Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна на външния вид на форума

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Промяна на външния вид на форума

    Още преди няколко месеца трябваше да се захвана с тази задача (тогава даже бях постигнал някои успехи, но после форума се срина още веднъж и ги заличи), но оттогава имах един бая времеотнемащ проект, който успях да приключа чак сега. Както ми бе напомнено на последната форумна среща . А задачата, за която става въпрос, както подсказва (надявам се) заглавието на темата, е да оправя външния вид на форума - от безличния му стандартен вид към възстановяване доколкото е възможно на "класическия" стил отпреди промените. А, ако нещата потръгнат, би трябвало да се сдобием и с още няколко стилови шаблона в различни цветови гами . Та, отварям тази тема за да можете (който има желание и му се занимава) да съобщавате в нея кое не е наред с новия (в перспектива, новите) стилове, да правите предложения за промяна и прочее.

    Към момента съм започнал с възстановяването на стария вид на форума (доколкото е възможно), т.е. онзи станал класически вид в гамата сребро и бордо. Засега нямам намерение да променям основния стил, който си идва с инсталацията и е поставен по подразбиране, така че който иска да изпробва новия (в перспектива, новите) варианти, ще трябва ръчно да ги смени (веднъж променени те си се запомнят към профила) от падащото меню в самия край на страницата, където сега е избрано "vb4 default style". Сменяте го на "classic silver-bordo" и ще имате съмнителното удоволствие да се насладите на постигнатото до момента. Макар че за да се запомни опцията, трябва да се напарви от настройките за потребителя. Както и да е, когато стилът бъде завършен и се хареса, ще трябва да го сложим като подразбиращ се.
    Тепърва се запознавам с опциите, така че не всичко е оправено (да речем, още не съм пипал бутоните, така че всички онези, които са растерни са все още "синкави"), но имам намерение следващата седмица като намеря време да ги оправя. Същото важи и за заглавната част, където засега се "мъдри" само логото на форума (при това още не е центрирано) - ще трябва да видя как да добавя банерите към сайтовете и да пооправя нещата там.
    Не винаги разбирам кое за какво е нищо чудно с новия стил да има неща, които не се виждат или четат добре, така че ще се радвам да прочета за такива "бъгове" тук, та да пробвам да ги оправя.

    ПП В тази тема ще пиша като има някаква по-съществена промяна по "класическия" стил, както и когато се появят нови стилове.
    Last edited by gollum; 26-08-2011, 15:11.

    #2
    Като за начало е много добре, беше ми омръзнало това синьо-бялото.
    Може би трябва да се направи някакво лого!
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #3
      Резултатът до момента ми харесва много. Хем е в сходна със старата цветова гама, хем дизайнът е някак си по-модерен. Браво.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        gollum написа Виж мнение
        Та, отварям тази тема за да можете (който има желание и му се занимава) да съобщавате в нея кое не е наред с новия (в перспектива, новите) стилове, да правите предложения за промяна и прочее.
        Сивият бекграунд на цитатите ми се струва прекалено тъмен за четене на големи блокове текст. Освен това малкото триъгълниче от лявата страна би трябвало да е в същия цвят (http://forum.boinaslava.net/images/misc/quote-left.png).

        Comment


          #5
          Благодаря, Империал, радвам се, че ти харесва.

          Кухулин, благодаря за забележките - идеята ми е да получавам точно такъв род коментари, за да мога да оправя нещата, където са се скапали, преди да оставя този стил като основен. На моите монитори фоновият цвят на цитатите стои добре, но ще го променя с една идея по-светъл. За другото знам, засега съм променял само css-стойностите, още не съм направил никакви промени по графиката, т.е. бутони, картинки и прочее. С това ще се занимая тази седмица. Обаче пак ще има нужда да се погледнат нещата, защото на различните монитори изглеждат различно (да речем, в работата ми няма разлика между фона на надписа "Бойна слава" и зададената стойност за фона на полето, но вкъщи на единия монитор има лека разлика в отенъка, което не е хубаво; нищо чудно като започна да сменям графичното съдържание да излязат и други такива неща).
          Още не съм "обиколил" всички опции на форума и като нищо да се окаже, че някъде има надпис с цвят сходен до фона, на който е написано - такъв тип коментари ще са ми полезни. Уж прегледах всички опиции, но на места цвета на фона и на шрифта се определят не много интуитивно (или поне аз не се сещам веднага откъде точно се задава едното или другото) и могат да се получат подобни несъответствия. Ако знам къде са по-лесно мога да потърся откъде да ги оправя.

          Парабелум, идеята за знак на форума не е лоша. Ще пробвам да нахвърлям някакви неща (ще отворя нарочна тема за тази цел). Но от опита ми в тая област - не е много лесно да направиш знак, който да се хареса на един-двама души (защото често имат различни идеи или разбирания), още по-трудно е да се направи подобно нещо, когато трябва да допадне на няколко десетки . Разбира се, основно значение има мнението на Империал, така че това ще ме улесни. Като имам време да нахвърлям нещо, ще отворя тема в този раздел, където да се дават оценки, идеи и предложения.

          Comment


            #6
            Промених фона на цитатите, сега е много близо до бял. Виж го, Кухулин, как ти изглежда. Ако пак е тъмен мога да го направя бял, тогава не би трябвало да създава проблеми. Така или иначе е ограден с рамка, така че е ясно, че е цитат .

            Comment


              #7
              Сега е перфектен според мен, общо взето такъв контраст имат и оригиналните теми. Мерси.

              Comment


                #8
                Може ли да си получа обратно менюто за избор на теми? Че тази ми е малко прекалено ярка.

                Comment


                  #9
                  харесва ми!

                  Comment


                    #10
                    Готово, върнах възможността за избор. А за "яркостта" - ще гледам да направя още няколко, включително и една обърната (т.е. с тъмен фон и светли букви). Приемам и идеи за цветови комбинации. Та се надявам да ти допадне някоя (или пък да си поръчаш" подходяща).

                    ПП Като направя някоя нова стилова тема за форума, ще пиша тук.

                    Comment


                      #11
                      Да не спамя, но е станало много сполучливо

                      Comment


                        #12
                        Банерите най-отдолу са под рамката на форума.Поне при мен така излиза.
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #13
                          При мен не е, но, предполагам, доста зависи от резолюцията. Сега ще пробвам да го оправя. Пара, погледни след 5 минути и виж дали все още е така. Ако при някого другиго все още се получава такъв проблем, ще помоля да ми пише.

                          Добавка: промених нещата и вече не би трябвало да се получава. Ако пак е така, пиши ми.

                          Comment


                            #14
                            Тъй като аз лично все още предпочитам стила по подразбиране имам следните питания:
                            - може ли и в него да се добавят банерите отгоре;
                            - за широки монитори е много по-добре отстрани да има повече празно поле, т.е. да се стесни ширината на текста.

                            Също така по-рано беше писано за проблеми с някои уникод символи, има ли начин да се оправят?

                            Comment


                              #15
                              - може ли и в него да се добавят банерите отгоре;
                              Ок, готово. Така или иначе, идните седмици ще добавя още някоя и друга тема, да има за избор според вкусовете. Веднъж вече като знам повечето неща какво променят, смяната на цветовата схема отнема не повече от 2-3 часа. Виж бутоните и въобще графиката е малко по-голяма играчка, но също се вмества горе-долу в тези рамки.
                              Лошото е, че работя на основно на монитор, калибриран за предпечат и заради това всичко идва бая по-тъмно, отколкото вероятно го виждате на вашите монитори.

                              - за широки монитори е много по-добре отстрани да има повече празно поле, т.е. да се стесни ширината на текста.
                              Извинявай, не те разбирам, къде отстрани? Т.е. цялата "ивица", в която е разположен форума да бъде по-тясна (с повече отстояние от двете страни) или нещо друго? Ако можеш малко по-подробно да ми обясниш. Защото не ми се иска да увеличавам ширината - трябва да се вижда и на монитори с по-ниска резолюция (като долна граница мисля 1024 х 768 - едва ли има с по-ниска в момента, макар че, естествено, на всякакви други мобилни устройства нещата са различни, но... няма да ги оптимизираме според тях ).

                              Също така по-рано беше писано за проблеми с някои уникод символи, има ли начин да се оправят?
                              Това е във вилаета на администраторите - нямам идея на какво се дължи проблема, но определено няма да се оправи с промяна в стиловете . Т.е. за техническите въпроси.
                              Last edited by gollum; 30-08-2011, 14:07.

                              Comment

                              Working...
                              X