Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване назад във времето - 6 януари 1951, в НАТО

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Първият проблем е че съм учил испански и ако съм изпратен в Испания ще съм в много лоша позиция - българин (ака комунист) появил се от нищото в Испания. Guardia Civil и SECED посрещат такива с отворени обятия...
    Ако обаче ми се даде възможност да избирам, къде да отида - Куба.
    Първо ще се представя за братовчед на българи(дори знам имената на роднини направили това и ще ги дам тях ако ми и поискат) с които сме избягали след 1945 в Аржентина, а аз си търся късмета в тяхната страна. Това ще обясни защо не съм fluent в езика, но и защо го знам толкова добре.
    Втората стъпка е да си намеря работа. Избрал съм Куба поради силно американско влияние и посетители там, защото знам добре и английски, което ще ми помогне да си намеря работа - келнер(имам опит), продавач, барман...докато не работя ще ходя по църквите.
    Трета стъпка - спестяване - веднага ще започна да спестявам пари - никакви излишни харчения - ще ям ориз и юка и ще пия бистра водица(и до каквото се добера в работата)
    Четвърта стъпка - хазартът в Куба е разрешен, а през 1951/1952 Роки Марсиано бие последователно Джо Луис и Джърси Джо Уолкът два поредни пъти - със спестените пари залагам на Роки за победи с нокаут в 13тия и в 1вия рунд в мача с ДДУ...продължавам със залози за него(той е никога не е бил побеждаван) докато не достигна до:
    Пета стъпка - намирам си жена и заминаваме в САЩ, преди да е дошъл Фидел.
    Потенциални проблеми - не ми вярват на историята и отивам в затвора за шпионаж, хващам тропическа болест и след няколко месеца мисията свършва два метра под земята

    Обаче тези две страни не са членки на НАТО и ако не ме изпратят там ами в САЩ, плана е по-прост - представям се за политически бежанец от България и се хващам на работа. Това са златните години в САЩ и дори и полуграмотни хора могат да си докарват пари във фабриките, а аз имам образование и опит с техника (и по мое мнение съм доста сръчен). Пак така спестявам и залагам на Роки Марсиано.

    За втория вариант - тежък физически труд докато се закрепя и понауча език, после трудът ще стане не толкова тежък.

    Comment

    Working...
    X