Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна на външния вид на форума

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Имам впредвид "ивицата" със съдържанието да не се разширява повече отколкото е при резолюция 1024.
    Струва ми се, че тука е направено така: http://forum.travian.bg/

    Comment


      #17
      Аха, ясно. Със сигурност трябва да може да се направи (да се зададе ширина в пиксели, вместо в проценти), още не знам точно откъде, но мога да потърся. Обаче не съм сигурен дали всички биха били щастливи от подобна опция, защото определено ще има проблеми с прикачането на по-големи изображения, а и може друго хора, които ползват монитори с по-висока резолюция да предпочитат сегашния вариант (да речем, аз работа с 1280 и ми харесва че форумът се "разпъва", така че да мога да използвам почти цялата ширина на екрана). Процентната ширина със сигурност не създава проблеми при монитори с по-ниска резолюция, макар че може да има такива при много широки екрани (аз поне такъв проблем нямам, защото не използвам засега такива, но не съм само аз). Така че това трябва да се реши по някакъв начин.
      Впрочем, винаги мога да създам под-вариант с подобно ограничение и който иска да го избира. Ще помисля, интересно ми е да видя и други мнения по този въпрос.

      Comment


        #18
        Аз съм със сигурност за както си е - да се разпъва. Моите екрани са много широки, с висока разделителна и поради това и увеличени DPI. Подобно ограничение на 1024пх ще ми е ужасно неудобно - ще имам буквално по 3-4 думички на ред. Е не съвсем буквално де, ама почти
        XV mile the sea brode is
        From Turkey to the Ile of Rodez...

        Comment


          #19
          Sir Gray написа Виж мнение
          Аз съм със сигурност за както си е - да се разпъва. Моите екрани са много широки, с висока разделителна и поради това и увеличени DPI. Подобно ограничение на 1024пх ще ми е ужасно неудобно - ще имам буквално по 3-4 думички на ред. Е не съвсем буквално де, ама почти
          Абсолютно съгласен. 1024 е нереалистично малко в днешно време.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #20
            Не казвам, че трябва да се фиксира ширината, само искам да напомня за мобилните устройства, таблетите и т.нар. netbook - всички те се въртят около 1024 точки по по-големия размер (като вероятно за телефоните това е дори много).

            Comment


              #21
              В момента между 80% и 85% от потребителите са с резолюция, по-голяма от 1024 пиксела.


              W3Schools offers free online tutorials, references and exercises in all the major languages of the web. Covering popular subjects like HTML, CSS, JavaScript, Python, SQL, Java, and many, many more.

              Comment


                #22
                Za mobilnite se raboti po spezialen stil samo za tqh
                XV mile the sea brode is
                From Turkey to the Ile of Rodez...

                Comment


                  #23
                  Sir Gray написа Виж мнение
                  Za mobilnite se raboti po spezialen stil samo za tqh
                  В такъв случай малко нахално да питам - предвиждате ли tapatalk интеграция например, или просто мобилна версия на форума?
                  "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                  Comment


                    #24
                    Добре е станал сега скинът на форума. Преди се четеше трудно заради липсата на контраст. А и идеята да има много червено е добра - все пак е боен форум, кръв требе да се лее, дет се вика.

                    Comment


                      #25
                      Tapatalk по-скоро не, не ми хареса имплементацията - ако ще се прави native мобилно приложение или интеграция с такова, то ще искаме и ребрандинг, пък това много скъпо . Пък мобилния стил прави същото практически, за без пари

                      Готово, пуснах мобилния стил. Той си е съвсем базов засега. Просто тестово да видим как се държи. Пишете впечатления тук.
                      Голям недостатък засега е, че няма автоматично разпознаване на клиента - трябва ръчно да се смени стила.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #26
                        Смяната на стила не е чак такава болка.
                        Най-отгоре не виждам името на форума - само един надпис Mobile.

                        При logoff/login от мобилно устройство - логвам се на мобилна версия, пренасочва ме към пълната версия, скинът трябва да се сменя отново.
                        В същото време на десктоп машината все още виждам мобилната версия.

                        Общо - изгледът е примитивен, и върши чудесна работа
                        За четене е прекрасен. Едва ли някой ще седне да пише дълги дискусии от мобилното устройство.

                        едит:
                        Вместо "последно мнение: ххх" изписва "последен мнение: ххх", също и "нов тема".
                        Заключените теми излизат със зачеркнати заглавия - доста се шашнах, докато разбера какви са тия теми.
                        Last edited by feersum; 31-08-2011, 13:15.
                        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                        Comment


                          #27
                          Да, горе доле същите неща видях и аз
                          - логин/логофф - не го тествах достатъчно, но би трябвало да е бисквитка, сиреч да помни кой стил къде е избран. Но трябва да се провери
                          - има явен проблем с родовете - последен мнение, нов тема и какво ли още не Това е лесно за оправяне
                          - не ми хареса съвсем цветовия акцент - темата е в синьо, пък автора в бяло отдолу и малко е обърващо - аз реших, че и белите линии са теми. Може да се направи по-ясно с цветове/размер на текста кое е тема, кое инфото за нея.
                          - Задрасканите теми и важните (жълтите) такива са грозни
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #28
                            Поиграх си малко да променя мобилния стил (да се разбира изтрих почти всичко )
                            Кажете как ви се струва, ако може и на по-малки екрани, че моят тел е с доста голям.
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              #29
                              Аз преди 6ти не мога да го погледна, че тук нямам roaming на интернет...
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                Sir Gray написа Виж мнение
                                Поиграх си малко да променя мобилния стил (да се разбира изтрих почти всичко )
                                Кажете как ви се струва, ако може и на по-малки екрани, че моят тел е с доста голям.
                                Изглежда добре.
                                Заключените теми не са маркирани по никакъв начин. Разбирам го чак като вляза в темата и видя липсата на бутон за ново мнение или редакция на старо.
                                Чета през Моторола Defy - резолюция 480 x 854, всичко се вижда чудесно, само втория ред на логото се замазва леко и не се чете.
                                "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                                Comment

                                Working...
                                X