Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щаб и сводки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Щаб и сводки

    Следете и http://panzerschlacht.blogspot.com/

    #2
    Хер Деймос, някакви идеи кой фронт ще е стратегически приоритет?
    Да приоритизирам дефанзивните си или офанзивни идеи.
    П.П.Ако не е против правилата - за телеграфни контакти и обсъждания - скайпеца ми е gbbonev
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #3
      По-късно днес ще нахвърлям някакви идеи да ги обсъдим, че в момента в главата ми е каша, снощи малко ме подхлъзнаха с "ама то ми е празниик" и стана тя квато стана
      Чувствайте се свободни да давате предложения де
      <<..........>>

      Comment


        #4
        Няколко въпросчета тук, няма да ги пускам в общата тема, че са малко издайнически:

        В правилата не е дадено дали нашата авиация може да разрушава мостове, ако може да поясниш.
        Интересува ме какъв е обсега на авиацията, физически намира ли се някъде (и съответно може ли да бъде унищожена, ако бъде превзето това място) или приемаме че долита от космоса? Също така дали другите два отбора могат да си пращат въздушни подкрепление един на друг.
        Правилото за само една дивизия на ден по линия за цялата линия ли важи или само за отделните сегменти? В смисъл ако имам една дивизия транспортираща се от Мерцедес към Татра, ще мога ли в рамките на същия ден да пусна и една от Опел към Вартбург, общата отсечка която се явява от Мерцедес до Вартбург, ще е свободна докато втората дивизия стигне до нея.
        Транспортните ни кораби могат ли да навлизат по реките или стават за транспорт само между Ситроен, Ман и Трабант?
        Артилерията може ли да разрушава мостове?
        Ако превземем стартовите позиции на някоя от другите държави, то те ще получат ли подкрепления във следващите фази и ако да къде и под каква форма?

        Относно стратегията, засега в главата ми се върти да се занимаем първо с западния фронт, там ще е доста по-трудно за защита, през това време да се опитаме да задържим Еестконинската армия от тяхната страна на реката, но всичко зависи от това какво ще отговори Даниц на горните неща.

        Това е засега, утре повече
        <<..........>>

        Comment


          #5
          В правилата не е дадено дали нашата авиация може да разрушава мостове, ако може да поясниш.
          Може, но да кажем, че не всеки път. Особено на Запад където противникът има превъзходство във въздуха. Пък и там за сега няма мостове не във ваши ръце.

          Интересува ме какъв е обсега на авиацията, физически намира ли се някъде (и съответно може ли да бъде унищожена, ако бъде превзето това място) или приемаме че долита от космоса?
          http://panzerschlacht.blogspot.com/2010/03/blog-post_09.html
          Да, от Луната, не, сериозpно, чак при разгром пълен нямате авиация

          Също така дали другите два отбора могат да си пращат въздушни подкрепление един на друг.
          Авиация не могат да си прехвърлят, но парашутни части...не знам дали ще им хрумне

          Правилото за само една дивизия на ден по линия за цялата линия ли важи или само за отделните сегменти? В смисъл ако имам една дивизия транспортираща се от Мерцедес към Татра, ще мога ли в рамките на същия ден да пусна и една от Опел към Вартбург, общата отсечка която се явява от Мерцедес до Вартбург, ще е свободна докато втората дивизия стигне до нея.
          Това е важно, можеш от Опел до Мерцедес в рамките на същия ден, но не и по-нататък, ако има движение Мерцедес -Татра на друга дивизия (ти казваш кое е приоритетно), но например от Беемве до Мерцедес също може една, а по обратния път в същото време не може друга. Това са сегменти, заети от една дивизия за денонощието.

          Транспортните ни кораби могат ли да навлизат по реките или стават за транспорт само между Ситроен, Ман и Трабант?
          Не, не може по реките, морски са


          Артилерията може ли да разрушава мостове?
          Да, може

          Ако превземем стартовите позиции на някоя от другите държави, то те ще получат ли подкрепления във следващите фази и ако да къде и под каква форма?
          Ще получат, за да продължи играта, но като пресмятам, това вече ще е пълна победа за вас, тъй като после времето няма да им стигне да вземат Мерцедес

          Относно стратегията, засега в главата ми се върти да се занимаем първо с западния фронт, там ще е доста по-трудно за защита, през това време да се опитаме да задържим Еестконинската армия от тяхната страна на реката, но всичко зависи от това какво ще отговори Даниц на горните неща.
          Ето

          Comment


            #6
            Да задържим Естконин отвъд реката (река Източна предполагам, а не р.Дълга) трябва офанзива срещу предмостието им при Татра. Там според една от по-общите карти от сайта на играта би трябвало да е съсредоточен корпус - т.е сериозните им офанзивни сили. Да кажем подобно на ситуацията РЛ след операция Багратион. Такава офанзива е осъществима, но със съсредоточаване на резерви към източния фронт в началото, както и с прегрупиране на силите ми там. Имам замисли и нахвърлян стратегически план по въпроса, въпреки, че точни данни за противостоящите естконински сили в предмостието няма все още, а резервите на Естконин са на 50 км източно от татра, т.е. еднодневен марш за танковите дивизии. Ако авиацията ни може да унищожава мостове, такава операция може да се осъществи по-бързо.
            Всичко това обаче означава начален приоритет на моя фронт. Ако това ти е в главата мога да пресметна опративно нужните ми сили и да ти дам някакъв план с общи разчети (едва след първия ден на воюване ако имам малко повече разузнавателни данни, ще мога да доуточня нужните ми резерви за да изпълня такъв план.

            П.П. Даниц, може ли да пусна някакъв вестник на Оберост-а - някакъв Кейнемайнецайтунг - пропаганда и медийна дезинформация може да ни помогне мъничко.(ние се разбрахме - вестник ще има)
            Last edited by xopxe; 09-03-2010, 19:02. Причина: Учителката ми по Миделпунски в гимназията има да ме бие ;)
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #7
              На нем... пардон, на Миделпунтски ei се чете "ай"
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                "АлгемАйне" може, само "ГемАйне цайтунг" не може

                Comment


                  #9
                  von Danitz написа Виж мнение
                  "АлгемАйне" може, само "ГемАйне цайтунг" не може
                  А "Майна цайтунг" може ли

                  Сега по-сериозно. Вероятно, ще е Даймлер Цайтунг, макар че Майна все повече ми харесва.
                  Kerls, wollt ihr ewig leben?

                  Comment


                    #10
                    да хорхе, в общи линии това ми беше идеята, трябваше само да съм сигурен в мосточупещите ни възможности

                    Аз си го представям по следния начин:

                    1. Разрушаваме моста при Татра, за да не могат да прехвърлят подкрепленията. Силно подозирам че те ще се досетят за това и ще ни блокират с авиацията си, затова предлагам да ползваме 1ва артилерийска бригада, която Даниц удобно ни е разположил наблизо (не знам как стои въпроса с обсега и, но все си мисля да е достатъчен, Даниц ще каже), която няма как да блокират, а с нашите бомбардировачи да разрушим понтона, който съм почти убеден че южните им сили ще започнат да изграждат. Другия вариант е да използваме и артилерията и авиацията срещу моста, тъй като е доста важен смятам.

                    2. Атакуваме каквото имат от нашата страна на реката и смятам няма да имаме проблеми, още повече че ще са обградени и без място за отстъпление.
                    От резерва имаме само 4 дивизии, годни за атака, трябва да преценим колко да пратим натам за да сме сигурни в победата.

                    3. Разполагаме артилерията по дължината на реката, за което може би ще трябва да докараме и артилерийската бригада от западния фронт, оставяме авиацията да я пази(така или иначе на запад ще е безполезна) и разрушаваме всеки опит за строеж на мост. Така единственото което могат да направят са десанти, но нашата авиация в района така или иначе е двойно повече, и не мисля че ще могат да прехвърлят кой знае колко войски по този начин, а и ще е само пехота.

                    4. Захващаме със запада с всичко способно да атакува, като оставяме дивизиите, които не могат да атакуват да контрират евентуалните десанти и ако нещо се промъкне покрай артилерията.

                    Това е много идеалния вариант разбира се, предполагам нещата ще са много по-различни, но мисля че може и да проработи иначе просто не ни виждам на два фронта.
                    <<..........>>

                    Comment


                      #11
                      не знам как стои въпроса с обсега и, но все си мисля да е достатъчен, Даниц ще каже
                      Да кажем така, всичко което е можело да стреля в периода на инспирация на играта и да се движи на вериги, е било с максимален обхват за що годе нормална стрелба 10-12 км. Татренският плацдарм е съвсем малко по-широк. Ще ви трябва и настъпление, поне 5 км навътре.

                      Comment


                        #12
                        Ами и така ще е изключително тежко на Западния фронт като остана без артилерия и авиация. Няма да имам с какво да се противопоставя на противниковата авиация, която ще разбомби всичко и ще прекъсне транспортните възли, а без да могат да пристигнат и резерви... незнам.

                        Дайте повече яснота какво точно смятате да правим на Западния фронт. Принципно съм съгласен с прехвърляне на части на изток , фронта там е широк и ще има крупни вражески съединения. Въпроса е как да удържа на запад 1 месец.

                        Знае ли се горе-долу какво има срещу мен (освен данните за авиацията), на моята карта нищо не е означено?
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          #13
                          Не, никой няма информация за противника до началото на бойните действия. После постепенно се вдига мъглата.

                          Comment


                            #14
                            Уорлорд, съединенията от тази карта цък тука горе-долу отговарят на това което имаме ние като налични в таблиците ни, така че според видимото правя предположения за противника. На запад вероятно имаш срещу теб (видими 2 корпуса и 1 дивизия отделно) поне 2 танкови дивизии + 5 пехотни + 1-2 артилерийски батальона (не знам дали техните са самоходни, ще видим) + целият им резерв - това по презумцията, че корпусите им имат по 1 танкова и 2 пехотни дивизии, макар че може и да са с по 2 танкови. Трябва малко повече разузнавателна информация за да поизбистрим организационната доктрина на противниците.



                            Относно източния фронт: смятам че директна атака от самото начало ще е ужасно съсипваща за дивизиите ми. Аз бих оставил Естконин да напреднат по оста ЖП линията Татра - гара Б. като докарам резервна пехотна дивизия от Мерцедес през Ауди да държи моста на реката. През това време изтеглям танковата дивизия от района на Лада към гара А, докарвам още 1 танкова дивизия от резерва до гара А ( изтребително прикритие колкото може над линията Вартбург - гара. А ) . В района на Трабант-Лада пехотните дивизии се изтеглят до защитни позиции около Лада(защитаването ан Трабант може да се изостави дори в един момент за да може да се прехвърли още една пехотна дивизия към гара А и контраатаката ми. Всеки ден авиацията бомбардира понтони в района на Татра и преминаващите оттам резерви.
                            След като имам 3 танкови дивизии в района на г.А би трябвало да имам локално преимущество в района на Татра(особено ако са се разтеглили заради напредване към моста по посока г.Б ). Контраатакувам по линията гара А - Татра с цел окупиране на Татра с програма максимум - обкръжаването на напредващите им към гара Б групировки.

                            Важно е противника да атакува към гара Б. и мисля да пусна вестникарска статия свързана с Трабант и Лада - за да се чудят не сме ли решили да ги контраатакуваме там. Има и опцията да започнат атака към г. А с цел да обкръжат в чувал при Лада силите ни в Изт. Щрумфландия, но се надявам с отстъпление към г.Б на 4та П.Д. да ги прилъжа да променят плана дори в този случай.
                            Чудя се също дали да не направя и разузнаване с бой с 2 танкова дивизия още сега в началото и после да я изтегля вечерта с ЖП транспорт към гара А за да ги заблудим допълнително какво планираме макар че ще се забави малко съсредоточаването за контраатаката.

                            По подоробен разчет правя в момента, както и няколко карти за обсега на авиациите и плана ми.

                            Н.Б. За да разбием врага превземането и задържането на Татра е напълно достатъчно - ако Естконинците нямат град, край който да почиват без бой поне 1 ден, няма как да си подновят боеприпасите, а те имат само за по 7 дена сражения!
                            Last edited by xopxe; 10-03-2010, 12:15.
                            Kerls, wollt ihr ewig leben?

                            Comment


                              #15
                              За да разбием врага превземането и задържането на Татра е напълно достатъчно - ако Естконинците нямат град, край който да почиват без бой поне 1 ден, няма как да си подновят боеприпасите, а те имат само за по 7 дена сражения!
                              Бих тълкувал това така, формално други градове няма и изрично е подчертано, че свят извън картата няма, но пак формално, до две седмици, ще излезат новите им резерви от 1 етап, а след седмица тези от втори. Там, на ръба на картата, на изток, докъдето сте ги добутали.

                              Comment

                              Working...
                              X