Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тест - тактическа битка в Средната земя.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тест - тактическа битка в Средната земя.

    Поизтупах си недонаправената бойна система за стария ми японски проект за форумен игрица, поошлайфах го и ето, че е готов за тестване.
    Повлиян все още от хубавата тема тук, реших, че един хумористичен(къде успешно, къде не)поглед Толкиновия свят е идеален за тестване на системката, с оглед на бъдеща оперативна игра из Средната земя.

    Та, издирват се два отбора от по трима командващи, готви след седмица две да се спуснат в най-голямото клане откакто Миделпунт изгуби войната срещу Унията

    Издирват се и средноземски историци за уточняване историята зад пропагандния примерен сетинг.

    Самия сетинг, съставен от Йозеф Хьорхелс:

    Черната империя на Саурон Бонапарт приготвя Голямата оркска армия за да нападне кралството на Оногондорите. Денетор,прехваща палантирна комуникация и успява да разкрие мобилизацията на Имперската армия и събира 16тия Алианс меджу Оногондори, Роханско ханство и Елфите, макара автохтонските елфи от Мраколес да отказват да се включат поради непризнаване на висшия прозиход на елфите от Сивите заливи.

    В армията на алианса се събират, Рицари лебедоносци от Амротския дол , Дървоносцната гвардия предвождани от Фарамир Оркофигон, Теоден-Асен изпраща ичиргу боила Еомер с багатур-рохиримите.
    марша на алианска армия обаче е засечена от Черния барон фон Ангмар, който с черното си летящо чудовище сам разузнава движението на врага. Черния император с помощта на ултракъсоманов палантир поисква спешна подкрепа от доктор Саруман в клониращите лаборатории на Исенгард. Оттам бива изпратен командваната от маршал Грушнак дивизия урук-хайски пиконосци с леки вълкоездачески драгуни.
    Към оркските легиони на Империята биват мобилизирани и Старата гвардия на барад-дурските тролове и чуждестранния легион на умбарските корсари. Пристигат и тежката слонерия на Харад, начело с емира Салахарадин...
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    #2
    Добрее, докара ми сълзи в очите от смях.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Охо, Черния император се появи, ще има ли лично командване на битката при Лайпциуглит
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #4
        Колко са ти сложни правилата?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Почти никакви цифри за играчите, като изключим максималния ход на полковете в брой полета. Ще имате само списък със 4 степени на тренираност и с по една , две думи описани важните характеристики на отделните отряди. Възможните бойни строеве и команди са 30тина общо, с кратко описание отново. Част от отрядите са предварително зададени. друга ще може да се създава по преценка на играча от даден от мен команден ресурс под формата на точки с кратка схема кой вид армия и степен на дисциплинираност колко струват.
          т.е нещата сами си се смятат, а играчите само мърдат полковете, дават команди и чакат да видят резултата. всеки играч си отговаря за част от армията, като единия от отбора е главнокомандващ.
          Има сложени шансове полковете да не реагират правилно (или изобщо)на заповеди, особено ако полковете са новобранци. Това е вкратце.

          Първите конкретни данни, ще ги постна в понеделник, когато ще съм по-свободен.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #6
            Аз съм на линия за играта, ще е забавно
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              #7
              Ооо, чудесно. Записвам се, но ако почвате след 5-6 юни. Дотогава съм зает да уча и не искам да се разсейвам повече от нормалното ми разсеяно положение Ако тръгвате по-рано, и се намери място за мен в последствие, ще трябва да ме брийфвате в действие.

              P.s. Когато ти дочетох поста втората половина ме разхили.

              Comment


                #8
                Ммммммммоооооооооооооооооооооооооооооооооооожжжжжж жжжжжжжжжжжееееееееееееееееее иииии ееееееееееееееддддддддддддддиииииииииннннннннннннн ссссссссссстттттттттттттттттттттттттаааааааааааааа ааааааааррррррррррррррррррррррррр Ееееееееееееннннннннннннннннттттттттттттттт дддддддддддддддддаааааааааааааааааааааааа уууууууууууууууууууууууууууччччччччччччччччааааааа ааааааааааааааааассссссссссссссссссттттттттттттттт тттттттввввввввввввввввввввваааааааааааааааааааа. (пиша на бързо само, заради малкото ми време)

                Танкобрад, бойна група "Ветроклин"

                Comment


                  #9
                  На ентски да се изговаря случайно Тан-кубрат ?

                  Щурмова група хуорни изведнъж се забеляза в съюзническата армия.
                  Kerls, wollt ihr ewig leben?

                  Comment


                    #10
                    Запишете и мен. Отборът е без значение.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #11
                      Да, явно тази игра ще се играе, без значение свободното време...
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #12
                        Бойна група "Ветроклин" - острието на блицкрига! С девиз "Бави се бързо" или обратното

                        Пишете ме и мен, багатурин Е'ойде'р от твърдината Коньов'Ряката. Или където ме сложите, че да са балансирани отборите ( в смисъл където има въпиюща нужда от некадърникда дърпа другите назад).
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #13
                          Хех забавно, ако трябват още хора и аз съм на линия
                          <<..........>>

                          Comment


                            #14
                            Малко бях забавен от празничното настроение, но довечера почва парада на армиите, до края на седмицата бавно и славно ще се опитам да пусна всички основни еиници.
                            А както се събрахте достатъчно хора може да почнете да си оформяте отбори или поне да си казвате предпочитанията към Империята или Съюзниците
                            Kerls, wollt ihr ewig leben?

                            Comment


                              #15
                              Интересно звучи - поствайте резултатие от бойните действия и цялостното развитие на сюжетната линия.

                              Иначе аз твърдо подкрепям технократите - да кажем не на откачените аборигени и екоактивисти, и да на прогреса и промишлената мощ събрани под крилото на Империята

                              Comment

                              Working...
                              X