Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либия след Кадафи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Бунтовниците признаха, че показаният на снимките самолет, свален над Бенгази, е техен.

    Comment


      #17
      AggressiveRefrain написа Виж мнение
      Как точно тези имигранти ще стигнат Европа, при положение че натовската флота стои в близост до бреговете?
      Съвсем просто - с лодки и всичко подръчно. Не могат да ги потапят, защото веднага едни типчета ще скочат. Блокада без кръв не може да се направи. А бежанците никой после не може да ги изгони и това е. Кадафи е гнъс, но последствията от кризата ще са неприятни и то много, преди всичко за ЕС.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Не знам какво би могъл да извади Кадафи срещу Южна Европа и Средиземнорието, но нали точно французите сравнително наскоро му продадоха някакви самолети и въоръжение (не си спомням точно какво). Вълната от емигранти си е заплашителна, но пък и Либия не е Нигерия т.е. няма толкова много потенциални "кандидати". Т.е., Бери, искаш да кажеш, че европейските държави (предполагам най-вече Италия и Франция) ги е страх гражданската война да не се затегне и затова да има много емигранти? Тогава най-логичният ход, който могат да предприемат, е да оставят Кадафи да се справи с бунтовниците, накъдето вървят нещата, както е видно и от горната снимка.
        A strong toun Rodez hit is,
        The Castell is strong and fair I wis...


        блог за средновековна балканска история

        Comment


          #19
          AggressiveRefrain написа Виж мнение
          Как точно тези имигранти ще стигнат Европа, при положение че натовската флота стои в близост до бреговете?
          Около Сомалия също има наблъскани кораби, но това не им пречи.
          Имигранти винаги ще има към Европа, ако ще и цялата флота на НАТО да се изсипе там.

          Не знам какво би могъл да извади Кадафи срещу Южна Европа и Средиземнорието, но нали точно французите сравнително наскоро му продадоха някакви самолети и въоръжение (не си спомням точно какво). Вълната от емигранти си е заплашителна, но пък и Либия не е Нигерия т.е. няма толкова много потенциални "кандидати". Т.е., Бери, искаш да кажеш, че европейските държави (предполагам най-вече Италия и Франция) ги е страх гражданската война да не се затегне и затова да има много емигранти? Тогава най-логичният ход, който могат да предприемат, е да оставят Кадафи да се справи с бунтовниците, накъдето вървят нещата, както е видно и от горната снимка.
          Залогът е, че бунтовниците ще успеят. Помагайки им си осигуряват добри дипломатически позиции. Тези 2% (от световното производство) петрол, който Либия произвежда отиват не в САЩ, а в Европа. Саудитския петрол не го харесват в Европа.
          Още нещо - всеки политик, който се избира по демократичен начин трябва чат-пат да угажда на народа си. Повечето хора подкрепят no-fly zone над Либия, ако Саркози, Берлускони и т.н. не направят нищо си смъкват рейтинга.
          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

          Comment


            #20
            Единственият начин според мен да няма емигранти от Африка е там да има някакви поносими условия за живот. Една клептократична и тиранична диктатура непрекъснато ще генерира бедни и разочаровани хора, които искат да отидат някъде другаде. Тъй че дори и главорезите на Кадафи да спират големи емигрантски потоци защото му е такава дипломацията в момента, това е просто борба със симптомите. За сметка на това едно бъдещо стабилно правителство което развива страната (а тя има много ресурси и възможности) и прави приятен животът на хората там е най-добрата мярка срещу емигранти - те няма да имат причина да емигрират за начало. Естествено, целият този сценарий има много условности, както и увеличаване на емигрантите в близка перспектива. Да видим какво ще излезе.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #21
              Засега се очертава самолетна атака. Даже вече е започнала
              Last edited by Guy de Mont Ferrand; 19-03-2011, 20:15.
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                #22
                Преди половин час ударите са заочнали

                "Париж. Френски самолет е нанесъл първия въздушен удар по цел в Либия в 18,45 часа българско време, съобщиха от френското министерство на отбраната, цитиран от агенция Ройтерс.
                По-рано беше съобщено, че френски изтребители вече се намират във въздушното пространство над Либия, след като международната общност взе решение да предприеме „всички възможни средства, и преди всичко военни” за налагането на резолюцията на ООН за прекратяване на огъня в Либия."

                Comment


                  #23
                  Не искам да съм лош пророк но Франция и Англия са на път сериозно да се изложат. Един американски генерал по СНН го обобщи много добре. Първо не говориш прекалено много, че ще направиш нещо преди да си готов да го направиш. Французите много закъсняха, трябваше да действат веднага след резолюцията на ООН. И второ, че ако започнеш нещо такова/военна намеса/ трябва да си готов да го довършиш каквото и да ти струва, или по-добре изобщо да не се захващаш. Другото притеснение на генерала беше, че танковете са вече в Бенгази и за да може френската авиация да уцели тях а не сградите трябва да имат екипи на земята, които да подсветват целите а те доколкото знаем нито имат, нито резолюцията на ООН го позволява. Френската авиация ще прекъсне комуникациите на Кадафи, ще му обърка логистиката, ще изключи либийската авиация от уравнението и вероятно ще бастиса няколко танка и после какво? Кадафи има шанс да спечели въпреки въздушните удари, което ще урони авторитета на Англия и Франция. Според мен държавите които ще вземат директно участие в конфликта (според СНН това са Франция, Англия и Канада) трябва да се подготвят и за мащабна наземна операция. Дано не съм прав!
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #24
                    Имигранти в лодки винаги ще има, но баш десетки хиляди или стотици хиляди (както ти спомена) по този начин няма как да стане.За да има някаква масирана имигрантска вълна, трябва да има или много,много,много лодки или това да става с големи съдове.И в двата варианта това е предотвратимо.А дали ще има кръв или не, това е отделен въпрос и не мисля, че всякаквите му там правозащитни организации изобщо ще разберат, че в 3 часа вечерта X имигранта са били застреляни нейде из Средиземно море
                    Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                    Comment


                      #25
                      beri_cd написа Виж мнение

                      A warplane of Gadhafi's forces is seen being shot down over the outskirts of Benghazi, eastern Libya, Saturday, March 19, 2011. (Credit: AP)

                      Мяза на МиГ-23.
                      На мен ми мяза на Су 24 ама Либия има и двата та може и да си прав.
                      Едит: Поправям се, това е MiG-23BN. Бунтовниците на са пленявали Su 24.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #26
                        Е, французите май не се шегуват. Току-що се спомена по телевизията, че разузнавателната им мисия вече е унищожила 4 танка от силите на Кадаифа
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #27
                          Отличен шанс да видим Rafale в действие
                          Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                          Comment


                            #28
                            Тука новините за Либия завършиха с шега, че навремето, когато Саркози преговаряше за нашите медицински сестри, Кадафи е искал в замяна френски самолети Рафал. И че ето, тези самолети вече пристигат
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #29
                              Amazon написа Виж мнение
                              На мен ми мяза на Су 24 ама Либия има и двата та може и да си прав.
                              Едит: Поправям се, това е MiG-23BN. Бунтовниците на са пленявали Su 24.
                              Това е "кадафийски" самолет, не бунтовнически. Прочетох, че бунтовниците са пленили много самолети, някои от които даже използват. Но какво точно не знам. Както и да е - това самолет на либийските ВВС, свален от френски самолет.

                              Отличен шанс да видим Rafale в действие
                              Ако е Рафал няма ли да му е първия?
                              http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                              Comment


                                #30
                                messire Woland написа Виж мнение
                                Тука новините за Либия завършиха с шега, че навремето, когато Саркози преговаряше за нашите медицински сестри, Кадафи е искал в замяна френски самолети Рафал. И че ето, тези самолети вече пристигат
                                http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                                Comment

                                Working...
                                X