Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси към Реалността (Даниц)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Технически въпроси към Реалността (Даниц)

    Пускам разговора между мен и даниц за тема Заповеди и кой какво трябва да пише там:
    [15:51:24] Vladi: нашите заповеди ще си ги пускаме в тема "Заповеди" във форума , това е ок?
    [15:51:32] von danitz: ок
    [15:51:56] Vladi: има ли някакво делене "заповеди за ден 1/ден 2"?
    [15:52:04] Vladi: освен за авиацията естествено
    [15:53:02] von danitz: може, ако има нещо конкретно за даден ден, ще броя, хубаво е да е ясно, за да не отсичам аз
    [15:53:20] Vladi: ок
    [15:54:11] Vladi: в заповедите трябва ли да се публикува основния план или само реалните заповеди на полевите командири и моите към резерва/авиацията?
    [15:54:34] Vladi: в смисъл ние планираме нещо в оперативната стая, но в заповеди се публикува само в крайна сметка съвсем реалните движения
    [15:54:48] von danitz: ми да
    [15:54:53] Vladi: ок
    [15:55:25] Vladi: ако някой от полевите командири липсва мога ли аз да давам заповед вместо него/да опълномощя някой друг да дава заповеди ако аз отсъствам?
    [15:56:08] von danitz: а сега съображения, алгоритми, и много команди, това вече обърква войската, мисля си чувал
    [15:56:30] von danitz: да, обаче трябва да се знае, да не стане разногласие
    [15:56:42] Vladi: ок
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    Даниц, какво става с удара по моста при Ман?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #3
      Един уточняващ въпрос и при мен. Може ли да има леко объркване с номерацията на дивизиите в отчета?
      Докладват: "4 и 6 п.д. за в досег до предните линии на противника, на 10 км западно от Пежо и разузнават местността", на аз си мисля, че това по-скоро трябва да са 5-та ПД и евентуално 4-та ПД, а 6-та би трябвало да се намери югозападно от тяхната позиция, защото стартира от по югозападна позиция. Разбира се, може и да греша.
      Също така, допускам, че 1-ва ПД е достигнала задачата си и се намира на около 10-15 км западно от пътя, свързващ Пежо и гара Н?

      Comment


        #4
        Даниц, какво става с удара по моста при Ман?
        Бомбардировъчната авиация да атакува моста над река Гранична при Ман сутринта на 1 декември. Запасна цел е ЖП гарата на град Ман. На отиване към целта бомбардировачите да минат над морето с цел да избегнат вражеската авиация прикриваща фронтовите сили на противника. След което да направят завой на 180 градуса и да атакуват от изток моста откъм изгряващото слънце.
        Знам. Сега ще го оправим, не го бял набелязал, но успех няма

        Един уточняващ въпрос и при мен. Може ли да има леко объркване с номерацията на дивизиите в отчета?
        Докладват: "4 и 6 п.д. за в досег до предните линии на противника, на 10 км западно от Пежо и разузнават местността", на аз си мисля, че това по-скоро трябва да са 5-та ПД и евентуално 4-та ПД, а 6-та би трябвало да се намери югозападно от тяхната позиция, защото стартира от по югозападна позиция. Разбира се, може и да греша.
        Също така, допускам, че 1-ва ПД е достигнала задачата си и се намира на около 10-15 км западно от пътя, свързващ Пежо и гара Н?
        Това са нормални неща, особено в началото - 1 и 5 дивизия са пред Пежо, нали, в ² корпус, 4 и 6 по надолу? Първа е на път , но не е достигнала.

        Comment


          #5
          Да, знам че са нормални, аз само да уточня. 1-ва и 5-та са ²-ви ПК и са над и пред Пежо, а ²²-ри ПК (4та и 6-та) са съответно южно от Пежо.
          Last edited by gollum; 11-03-2010, 14:43.

          Comment


            #6
            Въпрос

            Даниц, едно питане, относно изясняване на правилата. Става въпрос за снабдяването. Предполагам, че си организирал нещата като в реалността, т.е. за да се снабдим е достатъчно не просто съединението, което ще се снабдява, да се намира на 10 км от гара или град и да не се сражава, но и този град или гара трябва да може да проследи път до нашия тил? В нашият случай на първият етап трябва да има непрекъсната линия до Рено.

            Второто е молба за уточняване на местността и разположението на трите дивизии, изтласкани от гара М, за да мога да планирам действията на ²²-ри ПК и ²-ви ТК, защото възнамерявам с тях да ги обкръжа и да се опитам да ги унищожа.

            Comment


              #7
              Даниц, едно питане, относно изясняване на правилата. Става въпрос за снабдяването. Предполагам, че си организирал нещата като в реалността, т.е. за да се снабдим е достатъчно не просто съединението, което ще се снабдява, да се намира на 10 км от гара или град и да не се сражава, но и този град или гара трябва да може да проследи път до нашия тил? В нашият случай на първият етап трябва да има непрекъсната линия до Рено.
              В положение сме на:
              171.Частите в съотвествие с уставите си имат боеприпаси за 7 денонощия. Изчерпването им ще носи загуба, първоначално на боеспособност и морал, след което и почти пълно унищожение на съответното подразделение. За да бъдат запълнение запасите, е необходим поне един ден без сражения в близост поне 10 км от гара или град.
              Не бях задълбочавал повече, но разбира се, гара М.не би могла да бъде някакъв транспортен възел за снабдяване, без да им връзка към Рено през Пежо. Логиката която ще следвам, специално в Вестконинския случай, е че основното снабдяване идва по море. Навътре В Мидълпунт е същото. Ако няма мостове, а само понтони, ще ви трябва например пристанище, или ще се връщате на другия бряг за снабдяване.

              От друга 7-те дни както сам можеш да се убедиш не са ултимативен срок. Случва се дивизии без снабдяване да се държат далеч над този срок. Това обаче не е предпоставка специално западната сила да експериментира без съмняване, това е по-скоро случая за обкръжените, тъй като те могат и да пестят, и да си добавят някои и друг ден.

              Отново ще се повторя. Геймърския подход (системни изисквания и пресмятания) не е сполучливия. Гледайте на това като на маневри. Не подкрепям никого, но няма да зачеркна дивизия в гора или град, само защото са минали 7 дни. Надявам се да ме разбирате правилно.

              Второто е молба за уточняване на местността и разположението на трите дивизии, изтласкани от гара М, за да мога да планирам действията на ²²-ри ПК и ²-ви ТК, защото възнамерявам с тях да ги обкръжа и да се опитам да ги унищожа.
              Докладът е мътен, както ти споменах, защото сме в положение на типичен танков удар, при който щабовете получават информация, чак когато нещата са свършили. На тактическо ниво , Механизираният корпус се опитва да раздели съединенията на противника едно от друго, като същевременно изпълнява поставената му задача да се движи на северо-изток. Въпросът е, че самият той е по-скоро в положение на противник от три страни и връзка с ² корпус само през М. разбира се, оперативното, и дори стратегическото ръководство са свободни да му изпращат заповеди, но генерал Блекшийп 1. може да няма време за доклад, тъй като в танка спи, 2. Може да е загубил радиостанцията си. Точки 1. и 2. са майтап, разбира се.Трета точка е по важна,3. Ситуацията подвижен бой на огромна танкова маса срещу доста пехота и артилерия на противника. , който е на северо-запад, север, изток, и леко обърнат пак на изток от 2 бт дивизия.
              Last edited by von Danitz; 13-03-2010, 18:04.

              Comment


                #8
                Ок, по първият въпрос и аз смятах, че е така, както го описваш, просто исках потвърждение, за да съм сигурен. Ясно е, че всеки град има резерви и в положение на обсадена крепост може да издържи дълго - няма да се присягаме към Източна Прусия за примери. Общо взето, градовете ще трябва да се щурмуват. Да се разчита на преговори, ултиматуми и капитулация с гарнизона на даден град е също толкова безсмислен, особено в хода на скоротечна кампания, когато всеки ден е от значение. И нашите дивизии гледаме да се снабдяват не за да не спрат в нищото, а по-скоро за да избегнем допълнителни негативни фактори, ако трябва да се сражават с много намалени провизии, гориво и боекомплект (нашите са западно-съюзнически и е ясно, че потребяват повечко от тези неща, като в по-малка степен са свикнали на лишения, отколкото дивизиите на противниците ни и, още повече, на източните ни съюзници). За второто, най-вече ме интересува (и това, поне донякъде, трябва да е ясно поне на щаба на 4-та ПД) дали подразделения от съединенията на противника са били отблъснати до позиции в гората или все още цялата баталия се вихри в полето южно от гората. Така или иначе, командирът на механизираният корпус, този кавалерист Патън-style, е на място и най-добре може да прецени как да изпълни задачата, която ще му дам, т.е. съвместно с ²²-ри корпус да се опита да обгради и унищожи 3-те ПД на противника или поне част от тях (мисля си, че двете ПД трябва да са в позиция, за да му окажат помощ, като сковат поне две дивизии на противника с действията си). И дали въобще е изпълнима в някаква част. Също, още едно уточнение, сега за 1-ва пехотна дивизия. Позицията, която е заела на пътя е някъде на около 15 километра северно от Пежо, нали? Не знам как ще се развиват уличните боеве, но се притеснявам от нещо доста близко до реалността. Така или иначе, ще разберем. Душа да им е яка на нашите солдати, да не говорим за мирните фрогландци и архитектурното културно наследство.

                Comment


                  #9
                  Ако няма мостове, а само понтони, ще ви трябва например пристанище, или ще се връщате на другия бряг за снабдяване.
                  Това е общо взето логично (вярно, по понтоните може да минават автоколони с товари, но не симулираме на такава дълбочина). Единственото пристанище, което може да ни свърши работа на източния бряг на Гранична е Беемве, нали? Т.е. ако рухнат мостовете в Бугати и Фолкваген, няма да имаме особен избор (не сами се погрижихме за този при Ман, да се надявам, че Миделпунтците няма да сторят това за останалите ).
                  Между другото, това важи ли и за Еесконин или те (все пак са тукашнореални руснаци) са малко по-различни по отношение на снабдяването и ще се справят и само с понтонен мост при Татра, ако предположим, че не успеят да завземат цял моста при Лада?

                  Comment


                    #10
                    Ето
                    Attached Files

                    Comment


                      #11
                      Ясно, благодаря .

                      Comment


                        #12
                        Между другото, това важи ли и за Еесконин или те (все пак са тукашнореални руснаци) са малко по-различни по отношение на снабдяването и ще се справят и само с понтонен мост при Татра, ако предположим, че не успеят да завземат цял моста при Лада?
                        Татра е бил и е Еесконински град, но по-основното е, че това си им е снабдителна база. Въпросът е дали го задържат или не.

                        Comment


                          #13
                          Даниц, след като Миделпунт са окупационна сила във Фрогландия, а мостът на Ман е унищожен, значи ли това, че всички техни доставки в момента минават през Бугати, а дори и да направят понтонен мост при Ман, то те могат само да минават през него, но не и да го ползват за снабдяване?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #14
                            Гледайте сега, ако имат предмостие, и са десет километра от Опел или Фолксваген, може пак да се снабдяват, какво като са от другата страна. Същото важи и за вас, като се замисля. Правилото формално е спазено (доста адвокатски погледнато).

                            Ман, както името му звучи, си е анклав на запад на Миделпунт

                            Comment


                              #15
                              Е, то е ясно, че след като са държали Х-години Фрогландсия окупирана, имат във всеки по-голям град складове и значителни запаси, така че могат да издържат на обсада. Проблемът е за нас, защото ние докарваме всичко по море и сме "нови" на този бряг (е, аз не съм, нали съм фрогландец, но една птичка пролет не прави). А и нашите съединения са големи, свикнали на добро снабдяване, за разлика то миделпунтските, да не говорим за Еесконин, където са свикнали и без снабдяване да се справят. Ще трябва да внимаваме и да пробваме да вземем един мост непокътнат.

                              Comment

                              Working...
                              X