Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монголската империя

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ееееее,и аз точно за това си мислех.
    Но моята завист не е благородна!

    Comment


      #17
      А как се държи такова нещо? Пълно с народи и с външни врагове?

      Comment


        #18
        Аз мисля,че съседите и покорените хора ги е били страх и за това не са направили нещо.
        Но всъщност както и да се е държало,се е държало.

        Comment


          #19
          KG125 написа Виж мнение
          А как се държи такова нещо? Пълно с народи и с външни врагове?
          Е римляните са осъзнали това нещо и са измислили как да се справят-като превземат всички силни врагове и така останат без конкуренция в света.
          П.П.Много взехме да се отплесваме,затова да се върнем към основното,иначе ще ни изместят в отдел ,,Фантасмагории"

          Comment


            #20
            Ще се съглася с Никд2.

            Comment


              #21
              Най-добрия от пълководците му всъщност е бил Джебе, а не някой от синовете му.

              Comment


                #22
                kamos написа Виж мнение
                Тази карта съм я виждал.Каква ОГРОМНА територия,като си представиш.Браво на тези пичове.
                Чак пък \"браво\"...не е важно колко теоритория си завладял, а колко ще задържиш. Аз от тая гледна точка мога да брависам само Русия, например, защото си е в почти същите граници както си е била и преди. Сравнете какво остава от едновремешна Английска империя днес или даже от Китай...За Монголия да не говорим. Каква е ползата да завладееш целия свят, ако после от тебе ще остане едно село?
                Омнилогия.

                Comment


                  #23
                  nikd2 написа Виж мнение
                  Наистина територията е чудовищна-чак получавам благородна завист(а си представете ние да бяхме владели толкова
                  И какво от това? Никакво значение за днешна България. Даже, ако погледнете обективно, днешна България е по-икономически развита от Монголия, горе-долу са еднокво-популярни по света и пр. Т.е. не е важно какво си бил, а какво си сега. То и САЩ ги е нямало даже в зародиш по времето на Чингис-хан, ама днес са най-силната икономическа и втората по сила военна сила в света. Къде са САЩ, къде е Монголия (по теоритория, икономика, армия, наука...) ?

                  Турция - същата работа: Имала много повече територии от Япония, сравнете днес Япония и Турция (икономика, наука)...Примерите са много.
                  Омнилогия.

                  Comment


                    #24
                    nikd2 написа Виж мнение
                    Наистина територията е чудовищна-чак получавам благородна завист(а си представете ние да бяхме владели толкова
                    Зависи кой ще я упралява...Управлението си е умение. Дали ще управляваш кола или държава - все майсторлък се иска.
                    Омнилогия.

                    Comment


                      #25
                      KG125 написа Виж мнение
                      А как се държи такова нещо? Пълно с народи и с външни врагове?
                      Удържа се с хора като Ленин, Сталин, Мао, а не с хора, които правят няколко деца и после им разделят владенията, примерно...
                      Омнилогия.

                      Comment


                        #26
                        kamos написа Виж мнение
                        Аз мисля,че съседите и покорените хора ги е били страх и за това не са направили нещо.
                        Но всъщност както и да се е държало,се е държало.
                        Да-да! То затова днес от империята е останала само една Монголия, а и по едно време и нея я е нямало на картата на света. Не знам кой колко го е било страх, но знам, че в навсякъде стават въстания, преврати, а и се водят немалко войни със съседите (не винаги успешни). Примерно военните действия в Югоизточна Азия - Виетнам, Индонезия - търпят провал.
                        Омнилогия.

                        Comment


                          #27
                          С моя незавършен 11-и клас, така и не разбрах какво се разисква по тази тема? Без идея и насока, тотален спам, заприличала на кошче... общи приказки, все едно сме на селски събор и обсъждаме местните курви

                          Comment


                            #28
                            monte christo написа Виж мнение
                            С моя незавършен 11-и клас, така и не разбрах какво се разисква по тази тема? Без идея и насока, тотален спам, заприличала на кошче... общи приказки, все едно сме на селски събор и обсъждаме местните курви
                            Темата е започната точно като тотален спам, без идея и насока, но пък може да се развие и да стане интересна, затова засега я оставяме
                            A strong toun Rodez hit is,
                            The Castell is strong and fair I wis...


                            блог за средновековна балканска история

                            Comment


                              #29
                              Гесер Курултаев написа Виж мнение
                              Да-да! То затова днес от империята е останала само една Монголия, а и по едно време и нея я е нямало на картата на света. Не знам кой колко го е било страх, но знам, че в навсякъде стават въстания, преврати, а и се водят немалко войни със съседите (не винаги успешни). Примерно военните действия в Югоизточна Азия - Виетнам, Индонезия - търпят провал.
                              Ееееее,странно и нежъзможно е да се сравнява времето на Монголската Империя и сега!!!Напълно некоректно!

                              Comment


                                #30
                                kamos написа Виж мнение
                                Ееееее,странно и нежъзможно е да се сравнява времето на Монголската Империя и сега!!!Напълно некоректно!
                                Не, не си разбрал. Говорех в сегашно време, но визирах периода на Монголската империя - ставаше дума, че е губела войни и, че в нея са ставали въстания. Т.е. никога не й е вървяло по вода и в резултат се затрива от картата на света. По едно време даже няма никакви монголски държави (всичко е под руска или китайска власт), а днес има няколко монголски автономни района (Вътрешна Монголия в КНР, Калмикия и Бурятия в Русия) и една независима Монголска държава - Монголия.
                                Омнилогия.

                                Comment

                                Working...
                                X