Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Миниатюри и изображения

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Миниатюри и изображения

    Интересувам се къде мога да намеря,ако не всички,то поне повечето средновековни изображения(миниатюри,стенописи,гербове и др.)свързани с България-воини,царе,духовници,обикновени хора и т.н.Ако някой е така добър да ми препоръча сайт,блог,e-book,книга или каквото и да е средство нека заповяда.Благодаря предварително.
    Historia vitae magistra

    #2
    Няма да е лошо да имаме една тема в която да слагаме снимки?



    Бой с пръчки. Миниатюра от Четириевангелието на цар Иван Александър (1356 г.)


    Яздене на краставо магаре - публично порицание за безчестие и взимане на подкуп. Миниатюра от Четириевангелието на цар Иван Александър (1356 г.)
    "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
    - МУСТАФА ШАРКОВ -

    ---------------------------------------------------------------------


    www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

    Comment


      #3
      На тема стенописи освен да ти препоръчам моя сайт...


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #4
        Thorn написа Виж мнение
        На тема стенописи освен да ти препоръчам моя сайт...
        Този,който е в подписа,нали?Ще го прегледам.Той е като цяло за Средновековните църкви,не само за стенописите,което е още по-добре(така ще мога да видя кое изображение откъде е,от коя част на църквата).
        Това е от св.Георги,Кюстендил.Изрисувания човек е ктитора на църквата,това е ясно,но кой е той?Известно ли е?
        Historia vitae magistra

        Comment


          #5
          Тук има изображения от Манасиевата летопис.

          А аз имам въпрос относно една миниатура и ще го задам тук, защото не виждам смисъл да отварям нова тема. В тази миниатюра, двамата в ляво Иван Владислав и Гаврил Радомир ли са? Тук и тук двата образа от миниатюрата са представени като тези царе, но дали е така? Аз лично се съмнявам...

          Comment


            #6
            Alcoron написа Виж мнение
            Тук има изображения от Манасиевата летопис.

            А аз имам въпрос относно една миниатура и ще го задам тук, защото не виждам смисъл да отварям нова тема. В тази миниатюра, двамата в ляво Иван Владислав и Гаврил Радомир ли са? Тук и тук двата образа от миниатюрата са представени като тези царе, но дали е така? Аз лично се съмнявам...
            По-добре направи нова тема,тъй като тук никой няма да забележи въпроса ти най-вероятно.
            Historia vitae magistra

            Comment


              #7
              Alcoron написа Виж мнение
              Тук има изображения от Манасиевата летопис.

              А аз имам въпрос относно една миниатура и ще го задам тук, защото не виждам смисъл да отварям нова тема. В тази миниатюра, двамата в ляво Иван Владислав и Гаврил Радомир ли са? Тук и тук двата образа от миниатюрата са представени като тези царе, но дали е така? Аз лично се съмнявам...
              Благодаря за линка със снимките!
              "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
              - МУСТАФА ШАРКОВ -

              ---------------------------------------------------------------------


              www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

              Comment


                #8
                Средновековен процес чрез битка (божи съд ) между мъж и жена .


                Click image for larger version

Name:	fecht9.jpg
Views:	1
Size:	39.2 КБ
ID:	553117

                цялото с превод : http://www.aemma.org/onlineResources..._and_woman.htm
                Attached Files

                Comment

                Working...
                X