Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси към Реалността (Даниц)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Ок, ясно, разбрах те. Т.е. там е имало 2 ТД поначало - едната около гара О, а другата около гара Н.

    Още един въпрос, ако реалността позволява, разбира се, - задавам го само за да си изясня нещата. Ако не става - игнорирай го. Доколкото разбирам, 1-ра ТД е настъпвала към Фолксваген, като по пътя е разпиляла някаква дивизия (от трите), която е отстъпвала в тази посока. Примерно, дивизията на Кромбахер (името няма значение). Т.е. в момента тя напълно е преодоляла тази дивизия и тя е разсеяна (не представлява едно цяло вече)?
    Същият въпрос и към 1-ва ТД - тя е доразсеяла остатъците от дивизията на Битбургер (тази нейна част, която е останала при Кромбахер).
    Или остатъците от двете разсеяни ПД са отстъпили към Опел и сега са там заедно с танковата дивизия, която се разтоварва там?
    Пак да повторя, ако не става, не отговаряй въобще.

    Comment


      #32
      Ок, ясно, разбрах те. Т.е. там е имало 2 ТД поначало - едната около гара О, а другата около гара Н.
      Не, не си ме разбрал, край О. си беше пехотна, която не е там, а край Н. танкова, която сега си шета.

      Още един въпрос, ако реалността позволява, разбира се, - задавам го само за да си изясня нещата. Ако не става - игнорирай го. Доколкото разбирам, 1-ра ТД е настъпвала към Фолксваген, като по пътя е разпиляла някаква дивизия (от трите), която е отстъпвала в тази посока. Примерно, дивизията на Кромбахер (името няма значение). Т.е. в момента тя напълно е преодоляла тази дивизия и тя е разсеяна (не представлява едно цяло вече)?
      Същият въпрос и към 1-ва ТД - тя е доразсеяла остатъците от дивизията на Битбургер (тази нейна част, която е останала при Кромбахер).
      Или остатъците от двете разсеяни ПД са отстъпили към Опел и сега са там заедно с танковата дивизия, която се разтоварва там?
      Пак да повторя, ако не става, не отговаряй въобще.
      1 бд към Бугати - би се с бойна група и я попиля
      2 бд към Фолксваген - би се с пехотна дивизия и я избута между Бугати и Фолксваген, край реката.

      Comment


        #33
        Ок, благодаря. ЗА себе си ги отбелязах като - 2-ра ТД се е била с ПД на Кромбахер и я е притиснала към реката, а 1-ва ТД е отхвърлила остатъците от групата на ПД на Битбургер (главно артилерия) северно от Бугати.
        Ако няма някаква нова ПД, която първоначално е била разположена около кота 6, то именно дивизията на Битбургер (без бойната група) е атакувала 6-та ПД при гара М, а дивизията на Йотингер, заедно с някаква бойна група (може би артилерийска бригада или ПД, която е била около кота 6 или се е прехвърлила от север) е атакувала 1-ва ПД. А друга е атакувала стика на 4-та и 6-та ПД. Много станаха, явно нещо не съм отчел там или е имало нещо околоко кота 6 поначало.
        Както и да е, това са си мои щабни грижи .

        Comment


          #34
          Едно питане

          Даниц, ще те изтормозя с още един въпрос. Ти си решаваш как да отговориш, разбира се, независимо от някаква логика или нещо подобно - реалността на играта си е отделна. Въпросът ми е следният: след като имаме 5-торно превъзходство в ударната авиация, то можем ли да организираме 4 въздушни ударни отряда (по 250 бомбардировача, примерно). Така ще можем в рамките на един ден да нанесем 4 удара, вместо само един.
          Да речем (ти ще кажеш, дали става това) два пъти да ударим последователно една и съща цел или пък да ударим до четири различни цели. Да речем, това може да не е достатъчно, за да срути мост (макар че щом 200 бомбардировача се справят, би трябвало да може), но определено трябва да стигне за атака на наземна цел. Не мисля и че ще е твърде сложно за изчисляване, но не знам точно как изчисляваш, така че ти ще си прецениш най-добре.
          Става или не?

          Comment


            #35
            Не, не може, и то не заради зла моя умисъл, а заради :

            151.Вестконин – притежава еквивалента на 1000 средни бомбардировача и хиляда изстребителя. Това стига с един налет сериозно да разстрои икономиката на град, да унищожи мост или да унищожи до двайсет процента от пехотата, артилерията и танковете на дивизия.

            Comment


              #36
              Никой не говори за зла умисъл, Даниц. Просто сметнахме, че щом логиката на играта дава на 200 бомбардировача възможност да нанесат 20% загуби на дивизия, която атакуват, то тогава 1 000 бомбардировача би трябвало теоретично да имат 4 до 5 пъти тази способност (и тя да може да се прилага отделно). Но щом не може - не може, ще се съобразим с това, както и досега.
              Last edited by gollum; 21-03-2010, 23:09.

              Comment


                #37
                Още един въпрос. В какво се изразява "разстройването на икономиката" в игровата реалност? Питам, защото икономика няма. Ще окаже ефект върху резервите, които ще се получат на следващия етап или нещо друго? И ако да, то какъв ефект? След това, какво значение ще има на кой град му се "разстройва икономиката"?

                Comment


                  #38
                  едно уточнение

                  Още нещо, което не е толкова "въпрос", а по-скоро уточнение. Тъй-като си мисля, че то ще облекчи (донякъде) твоята работа, Даниц, затова си позволявам да ти отнема от времето и да попитам.
                  Идеята на играта е да бъде "оперативна", затова и ние поема ролята на висок ешелон командири (армии, групи армии (в случая с главнокомандващите). Аз разбирам това така: ние даваме дневна задача на дивизия (там където няма корпуси) или корпус, а командирите на съединенията или обединенията (неигрови персонажи, контролирани от теб) са по идея тактически грамотни и умели и сами се грижат за тактическата реализация. Т.е. не само че не се налага да се дават дълги и пространни тактически уточнения, но и това не е желателно.
                  Правилно ли съм разбрал или не, това е питането-уточнението. Защото имаме някакво дребно разминаване по този въпрос в отбора.

                  Comment

                  Working...
                  X