Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Decisive Campaigns-серия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Decisive Campaigns-серия

    Най-после се появи информация за новата игра, която Vic прави откак е приключил с Advanced Tactics. Ще излезе отново като издание на Matrix games и доколкото мога да преценя от видяното, използва модифицирана версия на AT. Изглежда доста интересна. Ето и връзките: информация за играта (кратко представяне) и форум, където се обсъжда.
    Лошото е, че (поне засега) няма да има редактор: нито за карти, нито за организация, нито за подтиповете, нито за сценарии. Т.е. никакъв редактор. Това вероятно ще се промени когато цялата серия излезе, защото се дължи по-скоро на бизнес решение да се издадат няколко игри на същата основа, но за различни кампании от ВСВ. Когато бъдат издадени вероятно ще излезе и "златна" версия, в която вече ще има редактор или поне така се надявам.
    Хубавото е, че това е развитие на прекрасната, според мен, игра Advanced Tactics, така че могат да се очакват само хубави неща .

    Доколкото успях да разбера до момента:

    1. Това не е продължение на Advanced Tatics (АТ2 си се прави отделно, но вероятно няма да се появи много скоро), отделна игра е. Надгражда над постигнатото в АТ, но в "историческа" посока - нещо, което липсваше в АТ.

    2. ИИ-то щяло да бъде доста по-добро от това в АТ, не е базирано върху скриптове и най-вече ще може да използва всички възможности на играта. Това е съществено, защото стратегическата и част от оперативните системи ще се базират на карти, които се "купуват" с PP. Това донякъде го имаше в АТ, - по този начин се правеха големите кампании, но ИИ-то не можеше да го ползва.

    3. Могат свободно да се прекомпозират силите преди началото на всяка от кампаниите, което означава, че ще могат да се изпробват всякакви оперативни планове.

    4. Снабдяването е сходно с това в АТ и подозирам, че отново използва само един параметър, т.е. няма отделяне на боеприпаси и гориво - на тази мисъл ме навеждат скрийншотовете от играта. Но калкулациите са малко по-различни, така че дължината на снабдителните пътища има много по-голямо значение от преди.

    5. управлението се извършва от щабни единици, както в АТ. Разликата е, че има командири с имена, както в РТ. Те дават определени специфични (според историческата личност) бонуси и имат достъп до определени специални възможности в зависимост от личността и командваните единици.

    6. Няма производство както в АТ. Има РР, но те се използват различно. С тях се купуват карти със стратегически или оперативни действия, както и нови военни единици (цели, а не подформации). Не е изяснено, но най-вероятно чрез тях се попълва, т.е. ще има маршеви попълнения.

    7. В някаква степен могат да се правят реорганизации както в АТ, но не могат да се създават нови единици както там. Могат да се прехвърлят подформации от една единица в друга. Вероятно негативите на подобно нещо са по-сериозни, отколкото бяха в АТ (а и там не бяха малки). Вероятно има и определени наказания за преподчинение на цели единици.

    8. Разработен е нов интерфейс, който ми изглежда добър, макар че функционалността трудно може да се прецени само по неподвижна картинка. Графиката изглежда приятна и точно това, което е необходимо, поне според мен.

    Определено изглежда играта да има потенциал .
    Last edited by gollum; 17-08-2010, 12:03.

    #2
    Матрикс са модел. Като стар фен на Гари Григсби (загубен съм некде из безкрайните простори на адмирал едишъна на Уор ин дъ Пасифик - докарал съм до април 43 за пол година епична игра), трудно свиквам с Адвансед татктикс, а и каквото и да е производно мътилче, но влезе ли ми в обсег, ще го пробвам. Благодаря, Голъм.

    Comment


      #3
      Разбирам те . Аз самият нещо не успях да инвестирам толкова време в грандиозните игри на Григсби, макар отдалеч да се възхищавам на мощта на игровата система. Затова отделям по малко време на далеч по-прости поректи и АТ е добър в този смисъл (е, и малко Close combat от време на време).
      АТ беше нещо доста специфично и в никакъв случай историческо (в което беше част от очарованието му). Макар че ако пробваш някоя от гран-кампаниите, те са, мисля, доста подобни на Григсбиевата Война в Русия, да речем (между другото, Матрикс готвят преиздаване в нова опаковка (графична и май не само) точно на това заглавие, може и да е излязло вече). Това е точно обратното: малко и конкретно като кампании и планове, исторически коректно в общи линии. Нещо като значително подобрен Panzer General, който се надявам да комбинира играемостта с историческия реализъм. Във всеки случай, системата на АТ бе много добра за симулиране на снабдяването, командването (щабовете) и различни други оперативни фактори. Тук това ще е комбинирано с доста по-твърда и реалистична организационна структура.
      Но да видим, скоро ще излезе . Надявам се когато това стане да спретнем някой и друг двубой за форума, който след това да бъде достойно описан. Желаещи да се пробват в "кожата" на полското или съюзническото командване ще се намерят, за ОКХ да не говорим.
      Last edited by gollum; 18-08-2010, 15:45.

      Comment


        #4
        Скрийншотове и предположения

        Попаднах на един скрийншот (screen1) с по-добро качество от седемнадесетте, качени на страницата на играта в "Матрикс геймс", та го прикачам тук, за да е по-лесно достъпен.
        Явно няма да се спазва съвсем реалната организация на дивизионно ниво, защото отделните подразделения и части ще бъдат обобщавани средно в по четири единици с "полкови" размер за всяка дивизия. Инженерните батальони сигурно отпадат или влизат в полковете, като самостоятелни остават на по-високите нива на организация (корпусно, армейско, фронтово), същото ще сподели и разни други малки единици.
        Не е много ясно дали дивизията ще се състои от "щабна единица" и четири полкови единици или само от четири полкови единици, но май по-скоро ще е второто.
        Прикачам един от скрийновете (OOB_screen), на който ясно се вижда организационната схема. Ще имаме основен стратегически щаб (ОКХ), под него щабове на групи армии, които се състоят от щабна единица и фронтови подразделения (инжинери, зенитни полкове, авиация) и прикачени армии. Всяка армия: от корпуси и армейски части (зенитни, инженерни, може би авиация и, може би, артилерия). Всеки корпус от няколко дивизии (всяка по четири полкови единици) или бригади (вероятно само 1-2 полкови тип единици) и корпусни части (артилерия, инженери, може би танкови батальони в следващите части на играта).
        Всяка част (т.е. елементите на дивизията) ще включва до 8 под-формации или поне мисля че ще са толкова. Макар че принципно има и място за повече от осем.
        Всеки щаб ще има освен субформациите и "офицер", т.е. лидер с име, характеристики и специални възможности (виждат се на leader_screen1 и leader_screen2).
        Графиката лично на мен ми допада страшно много: и "картинките" на подформациите (продължават идеят на PT, но на по-високо ниво - рисувал ги е някакъв известен художник на елементи за настолни игри), и терена. За момента интерфейсът също изглежда значително подобрен.
        Включвам и една картинка, която показва явно част от стратегическите опции, достъпни за използвана по време на кампания. Виждат се различни карти, които могат да бъдат "изиграни".
        Доколкото разбрах, известната абстрактност на под-формациите от АТ е променена в конкретни единици. Т.е. отделни пехотинци, оръдия, танкове, миномети, картечници плюс разчета и прочее. Донякъде странно изглежда присъствието на около 1 000 пехотинци в танков полк, но това е, вероятно, резултат от решението дивизиите да се представят само на ниво части, а не и подразделения. Би трябвало да има функция да се мести цялото съединение като една формация, т.е. всичките части едновременно. Може би ще има и някакъв тактически бонус при координирана атака от части, намиращи се в едно съединение покрай бонусите характерни за АТ (атака от повече от едно направление).
        Хексовете като реален размер най-вероятно ще варират между 10 и 15-20 километра (може би до 5 за малки сражения).

        Съдържанието: има три отделни кампании (с/у Полша, с/у Франция и "Морски лъв"), които могат да се играят самостоятелно или последователно като обща кампания и отделни сражения (вероятно от тези три кампании). Кампанията срещу Полша трае 10 хода, всеки ход е с продължителност от 2 денонощия.
        Кампанията срещу Франция - 29 хода, по 1 денонощие на ход.
        Кампанията срещу Британия е 10 хода, един ден на ход.
        Attached Files

        Comment


          #5
          В тази тема има още няколко скрийншота с висока разделителна способност, така че направо пускам връзка към нея, за да не ги прехвърлям тук. Почти няма нова информация засега, освен още малко по функционалността.
          Явно организационната схема служи и като начин за навигация между единиците, което е удобно.
          Съединенията могат да се движат като едно цяло, макар че предполагам, че това важи само за тези техни части, които са в един и същи хекс.
          Има бонус, когато части от една и съща дивизия се сражават заедно, но няма негативен ефект, когато се организира атака с части, принадлежащи към различни дивизии, корпуси и т.н.
          Накрая, очевидно има ЖП-линии освен пътища. Не би трябвало да са само декоративен елемент, най-вероятно по тях се извършва стратегическото преместване на части и се изпраща снабдяване.

          Продължавам с моите си 5 стотинки по играта.
          Най-вероятно ограничението от 8 под-формации в дадена част си остава, поне засега не виждам никъде да има повече от осем. Място има принципно. Защо това има значение? От гледна точка на историческата достоверност. Ясно е, че самата идея да има само части, но не и подразделения вече е компромис с тази концепция (а такива компромиси винаги са необходими с оглед да се получи нещо, което е забавно за игра). Но ако се иска що-годе пълно да се опише даден полк (а подобно нещо се забелязва като намерение), то няма как да се мине само с 8 места.
          Да речем, немски пехотен полк. На един от скрийншотовете се вижда такъв: пехота, картечници, ПТ пушки, двата модела миномети (50 и 81 мм) и 75 мм полево оръдие (което очевидно не е 75 мм пехотно, каквото по щат има в пехотните полкове на дивизиите първа вълна, но тази не е първа вълна, затова е въоръжена с най-вероятно с онова старо 75 мм полево оръдие от ПСВ, често използвано за екипиране на дивизиите от следващите вълни) и 37 мм ПТО, т.е. седем места. Обаче да си представим един пехотен полк от първа вълна: той ще има вместо 75 мм полево оръдие два типа пехотни оръдия - 75 и 150 мм (надявам се Вик да ги е сложил), т.е. вече са заети 8 места. Принципно има и два различни типа картечници (разликата е в това че едните са ръчни, а другите на статив), но това не е толкова съществено. По-същественото е, че всички оръдия и миномети (общо 5 от под-формациите) се нуждаят от транспорт - коне. А такива въобще не видях никъде по скрийншотовете, да не говорим, че ще им трябва девето място. Дали е решил да не слага такъв тип транспорт на пехотните полкове (всички го имат, с изключение на британските, които са моторизирани и на част от френските, които също са моторизирани). Малко е странно, ако е решил така, защото в АТ те присъстваха и имаха точно такова място.
          Второто ми колебание се отнася до артилерията. За съжаление, не се виждат никъде артилерийски полкове като състав, така че си остава гадаенето. В АТ тя не беше достатъчно добре реализирана, както като възможни функции / команди, така и като типове. Дано тук нещата да са подобрени, но имам своите съмнения. По първата точка би било добре да може да се настройва контра-батарейна борба (за дивизионните и най-вече корпусните артилерийски полкове или дори може би само за последните), т.е. или "прехващане" в рамките на чуждия ход подобно на Peoples General, но това е малко вероятно. Или поне като смяна на приоритетите при артилерийска бомбардировка. Също така: огневи вал или поне симулация, т.е. съпровождане на атаката с артилерийски огън (би трябвало да повишава ефективността в атака и да намалява загубите от обстрела на отбраняващите се), а не само артилерийски обстрел, единствената опция в АТ. Отбранителен огън също би трябвало да има, но пак се съмнявам.
          Що се отнася до типовете, да се реализира разликата между полеви оръдия, гаубици и корпусни оръдия. Хайде, първите могат да са кажи-речи в една категория с пехотните, макар че следва да могат, за разлика от тях, да извършват и артилерийски обстрел (на дистанция 1, т.е. в съседен хекс), но другите два типа са достатъчно различни. Поне като обсег, а би трябвало и като ефективност и функции. Въвеждането на различен обсег на обстрел също би било ценно. При текущата скала (средно 10 км на хекс) би трябвало дивизионната артилерия (гаубици) да може да води огън на обсег 2, а корпусната на 3 или 4 за някои по-тежки типове.
          Накрая: самоходната щурмова артилерия и самоходната гаубична артилерия. Те въобще липсваха като типове в АТ, тук би трябвало да ги има, защото се стреми към историческа истинност. Но дали ще ги има или просто ще ги вкара в категорията самоходни танкоразрушители, което няма да е добре.
          Накрая - авиацията. Дано бъдат разширени функциите й, т.е. възможностите да се дават различни команди.
          Лошото е, че въз основа на опита от АТ малко се съмнявам във всичко това. Разбира се, това са предварителни опасения.

          Би било интересно да се види и композицията на щабна единица. МЖже би само транспорт и щабен персонал или вече "лидерът" напълно го заменя? Би било интересно да има добавени свързочници, макар че като се замисля, всички тези промени ще имат значение най-вече за игра, която има производствен модел, т.е. за АТ2.

          Други неща, които ми се искаше да се попроменят от АТ, но явно ще си останат същите. Концепцията снабдяването да минава през щабовете не е лоша сама по себе си, но не е много исторически реалистична. Да, именно щабовете организират това, но реалното снабдяване се извършва от тилови части, които използват снабдителни бази. Щеше да е доста по-добре ако това бъде отразено в "мотора" на играта. За съжаление, никъде не видях такива единици, така че няма да ги има.
          Друг проблем, който това създава, е "реалната численост" на съединенията. Може би точно поради това в таноквите полкове има по 1000 души пехота, а в пехотните - повече пехота, отколкото би трябвало. В една историческа реална пехотна дивизия (примерно немска, първа вълна) от почти 18 000 души персонал едва около 4 000 са собствено пехотинци. Във всяко съединение има голям брой (до 40%) тилови персонал. Може би нямаше да е лошо, ако това по някакъв начин бъде отразено в игровата система, например, под-формата на суб-формации, които умножават числеността на единицата и влияят върху запълнеността на хекса (ако този параметър все още е в сила), но имат не бойно значение (в отбрана биха могли да се използват като заместител на пехота), а по-скоро организационно. Например, да повишават готовността на единицата, както е и в действителност.
          Един друг момент, който така и не съм видял реализиран някъде смислено (или въобще реализиран): значението на "формацията" и "подготовката" на единиците. Щеше да е добре да има възможност за задаване на прости формации или по-скоро режими: офанзивен (ограничена подвижност, бонус към атаката, по-малка отбрана), маршеви (увеличена подвижност при минимална отбрана и средна атака), дефанзивен (бонус към отбраната, по-малка атака и почти никаква подвижност). Така или иначе в играта има вече реализирани точки за възможни действия, щеше да е добре да може те да се разходват не само за движение и атака, но и за "подготовка", както е в реалността. Една "подготвена" атака има много по-голям шанс за успех, същото важи и за отбраната.
          Разбира се, част от тези неща се симулират чрез системата с картите, но все пак цялостна промяна би била по-добра.
          Това са си мои оплаквания и съмнения, но при всички случаи играта ще е много добра, поне за мен. Почти покрива очакванията ми към подобен тип игра, което не ми се е случвало от PG насам за този тип игри.

          Comment


            #6
            Да си продължа с темата

            Продължавам с темата. Отрязах части от скрийншотовете и леко ги увеличих, че да се четат (където беше по-трудно). Закачам ги към този пост. Един дава представа за оперативните карти, които могат да се играят в рамките на даден ход (тези са за първия ход на Френската кампания, очевидно): доста интересно звучат, макар че цената им е височка на фона на стартовите PP (политически точки). Вероятно нови точки се получават с изпълнението на някакви задачи. Най-добре от предложения избор ми звучи отмяната на плана "Дил", но и цената е, меко казано, страшно висока (45 спрямо стартовите (може би) 12). Възможностите да се уволни Гамелен или да се повиши значението на де Гол са доста по-евтини.
            Най-вероятно в рамките на всеки ход политическите точки могат да се "харчат" за изиграване на една или повече оперативни карти - действието сигурно е от най-високия щаб в сила. Тактическите карти (заповеди) явно се играят от отделен лидер на някои от по-долу разположените щабове (група армии, армия, фронт) и вероятно струват само "действия" (action points) на самия щаб, т.е. вместо движение.
            Прилагам и една картинка, на която се виждат два стратегически избора от началото на полската кампания (явно от полска страна), които звучат интересно - единият е политически, а другият метеорологичен . Не е ясно те как се заплащат, но най-вероятно - нищо, просто възможност при подготовката на играта.
            Накрая, една картинка на организацията на силите на съюзниците от май 1940 г. Вижда се, че към ГЩ има три пехотни дивизии - стратегически резерви (отбелязани са с "R", но и без друго е ясно, че са резерви - на това ниво няма какво друго да бъдат) и един танков батальон (не е резервен). Другото интересно за отбелязавне е, че най-вероятно защото полкът е основното ниво, той не се отбелязва по стандартиня за натовската символика начин (с "²²²"), а просто не се отбелязва никак - един вид, по подразбиране. На армейско ниво също се виждат резерви.
            Разгледах и картите, на едно място се вижда единица с влак, така че явно това ще го има - прекрасно .
            По картата никъде не видях отделно разполагане на частите на някое съединение - навсякъде са заедно. Като се има предвид мащаба на хексовете - 10 км - е логично, но най-вероятно може при нужда (в отбрана) да се разполагат и отделно.

            За завършек, един пост в блога на Вик. Отнася се за ИИ-то. За мен беше и интересно, и поучително. Смятам, че трябва да е доста добър.
            Attached Files

            Comment


              #7
              още няколко интересни картинки

              Няколко нови скрийншота се появиха в www.wargamer.com. Интересните части от тях ги прикачам тук. Два от тях дават още малко информация върху стратегически аспекти от настройката на кампанията: в единия поляците получават малко Somua-35 танкове (каквито не са имали в действителност), а на другия - получават допълнителен пехотен полк. Най-вероятно и двете са в резултат от изиграване на някаква стратегическа карта или пък на стратегическа настройка, какъвто трябва да е следващия случай - танков полк с Т-26, който най-вероятно е от "съветски доброволци" според една от настройките на Полската кампания (между другото, няма в реалността танкови полкове, които да разполагат с такова количество пехота).
              Другите две картинки са от тактическо сражение. Явно има два начина да се наблюдава: като обща информация директно в панела отдолу на главния интерфейс, в рамките на основната карта и детайлно, където се вижда какво се случва с всяка единичка от под-формациите. И двата начина изглеждат добре организирани.
              Attached Files
              Last edited by gollum; 19-08-2010, 17:33.

              Comment


                #8
                Още информация

                Появи се още малко информация около играта, този път изпод перото на самия Вик: връзка. Доста интересни неща. От форума (пак от негов отговор) открих нещо друго, което определено ще представлява интерес тук, защото ще даде интересна алтернатива на форумните игри. Ще може дадена кампания да се играе от няколко играчи, като в зависимост от броя им те могат или да поемат всяка страна (при съюзниците) с един, който да поеме командването (най-високото ниво щаб), или (така е при немците или при всички) един играч поема OKH, а останалите командват отделни армии (и има място за толкова, колкото са армиите в играта).

                Comment


                  #9
                  Играта би трябвало официално да излезе утре .

                  Comment


                    #10
                    AAR

                    AAR на wargamer - връзка. Не е толкова подробен, колкото би ми се искало, но е интересен. Става ясно, че някои командири могат да взимат собствени решения. Това ще е особено интересно когато излезе втората или третата част на играта, котяо да покрива съветската камапния през 1941 и 1942 г. .
                    Last edited by gollum; 26-08-2010, 11:05.

                    Comment


                      #11
                      Кратък пример със сражение.

                      Comment


                        #12
                        Не обърнах внимание и не видях дали ще има партизани в играта? Не говоря само като отделни единици, а и като саботаж на системата за снабдяване.

                        Comment


                          #13
                          Не, в тази част няма да има, разбира се, какви партизани в Полша или Франция - кампаниите са по около 30 дена, няма време за подобно нещо. За "Морски лъв" да не говорим, там са десет дена.
                          В тази част (втората или третата), посветена на източния фронт, вероятно ще ги има. Как точно ще са реализирани не знам, но лесно мога да предположа. При тази система е безсмислено да се реализират като единици (то по принцип е безсмислено във всякакви игри, освен тактически), защото автоматично са обречени да бъдат без снабдяване. Иначе на източния фронт в тила се е случвало да има партизански формации с размери близки до тези на батальон. При тази система най-вероятно ще са реализирани под формата на национални карти, които лидерът на съответната страна, независимо човек или "компютър", може да изиграе срещу съответната цена и да влоши снабдяването на конкретна армия или дори група армии.

                          Иначе новоустановени неща:

                          - нововъведения спрямо системата от АТ: вече системата ще следи не само колко голяма е групата единици извършваща конкретно нападение (от гледна точка на ограничението за размер на фронта - stack limit), но тази информация ще се пази до края на хода, доколкото схванах, за конкретната нападната единица. Така се симулира едновременност на действието, нищо че играта не е на фази.
                          Ако организирам нападение на конкретен полк с два мои от едно и също поле (да речем) и груповите им точки са 90, то следващо нападение върху същата единица в рамките на хода ще започва от тези 90 точки, т.е. лесно ще надхвърли ограничението от 100 за нападение от до две страни. За това ще се следи и при артилерийски и въздушни атаки.
                          Това определено е подобрение.

                          - за влизане в хекс ще има допълнителен разход на действия (action points), ако хексът е бил в чужди ръце в началото на хода и допълнително ако в него се е водело сражение. Втората стойност се определя от размера на сражението. Това значително повишава реализма на системата.

                          Броячите се нулират в края на всеки ход.

                          - ефектите от използването на генералски карти са ограничени за текущия ход, а действието им е върху цяла дивизия.

                          - артилерията пак ще има само два хекса обсег. За съжаление това си остава в наследство от АТ, а не е много реалистично, особено при мащаба на сражението във Франция (5 километра за поле). Най-вероятно няма да има и разлика в артилерията на дивизионно, корпусно и армейско ниво, макар че в реалността става въпрос за различни типове оръдия. Ще трябва да се провери дали това не може да се промени ръчно по някакъв начин.
                          Въобще, малко странно е подходил Вик към организацията на единиците. Уж са на полкове, но организацията им не е като на реални полкове. Идеята е била да се обобщят и останалите дивизионни подразделения, които няма как да се включат като отделни, така че "полковете" всъщност са полкови бойни групи. Но това поставя някои странност: наличие на по 1000 пехотинци в танковите и артилерийските полкове, което е доста неисторично, но може би има смисъл с оглед на самата система. Но това означава, че в една пехотна дивизия има доста повече пехота, отколкото би трябвало да има.
                          Има и странности с типовете артилерия. Да речем, в артилерийските полкове на немски пехотни дивизии на скрийншотовете се забелязват 105 мм корпусни оръдия и 150 мм гаубици, а би трябвало да са само гаубици.
                          Поне графично нещата ще могат да се пипнат, все още е неясно дали данните за организацията и суб-формациите са отделени в някакъв файл с данни и ще могат ад се пипнат на ниско ниво или не.

                          - ЖП-линиите се използват за снабдяване (също и пътищата, но основно ЖП-линиите), както и за оперативно транспортиране на полкове. В този случай те губят половината от боеготовността си. Последната се възстановява в някаква степен ако единицата има достатъчно снабдяване и не се сражава в рамките на хода.
                          Last edited by gollum; 31-08-2010, 10:36.

                          Comment


                            #14
                            Decesive campaigns: Case blue

                            Излезе информация за новата игра в серията, този пък се занимава с кампанията в южната част на източния фронт, 1942 г. (Case Blue, както се вижда от името)(връзка). Пак ще я издават "Матрикс геймс".
                            Изглежда Вик е добавил много различни подобрения, особено ми допада включването на редактор. Графичния стил е запазен, което е положително, според мен. Очаква се да излезе някъде през юли.
                            Още една връзка с информация и скрийншотове.
                            Last edited by gollum; 26-04-2012, 15:52.

                            Comment


                              #15
                              Вик сподели във форума за първата част на играта, че редакторът ще бъде "пълен", т.е. сходен като възможности с този за AT и ATG. С негова помощ по идея ще може да се създаде всякакъв "сетинг", така че това донякъде доближава играта към ATG, макар и с по-лек икономически елемент (различно реализиран във всеки случай - няма продукция като такава). Единственият недостатък е в ИИ-то - макар и много по-добро от това за AT, то е много по-специализирано, така че вероятно трудно ще се справя с коренно различен сетинг. Това малко или повече ще ограничи тежко модифицираните игри до такива между хора.

                              Comment

                              Working...
                              X