Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси към Реалността (Даниц)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Даниц, какъв е капацитетът на един понтонен мост и на един ЖП мост? В смисъл, ако не ползваме влакове, колко дивизии на ден могат да минат през мост? По-малко ли са при понтонния?
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Eдин, една, едно съединение, ако са бойни групи ще се опитам да пресмятам някакви сборове. Но иначе, не повече от 20 хиляди пехота и 200 единици техника. Но не ми се смятат половин парашутна+две бойни групи без артилерия, ама само да пробват+танкова, опърпана на връщане. Така че без комбинации. Малко множко идва вече с бойните групи.

      Comment


        #18
        Ако ще ти е по-удобно, Даниц, да не ги делим на бойни групи (и аз не съм голям привърженик). В смисъл, можеш просто да смяташ една дивизия, която заема позиция тук и тук, примерно. Както кажеш. За мен принципно е все тая.

        Comment


          #19
          Въпросът по-скоро беше за да се уточни с каква скорост могат да се изтеглят противниковите съединения, вече знаем, че ще им трябват поне 5 дни считано от днес за да се измъкнат на изток, особено ако нашата авиация ходи на гости на понтонните мостове.

          Имам въпрос - ако хвърляме десант в определен ден можем ли да ползваме бомбардировъчната авиация за други цели? Например да атакува вражески цели в района на десанта или от сорта?
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #20
            Даниц, извинявай че те притеснявам, но имам два въпроса, като имаш време да им обърнеш внимание.

            Има ли смисъл да пращам заповеди на танковия корпус, т.е. има ли вероятност те да бъдат получени в рамките на деня и изпълнение за 4-ти декември? или той ще продължи според първоначалните планове (или пък според заповедите за 3-ти декември)? Задавам го тук, защото е свързан с реалността. Подозирам, че става въпрос за нормалното объркване, когато се управлява подвижна сила, намираща се в контакт с противника, но все пак да уточня, за да знам. Тогава заповедите ми за 4-ти декември ще са съвсем кратки и ще се отнасят само до пехотата.

            Има ли някакъв начин да разбера къде са остатъкът от трите противникови дивизии (групата Битбургер - Кромбахер), които вчера все още бяха някъде сред полето Поне от пехотата нямам ли някаква малко по-конкретна информация, защото от донесението не разбирам кой знае колко. Всички ли са се изтеглили в гората или пък тази група е отстъпила в Бугати?
            ДА разбирам ли, че ТК реално не се е придвижил почти никак през 3-ти декември, а се е въртял почти на място в полето (защото по мои сметки към сутринта на 3-ти декември двете ТД са се намирали грубо на между 35 и 40 км западно от Бугати)?

            Comment


              #21
              Има ли смисъл да пращам заповеди на танковия корпус, т.е. има ли вероятност те да бъдат получени в рамките на деня и изпълнение за 4-ти декември? или той ще продължи според първоначалните планове (или пък според заповедите за 3-ти декември)? Задавам го тук, защото е свързан с реалността. Подозирам, че става въпрос за нормалното объркване, когато се управлява подвижна сила, намираща се в контакт с противника, но все пак да уточня, за да знам. Тогава заповедите ми за 4-ти декември ще са съвсем кратки и ще се отнасят само до пехотата.
              Да, разбирам въпросът ти. Значи, ако ти кажа какво е постигнал механизирания корпус, ползвайки, един вид своя "тактически рефлекс" ще е пробив не само в игровата, но е във всяка възможна реалност. за авиацията ви, важи същото. Двата въпроса които ви се въртят са:

              Защо не пробихме до Бугати, обкръжавайки три дивизии (за мен, странна предпоставена системна грешка. Как да обкръжиш всички около теб?)?

              И защо врагът и ни удари с авиация, нанасяйки загуби от 10% (за което най-вече оперативно не бяхме подготовени )?

              Ще обобщя отговора си. Откъде знаеш че трите дивизии можеха да бъдат обкръжени? (прегледай пак донесенията)Откъде знаеш , че механизирания корпус не изпълнява заповед от последния ден (sic предишната скоба), Откъде знаеш какво е коствало на противника авиоатаките му, в среда от изтребителите ви? И така, оценяваш някак обстановката, както винаги само върху реалността, но и този път има известна "бойна невроза".

              А би ли само за миг погледнал оттатък хълма...не няма да ти позволя, преди края на играта, но би ли се замислил. Как е?

              Comment


                #22
                А би ли само за миг погледнал оттатък хълма...не няма да ти позволя, преди края на играта, но би ли се замислил. Как е?
                Сигурно изглежда още по-зле, това ми е ясно. Уарлорд се справя много добре, както и очаквах. Виж, ДАниц, не ме разбирай погрешно, аз не те критикувам по никакъв начин за това как водиш играта или "смяташ" резултатите - това е изцяло твоя работа и мисля, че се справяш добре (от моята ограничена камбанария). Определено направихме грешки. Въпросът е, че не бях много наясно в каква ситуация е танковия корпус и може затова да греша. Аз останах с впечатлението или че е разделил на две части силите на противника, т.е. има една част под него на юг и вероятно донякъде на изток и втора маст на север и северозапад, близо или в гората. Смятах, че като се има предвид каква мобилност имат танковите дивизии спрямо неукрепили се пехотни в равното, би трябвало да са в състояние да ги обкръжат и от това се водех в преценката си. Явно или не съм разбрал диспозицията добре, или възможностите на нашите ТД или пък има фактори, за които не знам и не ги отчитам (може и просто да не разбирам добре нещата, което е също много възможно - въобще не се имам за експерт в тези неща).
                Във всеки случай, въобще не виждам 4-та и 6-та ПД да са успели да сторят нещо от заповядано (имам чувството, че 4-та ПД е действала по заповедите, издадени за предишния ден), а си мисля, че са били в състояние да го сторят (може и да греша, де).
                Обаче е много възможно да греша.

                Как да обкръжиш всички около теб?
                Е, все пак имаме 2 ТД (би трябвало да са с численост много близка до тази на миделпунтските ПД) и 2 ТД (още към 30 000 души), котио се опитват да обкражът 2 групи, образувани от 3 ПД (те при всички случаи повече от 35 - 40 000 души не са). При това, едните имат танкове, а другите не. Действията в по-голямата си част се развиват сред равна местност (поне за половината от дивизията на Битбургер и тази на Кромбахер). Може и да съм в голяма грешка, но смятах, че двете танкови дивизии като имащи превъзходство в мобилността и огневата мощ ще са в състояние да обкръжат поне едната група.
                Сигурен съм, че за понесените от тях загуби са нанесли не малки на противника (най-вече на спомената група от противникова артилерия и пехота в равнината). Но все пак пехотни дивизии да си измъкнат от преследващи ги танкови дивизии в полето ми се видя странно, заради което и попитах.
                НО пак да повторя, реалността си е реалност и напълно допускам, че не я разбирам добре или (много възможно) пропускам нещо, което за теб като водещ е очевидно, но аз, като разполагащ с ограничена информация, не го виждам.
                Затова оттеглям въпросите си, т.е. недей да им отговаряш повече. Съжалявам, за неудобството.

                За авиацията ми е ясно, че им е струвало много (имаше някакво такова уточнение в правилата). Все пак, ти си уточнил, че авиацията няма да я симулираш кой знае колко (извън обсега на играта е), така че не бих имал никакви претенции по този въпрос. А и ние, очевидно, разсъсредоточихме авиационните си сили, което е грешка. Пилот имаше възражения по този въпрос, не аз.

                Comment


                  #23
                  Да обкръжиш, ок, можеш да заповядаш, но кого и къде, по какъв начин, изобщо не се самоналагаше. А противниковата дивизия, избутана с още 25 км, какво ли е останало?!

                  Пехотните ти дивизии - 4 и 6 трябваше да вървят на изток, Но те едвам бяха достигнали до тук, има известна продължителност. Все пак, тактически, за мен следва едната да се свърже с 1 дивизия, а другата да "сикюризира района" през който танковете са прелетяли. Имам чувство, че ще награждаваш генералите на дивизии и ще им плащаш да не пишат мемоари.

                  Comment


                    #24
                    Даниц написа
                    Имам чувство, че ще награждаваш генералите на дивизии и ще им плащаш да не пишат мемоари.
                    Е, тях ще ги награждавам при всички положения, дори само за това, че завладяха гара М и не позволиха на 3 ПД да създадат фронт там. Че ако бяха го сторили, ясно е, че щяха да ме задържат поне със седмица там. Това го писах още за предходните дни.
                    Обаче неяснотата и несигурността сигурно ми дойдоха в повече. Сам знаеш там за нервните сривове на генерал Х и У. А, виж, надявам се да пишат мемоари, че най-накрая да разбера какво конкретно се е случило. Че тези цезаровци са доста лаконични.
                    Пехотните дивизии (4-та и 6-та) очевидно са създали някаква отбранителна линия, т.е. 4-та има контакт с 1-ва и е обградила Пежо от изток, а 6-та е около гара М и на пътя и държи отбрана. В крайна сметка, това ще се окаже, че е за добро. Т.е. ще успея да реализирам другия си замисъл (изоставих го заради идеята за съвместни действия на I-ви ПК и I-ви ТК срещу пехотата и артилерията на противника), според който 4-та ПД трябваше да участва в щурма на Пежо, а 6-та ПД да осигурява откъм Фолквваген, Бугати и гората фланга на армията (докато Блекшийп се развява накъдето е тръгнал с танковите си дивизии).
                    Така или иначе, вината си е моя, забравих, че му дадох голяма свобода на действие да действат според тактическата обстановка.

                    ПП Все пак, можеше Блекшийп поне да доложи, че е преследвал и "избутал" едната група на противника към Бугати. Лаконичен тип.
                    Last edited by gollum; 16-03-2010, 00:02.

                    Comment


                      #25

                      Comment


                        #26
                        Правилно се усмихваш, Даниц. Със сигурност успя да пресъздадеш един от аспектите на реалността - нервните кризи на командването . То може би аз съм си излишно емоционален, де, но няма значение - добре се получи.

                        Comment


                          #27
                          Ако правим десант може ли да ползваме бомбардировъчната авиация да удря вражски цели в същия ден? На теория десанта ползва транспортни самолети, но не и бомбардировъчни, но никъде нищо не се споменава за транспортни самолети и в игровата действителност може да няма и да се ползват бомбардировачите, за това питам. Евентуално ако бомбардировачите задължително участват в десанта могат ли да помагат малко с удари по наземни цели около парашутистите ?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #28
                            Правете си десанта и го прикривайте с авиация.

                            Comment


                              #29
                              Даниц, да направя уточнения, нали може?

                              Първо уточнение
                              2 и 3 пехотни дивизии – взетите пленници потвърждават наличието пред фронта на Северната група на генерал Паскал на две пехотни съединения. Ситроен е отбраняван от дивизията на генерал Бекс, в района на гара О. действа дивизията на генерал Радебергер.
                              и
                              Срещу 8пд и 1бб действа танковата дивизия на генерал Радебергер
                              Това означава ли, че пехотната дивизия на Редебергер се е превърнала в танкова или е неточност, или танковата се командва от друг?

                              Второ уточнение
                              Бойно донесение 12/4/1012/3 -3 пд – генерал Белхавън
                              Това е реално 1-ва ПД на генерал Белхавън, а не 3-та ПД, нали?

                              Дребни неща, но просто да съм сигурен.

                              Comment


                                #30
                                Цитат:
                                2 и 3 пехотни дивизии – взетите пленници потвърждават наличието пред фронта на Северната група на генерал Паскал на две пехотни съединения. Ситроен е отбраняван от дивизията на генерал Бекс, в района на гара О. действа дивизията на генерал Радебергер.
                                и
                                Цитат:
                                Срещу 8пд и 1бб действа танковата дивизия на генерал Радебергер
                                Това означава ли, че пехотната дивизия на Редебергер се е превърнала в танкова или е неточност, или танковата се командва от друг?
                                Това е друга дивизия, не е пехотна и не е била пехотна.

                                Бойно донесение 12/4/1012/3 -1 пд – генерал Белхавън Това е реално 1-ва ПД на генерал Белхавън, а не 3-та ПД
                                Да, това ви е първа дивизия, пардон, пардон, копи пейста

                                Comment

                                Working...
                                X