов - освен че дава доста пълна картина на боевете през 1942 година информацията е поднесена умело и леко а чувството за хумор на автора е супер.

                      Comment


                        #27
                        Здравейте! Бих искал да попитам, ако някой знае разбира се, дали има българско издание на дневника на Халдер? Благодаря!
                        Човек може да се бори само за онова, което обича. Може да обича само онова, което уважава, и да уважава само онова, което в крайна сметка познава.

                        Comment


                          #28
                          Спомените на Ото Скорцени ,, Диверсант " със богат материал от снимки и документи. Достъпни са и няколко страници от нея.







                          Открий огромно разноoбразие от интересни книги в сектор "Книжарница" на store.bg Художествена литература, детски книжки, учебници и учебни помaгала.
                          "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

                          Джордж Бърнард Шоу

                          Comment


                            #29
                            Historiker написа Виж мнение
                            Спомените на Ото Скорцени ,, Диверсант "
                            Проблемът е, че неговата книга има три версии, които нямат кой знае колко общо помежду си
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #30
                              Здравейте Моля, ако някой е запознат с двете книги Ромел - вълшебникът на пустинята, да сподели впечатления. Чете ми се нещо подобно в момента и мога да отделя 30-ина лева, но се чудя дали точно тези книги си заслужават. Благодаря!

                              П.С. Виждам, че никой не е отговорил за дневника на Халдер, това означава ли, че няма български превод на книгата?
                              Човек може да се бори само за онова, което обича. Може да обича само онова, което уважава, и да уважава само онова, което в крайна сметка познава.

                              Comment

                              Working...
                              X