Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спец. части в бълг армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    lokko написа Виж мнение
    . Относно МВР формированията - СОБТ - ниво по-добро от това на SWAT екипите в щатите , различните групи за задържане и жандармерийското подразделение - по-слабо
    Sory za maimunicata...texn. nevazmojnost.

    Za drugoto,kato cialo DA.....NO ima grupi v stranata s pove4e opit i po dobri operatori ot niakoi ot otdelnite otriadi vatre v SOBT.......Normalno e ......daje niakoi grupi polu4iha HK MP5 i drugi igra4ki dosta predi tiah.....na mesta i podora e dosta dobar.

    Pozdravi

    Comment


      #32
      В МВР никой друг няма HK MP5 , а и тия в СОБТ "май" дойдоха от ДАНС - не че на тях им бяха нужни, но нали бяха "придворни" - оборудваха ги.

      Comment


        #33
        Колкото и елитни и обучени да се водят,щом влезнат в бой,тогава ще ги приема за спецчасти(това се отнася и за българската армия).

        Comment


          #34
          Да , HK MP5 дойдоха от ДАНС , които ги бяха поръчали поради някаква незнайна причина . Разбира се и преди това имаше малко количество от това оръжие , но като цяло не си спомням да се е използвало за нещо друго освен за тренировъчни мероприятия . Нямам информация това оръжие да се използва на друго място в МВР . Пловдивската бригада също разполага с известно количество HK MP5 , което поне според мен не им е нужно . Използването на МР5 не прави от подразделението специално , например това е щатно оръжия на турските жандарми

          Comment


            #35
            .
            Last edited by Skydiver23213; 26-07-2011, 23:30. Причина: Promiana na otgovor s tzitat

            Comment


              #36
              SSmart написа Виж мнение
              Калибъра е 73мм и в България го водим "Реактивна противотанкова гранатохвъргачка РПГ-22".СРеща се и като "Реактивна противотанкова гранатохвъргачка за еднократна употреба РПГ-22"! Руснаците го пишат " Реактивньiй противотанковой гранатомет РПГ-22"НЕТТО" или само "Гранатомет РПГ-22"НЕТТО".


              Lokko, служих в 9МсБ на 9ТБр с тия момчета от отделната парашутна рота. Мисля ,че познавам и последните и трима командири:
              -Капитан Георги(Гошо) Чинов, след това стана най-малко майор- Бог да го прости, млад се спомина преди десетина години. Голям и стабилен мъж, на когото мижеше да се разчита!
              - Капитан Владимир Петров и него го повишиха в майор .Мисля ,че още служи в КСВ или там както сега го нарекоха. Също съм с прекрасни спомени от него. Мисля ,че след това беше на мисия и в Афганистан.
              - Старши лейтенант Димитър Иванов( моля този мой приятел да ми прости ,ако съм му сбъркал фамилията , но винаги го наричах по малко име). Беше прекрасен млад офицер отдаден на службата , но желанието му беше прекършено от "реформите" в БА. Той закри ОПР в средата на 90-тте и в разочарованието си предпочете да се уволни. Сега мисля ,че живее в родното Велико Търново....
              Az slujih i pri dvamata - kapitan (togava st. leitenant) Chinov, kakto i st.leit. Petrov, koito poe rotata prez 1990-ta, mislia. Slujih 1989-1991. Togava ni biaha razpredeleni i dvama mladi leitenanti, moje bi edinia e tozi, kogoto spomenavate - Ivanov, no ne se seshat. Drugiat beshe Kanchev.
              Ne znaeh, che kap. Chinov e pochinal, posledno se vidiahme v Sofia predi poveche ot deset godini, beshe otdavna napusnal armiata.
              Kap. Chinov beshe mnogo strog, no i mnogo darjeshe na obiknovenia voinik.
              St. leit. Petrov beshe strashno printzipen i chesten maj.

              Comment


                #37
                1951 написа Виж мнение
                Ето една снимчица от преди бая години. Правена е в Ирак. Има интересни неща на нея
                АК с дисков пълнител ли бе? :-)

                Comment


                  #38
                  Кухулин написа Виж мнение
                  Хората позират за снимка, може да са ги обърнали с отворите нагоре за ефект. Иначе няма логика хем по-бързо да го ръгаш в пушката, хем да го биеш в главата на другарчето

                  Кало, през 94-та по караулите нямаше халосни патрони, за по-рано не знам.
                  Нямаше - потвърждавам - Ямбол, бившите пионерски казарми :-) 1994 Поделение 32270 да бъда точен :-)

                  Comment


                    #39
                    През 2005 бях един от последните набори и там ни караха да слагаме халосен отгоре на пълнителя. 1 пълните беше в калашника и 2 в сумката, като ги слагахме обърнати надолу за да е лесен захвата при вадене. Но, аз редовно махах халосния като излезнех на 20 метра от караулното - все пак бяхме само 1 пост за цял щаб на бригада с огромно място за охрана ... То не бяха складове с боеприпаси, ротна, щаб, гаражи и т.н. и това само 3-ма караулни пазеха ... Мда, за смях си бяхме.

                    Comment


                      #40
                      Здравейте,
                      всички които са служили във ОПР или 2-а ПМСР . Служил съм там през 1983-85г. Командир на ротата беше ст.л-т Гешев прекрасен човек и офицер.
                      На мен лейтенант Чинов ми беше взводен -после стана старши лейтенант.
                      Разбирам, че се е поминал лека му пръст. Беше точен и храбър човек - направи меле с цивилни защото напсуваха един новобранец- защити честа на мундира!!!
                      Прякора на всички служили в ОПР беше циганите!!! Така че ПРИВЕТ ЦИГАНИ!!!
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        #41
                        Така, момчета колкото и филмирано да ви звучи ще се постарая да вляза във Военното училище, във В. Търново, но ме интересуват сухопътните спец. сили както и СОБТ и как мога да постъпя там, дали държат на образованието или само на физически умения и опит, ако може някой да ми отговори понеже не намерих нищо из сайта на Военното, както и другаде.
                        Благодаря.

                        Comment


                          #42
                          Kont написа Виж мнение
                          Здравейте,
                          всички които са служили във ОПР или 2-а ПМСР . Служил съм там през 1983-85г. Командир на ротата беше ст.л-т Гешев прекрасен човек и офицер.
                          На мен лейтенант Чинов ми беше взводен -после стана старши лейтенант.
                          Разбирам, че се е поминал лека му пръст. Беше точен и храбър човек - направи меле с цивилни защото напсуваха един новобранец- защити честа на мундира!!!
                          Прякора на всички служили в ОПР беше циганите!!! Така че ПРИВЕТ ЦИГАНИ!!!
                          @Kont
                          Благодаря за поздравите, бил съм ти стар войник, но не мога да си спомня кой си.
                          Викаха ни циганите, защото след летните лагери за скокове и парашутна подготовка на летищата Кондуфрей и Доброславци, се връщахме изпечени от слънцето като цигани...

                          Мога да поясна.
                          ОПР - Отделна парашутна рота.
                          Ротата беше, а може би още е в състава на Девета танкова бригада в Горна баня. Голяма част от състава на ротата си татоираха на лявото рамо орел с парашут и надпис ОПР. И сега виждам по плажа такива татоировки.
                          Извинете за правописа, но толкова мога...
                          Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
                          Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

                          Comment


                            #43
                            Девета танкова бригада в Горна баня
                            Няма го туй нящо вече. Остана някакъв бригаден щаб само.

                            Пловдивската бригада също разполага с известно количество HK MP5 , което поне според мен не им е нужно
                            Малко не е за тая тема ама това да им беше проблема. МР5 и там и на други места в армията все ще свърши работа. Други доста по-скъпи и ненужни, откровени дървета се ползват у нас. Какво да кажем за MSG90, която и в бой трябва да си е с гилзоуловител заради склонността си да подмятва изстреляната гилза на към 10 метра(със скритостта на позицията приключихме горе долу при първия изстрел освен ако насреща ти не е някой глух и сляп и слънцето не ти е зад гърба). Айде за снайперистите в пехотните роти може би не е голям проблем(изключая разбира се шанса да стовариш топличка гилза във врата на някое другарче)
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #44
                              "Снайперистите" Малко не е по темата, но защо ние нямаме свободно действащи снайперисти? Всичките ни мисий ли са ръководени от американците и всичко вършат те а ние участваме само като бройка В кръга на шегата.

                              Comment


                                #45
                                ИскамДаСтанаСнайперист написа Виж мнение
                                "Снайперистите" Малко не е по темата, но защо ние нямаме свободно действащи снайперисти? Всичките ни мисий ли са ръководени от американците и всичко вършат те а ние участваме само като бройка В кръга на шегата.
                                Ти как си представяш "свободно действащ снайперист"?
                                Нещо като филма "Валдес идва"?

                                Comment

                                Working...
                                X