Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заповеди

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Заповеди до армия Север

    III Пехотен корпус в състав 2 и 3 пехотни дивизии има за цел през ден 5 да проведе щурм на Ситроен с 2 дивизия и същевременно да прикрива фронта към гара О с 3 дивизия, която е в отбрана. Ако командира на корпуса прецени, може да включи части от 3 дивизияи и артилерията й да подпомогнат атаката на Ситроен. На командира на корпуса се предоставя в детайли описание на противниковото поведение при щурма на Пежо.
    Важно: Задължително да се поддръжа връзка с IV Пехотен корпус.

    IV Пехотен корпус в състав 7 и 8 пехотни дивизии и 1 бронирана бригада през ден 5 има за цел да противодейства на вражеската танкова атака като отбранява своите позиции. 7 дивизия, която не е участвала в боевете до момента и е свежа трябва да затвори оформящия се пробив в лявото крило на 8 дивизия и да я подкрепи максимално през деня, възстановявайки връзката с нея. 8 дивизия има за цел да да се отбранява срещу вражеските танкове. 1 бронирана бригада да подпомогне противотанковата отбрана на 8 и 7 дивизии като прави засади на най-танкоопасните места и се ползва дефанзивно за унищожаване на противниковите танкове.
    ВАЖНО: На IV пехотен корпус се предоставя ЦЕЛИЯТ РЕЗЕРВ ОТ МИНИ за деня, за да може да нанесе загуби на противниковите танкове.
    Корпусът да е готов да взаимодейства и целеуказва авиацията за да повиши нейната ефективност.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment

    Working...
    X