Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заповеди

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Заповеди

    В тази тема ще закачаме / описваме заповедите си в играта. Аз лично ще ги пускам и на пощата до Даниц, но мисля че ще е добре да ги слагаме и тук, за да имаме възможност да проследим какво и как.

    #2
    Заповед Номер 1 на Главнокомандващия до Резервите:

    2 бронирана дивизия се дава на разположение на генерал Форд от армия Юг
    9 пехотна дивизия се придвижва на 40 км източно от Рено следвайки ЖП (без да е натоварена на влак) линията Рено-Пежо, след което започва да се попълва с муниции и запаси.
    1 бронирана бригада се придвижва на изток по протежение на ЖП линията Рено-Пежо (без да е натоварена на влак) до разположението на 1 бронирана дивизия. След приключване на това действие бронираната бригада започва да се попълва с муниции и запаси.


    Заповед Номер 2 на Главнокомандващия до ВВС:

    Бомбардировъчната авиация да атакува моста над река Гранична при Ман сутринта на 1 декември. Запасна цел е ЖП гарата на град Ман. На отиване към целта бомбардировачите да минат над морето с цел да избегнат вражеската авиация прикриваща фронтовите сили на противника. След което да направят завой на 180 градуса и да атакуват от изток моста откъм изгряващото слънце.

    Изтребителите да не допускат вражески разузнавачи в района на армия Юг и най-вече около бронираните съединения на армията.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #3
      Заповед ¹1 на командването на 2-ра армия

      Привеждам заповедта и схемите като ги прикачам като файлове. Ако има нещо неясно, ще го опиша в този или следващ пост (това за Даниц). Започна се .
      Attached Files
      Last edited by gollum; 11-03-2010, 19:17.

      Comment


        #4
        Пускам заповедта на генерал Паскал (мен ме нямаше малко вечерта до сега)

        Операция "Сатурн - С"


        ден 1-ви

        2 - ра дивизия настъпва и към град Ситроен и го обгражда и прекъсва ЖП връзката към Ман. 3 - та, 7 - ма и 8 - ма дивизии настъпват с фронт на изток около 20 км. Посока на 3 дивизия – гара О, 7-ма – средата на ЖП линията О-Н, 8-ма – гара Н.

        ден 2-ри

        2 - ра дивизия продължава обсадата на град Ситроен, артилерията обстрелва вражеските съединения. 3 - та, 7 - ма и 8 - ма дивизии продължават настъпателните действия по същия начин, със същата дестинация.

        ден 3-ти

        2 - ра дивизия продължава обсадата на населеното място. 3 - та, 7 - ма и 8 - ма дивизии се очаква вече да са достигнали уреченото място - най - северната част да е на далечина от около 5 до 10 км от ЖП гара О и най - южната част да е на около 20 - 25 км от ЖП пътя. При достигане на посочената дестинация фронтът се разпада на три части - 7 - ма дивизия(в най - северната част) поема към гара О и при отсъствие на вражески подразделения превзема ЖП възела, а при наличие го обсажда и започва артелирийски обстрел. 3 - та дивизия (средната част) продължава на изток и заема позиция на около 5 км успоредно от ЖП пътя с фронт от около 10 км. А 8 - ма дивизия ( най - южната) настъпва към гара Н и при отсъствие на вражески части превзема пункта, а при наличие го обсажда и започва артилирийски обстрел.
        Last edited by Пилот; 11-03-2010, 02:21.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Ден 2-ри

          2 - ра дивизия да прекрати дейсвията и да започне артилерийски обстрел по ЖП гарата/линията на град Ситроен. 3 - та, 7 - ма и 8 - ма дивизии да преминат в отбрана и да се укрепят с фронт от 20 км на дивизия. 3 - та дивизия да започне обсрел по гара О и гарнизона й и да се започне тактическо разознаване. Заповедите за ден 3 - ти за сега се преустановяват.

          Comment


            #6
            Заповед А2-02

            Тестът на заповедта и схемата към нея са прикачени.
            Attached Files

            Comment


              #7
              Заповед Номер 3 на Главнокомандващия до резервите:

              1 бронирана бригада да придвижи на 25 километра западно от стика между армия Север и армия Юг (тоест между 1 и 8 пехотни дивизии) и да се разгърне на фронт от 8 км сочещ към гара Н.
              9 пехотна дивизия да се отправи към същото място и да заеме позиции югозападно от бронираната бригада (тоест между бронираната бригада и 5 пехотна дивизия) и да се разгърне на фронт от 10 километра.


              Заповед Номер 4 на Главнокомандващия до ВВС:


              Бомбардировъчната авиация да повтори опита за атака срещу моста на река Гранична до Ман. Запасна цел номер 1 е гарата на Ман, запасна цел номер 2 е бронираното съединиение на противника около гара Н.

              Изтребителната авиация да прикрива от чужди разузнавачи действията на армия Юг и най-вече на механизираните й сили.
              Attached Files
              Last edited by Пилот; 12-03-2010, 00:20.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #8
                Ден 3 - ти

                2 - ра дивизия: артилерията й поддържа контрабатарейна стрелба, провежда локални атаки за да ангажира противника.
                3 - та дивизия минира около себе си, поддържа връзка на фронта си със съседните две дивизии и продължават тактическите разузнавания.
                7 - ма дивизия остава на мястото си и продължава да се укрепва.
                8 - ма дивизия изпраща малък отряд да разузнае района около гара Н и при отсъствие на вражески съединения да я превземе (2000 души, 25 офицери и 10 оръдия).
                Last edited by Пилот; 15-03-2010, 14:45. Причина: грешен ден

                Comment


                  #9
                  Заповед ¹А2-03

                  Заповед за действията на 2-ра армия на 3-ти декември.
                  Attached Files

                  Comment


                    #10
                    Заповед Номер 5 на Главнокомандващия към Резервите

                    1 бронирана бригада да се придвижи на 20 километра западно от 3 пехотна дивизия и да е готова да посрещне евентуална танкова атака на противника.

                    Заповед Номер 6 на Главнокомандващия към ВВС

                    Бомбардировъчната авиация да нанесе удар върху танковете, забелязани на 2 декември срещу 3 пехотна дивизия. Ако тях ги няма, запасни цели номер 1 са каквито и да било забелязани през деня танкове в района на гара О и гара Н. Запасна цел номер 2 е подпомагане на механизирания ни корпус и щурмуване на вражеските части около него.

                    Изтребителната авиация да се концентрира върху прикриване на 1 и 2 бронирани дивизии.

                    Разузнавателната авиация да подпомага контрабатарейната борба и да проведе детайлно разузнаване дали във Фолксваген има вражески части.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #11
                      Заповед Номер 7 на Главнокомандващия към Резервите

                      парашутната бригада се дава на армия Юг
                      9 пехотна дивизия минава под командването на армия ЮГ
                      1 бронирана бригада заема позиции в тила на 8 дивизия и в случай на вражеска танкова атака в района Пежо-Ситроен провежда незабавно контраатака във фланг.

                      Заповед Номер 8 на Главнокомандващия към ВВС

                      Бомбардировъчната авиация участва в десанта до Фолксваген като служи за летяща артилерия. Основни цели са потенциално стоварващи се противникови войски на гарата и каквито и да било влакове, отправили се към Фолксваген. Да се окаже максимална подкрепа на десантчиците и да се разстроят всякакви противникови действия срещу тях.

                      Изтребителната авиация продължава да прикрива танковете по фронта, особено тези около Бугати.

                      Разузнавателната авиация да се активизира на максимум, като провери допълнително за следните неща:
                      1. Съществува ли понтонен мост на противника около Ман.
                      2. Каква е точната обстановка в района на Бугати и какви са вражеските сили в района, да се ползва засилен изтребителен ескорт.
                      3. Има ли придвижване по трите ЖП линии идващи от Мерцедес.
                      4. Подпомагане на артилерията по фронта с даване на точно целеуказване.
                      5. Забелязвани ли са вражески кораби по крайбрежието.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        #12
                        Заповед ¹ А2-04 за 4-ти декември 1012 година

                        Тестът на заповедта и схемата към нея са прикачени като файлове към поста.
                        Attached Files

                        Comment


                          #13
                          Паскал не е пуснал заповедта от Оперативната стая, за това я пускам аз

                          Заповеди за ден 4 - ти, армия "Север"

                          2 - ра дивизия да поддържа артилерийски обстрел и локални атаки към Ситроен с цел да подпомогне пробива на 3 дивизия. В случай на успешен пробив, 2 дивизия обгражда Ситроен.
                          3 - та дивизия да започне придвижване в посока средата на ЖП линията Ситроен – гара О. Целта й за деня е да стигне до морето и така да откъсне Ситроен от останалата част от Миделпунт. Щом постигне това изгражда фронт на изток към гара О.
                          7 – ма дивизия прикрива фланга на 3-та дивизия и поддържа сегашния си фронт (който трябва да е доста окопан, да продължава да се укрепва).
                          8 – ма дивизия продължава да се укрепва и поддържа добра връзка с 1-ва дивизия и по-късно 9-та когато последната замени 1-ва. 8-ма дивизия поставя минни полета пред себе си.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #14
                            Заповед ¹ А2 05

                            Заповед ¹А2 05.
                            Attached Files

                            Comment


                              #15
                              Заповед Номер 9 на Главнокомандващия до Резервите

                              1 Пехотна бригада разположена в Рено минава незабавно под командването на генерал Голъм.

                              Заповед Номер 10 на Главнокомандващия до ВВС

                              Заповеди до разузнавателната авиация:
                              Да се проведе максимално детайлно разузнаване на противника, като се вземат предвид следните приоритети:
                              1. Подробно разузнаване на района Гара О - Гара Н - Кота 6 - Ман
                              2. Разузнаване на трите ЖП линии водещи към Мерцедес
                              3. Разузнаване какви точно части и в каква посока се придвижват през преправата на Ман.
                              4. Строят ли се нови преправи през реката.
                              5. Онези остатъци пръснати от механизирания ни корпус с какво се занимават.

                              Заповеди до изтребителната авиация:
                              1. Мостът над Фолксваген да се пази от противниковата авиация на всяка цена. Допускането на въздушна атака срещу моста се приравнява с предателство.
                              2. Да се прикриват танковите ни части от вражески налети.

                              Заповеди до бомбардировъчната авиация:
                              С всички налични самолети да се удари противниковата танкова дивизия, нападаща 8 пехотна дивизия. Излита се още призори за да се хване хубавото време. Да се организира максимално количество налети.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment

                              Working...
                              X