Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щаб и сводки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Деймос, изпратих ги вече. За съжаление авиацията на своя собствена глава я пратих също на запад по молбата на Уорлорда. Защитата на моста на Бугати ми се видя приоритетна, но ако искаш я препрати - ти си главнокомандващия.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #47
      Имате време за корекция. До тук съм получил, за пригледност:

      Западен фронт - ход 2

      15 тпд - отстъпва към Бугати и се установява на укрепена позиция западно от града

      8 пд - продължава да заема кръгова отбрана около Пежо

      2 саб - продължава придвижването към Пежо, когато противниковите позиции попаднат в обхвата на артилерията й да се установи там и да започне обстрел по тях

      1 тд - от гара О се придвижва на юг и атакува от север танковите колони на врага напредващи към гара Н

      6 пд - остава на позициите при Ситроен в отбрана

      7 пд - придвижва се по жп линията от гара О към гара Н и строи укрепена позиция западно до гарата

      10 пд - заема позиции за отбрана до 15 тпд, минира полето пред укрепените позиции

      18 тпд - строи понтон при Ман когато го достигне

      19 тпд - укрепява позициите си 15 км източно от гара М и продължава отбраната

      Бойна група "Шнапс" също да се изтегли към Бугати и да разположи артилерията и пехотата си зад укрепените позиции на 15 тпд и 10 пд
      и на изток

      Източна армия Заповеди за 3.12.1012
      Авиозвена:
      Бомбардировачи: Бомбардировка на противниковото съединение срещу г.Бугати.
      Изтребителна авиация: защита на ЖП моста между Бугати и Опел.

      Придвижване на резервите:

      5 танкова дивизия - от г.В придвижване по ЖП линия до Опел.

      16 териториална дивизия - От г. Г до разрушения мост на Ман.
      17 териториална дивизия - от Мерцедес с ЖП транспорт до Фолксваген.
      трите дивизии след разтоварване се предават на Обервест командващия.


      Фронтови подразделения:

      1 пехотна дивизия на позиция : продължава да усилва позициите си.

      2 пехотна дивизия - продължава да усилва позициите си.

      2 танкова дивизия - придвижва са на позиция да подпомага 3 п.д. с контраатаки на атакуващи сили.

      3 п.д.- продължавада усилва позициите си.

      1 с.а.б. - цел - да подкрепя с арт.стрелба 3та и 4та П.д. ако бъдат нападнати.
      3 т.д. - цел - подпомагане с контраатаки на 4 п.д. ако бъде нападната.

      14 т.п.д. продължава да се придвижва на изток на собствен ход.
      цел - точка по ЖП линията на 50 км на запад от г.А
      срок - 4ти декември.

      4 п.д. - сменя тактиката си на огнищна отбрана.

      5. п.д. - окопава се - тактика защита на обратен скат.

      9. п.д. да се придвижи максимално към позициите на 4 п.д.

      Comment


        #48
        Добре, нека нещата останат така, в крайна сметка ако пробият през Бугати всичките мини на света няма да ни помогнат.
        <<..........>>

        Comment


          #49
          Ако и на 3ти на изт.фронт не се решат да нападнат, утре смятам по плана ми да премина в атака към Татра. Не виждам смисъл да стоя изцяло в защита по-дълго от планираното, въпреки, че не си разтеглиха фронта, при нелекото положение на запад.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #50
            хорхе, мислих за това. Те на източния фронт май ше се окажат балъци, но Голъм специално се съмнявам да се подлъже и да си нахака танковете в гората. Целта му е да стигне Бугати, силите, които могат да го пазят в момента са съвсем оскъдни и не искам да ги разделям и разпръсвам. Но може да пробвам да ги окопая по-назапад, ще видим сега дали Даниц ще позволи корекциите.
            Иначе мостът над Бугати точно мисля, че няма да го ударят, все пак целта и на тях им е да преминат през него и не им се строи понтон под нашия огън. Вече 2 хода им е в обхвата и не са се пробвали, а можеха да го направят съвсем необезпокоявано с могъщата си авиация. Счупиха този при Ман само, защото определено не смятат да минават по-това направление (в северната част са дефанзивни засега).
            Така че може примерно изтребителите към Беемве, а бомбардировачите срещу дивизиите атакуващи при Бугати. До колкото си спомням авиацията можеше да нанесе до 10% загуби на дивизия. Там имат поне 400 танка, ако извадят от строя към 40 пак ще е някакво облекчение, защото аз още нямам нито един там!
            Крайното решение разбира се е ваше, само предлагам.
            Last edited by Warlord; 14-03-2010, 19:15.
            (\_/)
            (°_°)
            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

            Comment


              #51
              За авиацията както искаш ти, така ще направя. Ти си командваш фронта, ти си знаеш най-добре какво и къде. Каквото напишете ти или Деймос за авиацията, това ще бъдат заповедите.
              Kerls, wollt ihr ewig leben?

              Comment


                #52
                Сега видях, че си ги пуснал да избомбат Голъм при Бугати, значи така да остане. Изтребителите както вие решите, аз не мога да преценя кое от двете е приоритет в момента.
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #53
                  Ц, ц, ц, от тия артилеристи и чеп за каца не става. 8 пд е в пълно обкръжение и май ще се прощаваме с Пежо. По другите участъци обаче закрепихме положението засега, очакванията ми бяха и по-песимистични всъщност. Все още всичките им части са задържани далеч от р.Гранична, но въпреки това положението на Западния фронт си остава критично.
                  Гледам че натиснаха и от Изток, явно и на тях им идват подкрепления...

                  Идеи за по-нататъшни действия?
                  (\_/)
                  (°_°)
                  (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                  Comment


                    #54
                    Аз първо трябва да разбера 2 п.д. все още държи ли връзката с моста на Лада или има пробив и да премисля последно, имам ли шансове да превзема Татра с тотална атака на 4ти ако отделя едната танкова дивизия да контраатакува при моста на Лада за да задържи положението там.

                    Мога да ти кажа аз какво бих направил на твое място, но имай предвид, моите идеи за водене на войната явно издишат щом с основните офанзивни сили не съм сигурен дали ще успея при Татра, а положението на моя фронт също се влоши повече от очакваното.


                    П.П. Прегледах отново всички донесения по дни и чак сега забелязах информацията от 1ви декември как се окопават около Татра. Такава глупост като да пропусна свръхважна информация не бях правил отдавна. Направо не знам как да продължавам да действам и на моя фронт. Явно там са максимално готови за отбрана, улесних ги максимално на фронта където атакуват както и в целият юг. Повече грешки не знам как могат да се направят, направо бих се разжалвал сам заради подсъдна недалновидност.

                    Утре като емо-критичното ми мислене поизчезне, ще гледам да помисля какво разумно може да се направи и дали тотална касапница за превземането на Татра не ми е единствения останал вариант.
                    Last edited by xopxe; 15-03-2010, 21:21.
                    Kerls, wollt ihr ewig leben?

                    Comment


                      #55
                      На изток мисля да контраатакувам в района на Лада с 2 танкови дивизии от гара А и с поддръжкаа на с.а.б отмоята страна на реката. Авиационен удар по настъпващата към моста ан Лада пехота, да изпратя партули от пехотата ми около татра на изт. бряг на реката и ако няма прикритие там, да почна строежа на понтонен мост около 15 км зад фронта ми при Татра, а последната танкова дивизия, ако няма атака откъм Татра, да я придвижа към гара А или към зоната на понтона(ако последния случайно стане реалност)

                      Опасностите, които виждам са:
                      да успеят да разрушат моста при Лада с артилерия- голяма опасност, но авиоатака по тяхната артилерия няма да е толкова опустошителна, колкото по пехотните им съединения и няма гаранция ,че ще ме предпази от арт.обстрел на моста.

                      да пробият към моста и да го задържат(преди обяд танковете ми трябва да са преминали моста, но времето ще покаже)
                      Да атакуват с мощна танкова група при Татра(би трябвало пехотата ми подкрепена с 1 танквоа дивизия да е достатъчна за ззащита от такава опция, но....)
                      Сериозно напредване южно от Татра през понтони (поради планините там напредване може да става бавно, а настъпление във фланг на отбраната на Татра има кой да го спре - 1 пехотна дивизия там е в резерв)

                      Другият вариант който виждам е да продължа с леко изменен първоначален план т.е. да пратя само 1 т.д. да спасява положението в Лада, а със всичко останало да атакувам при Татра срещу укрепените им позиции с поне 10км миниран фронт.

                      Има и трети- да изоставя лада, да окопая едната дивизия в Трабант а другата пред моста на Лада и да продължа с тоталната атака над Татра.

                      Видя се, че предварителното ми планиране е далече от реалистично, затова давайте на воля критики, предложения и вашата гледна точка.
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #56
                        Тотална атака над Татра, дори и с всичко налично не знам до колко ще е успешна вече, както са се окопали, до колкото видях към Лада се движи само една такнова дивизия. За сметка на това ако ги чакаме те да атакуват не мисля че ще спечелим нещо. Мисля си обаче че всички налични танкове ще са ни нужни при атаката, та смятам третия варинат, който си предложил ще е най-успешен, въпреки че ще загубим още един град. Имаме още ден да го решим де, но смятам така имаме най-голям шанс.
                        <<..........>>

                        Comment


                          #57
                          И аз съм "за" мощен щурм на Татра. В Северния участък каквото и да стане, важното е, че ще са все още оттатък реката. Мисля, че имаме шанс за втория варянт предложен от хорхе. За да не ни резнат с резервите, защото със сигурност ще загубим Пежо този ход, та по-добре да си опитаме да запазим Лада, защото иначе и 2-ри град ще падне! Но както прецените.

                          Аз пуснах моите заповеди, надявам се подкрепленията да достигнат успешно. Ще направя опит за отпор и обходи при Бугати пък да видим какво ще стане. Кажете ако има забележки.
                          (\_/)
                          (°_°)
                          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                          Comment


                            #58
                            Авиацията смятам да не я хвърляме на вятъра, и без това имахме тежки загуби при предната атака, подозирам че този път ще си останем без нея направо. Мисля че ще е по-полезна при Татра, да им избомби артилерията или укрепленията. хорхе, ти прецени как да я използваш, за атаката над Татра авиацията остава под твое командване.
                            <<..........>>

                            Comment


                              #59
                              Атаката на Татра ще започне в 6.00 Миделпунктско време на 4ти Декември. Ще използвам бомбардировачите.
                              Изтребителите нека да пазят на Западния фронт - при мен не виждам очевадна зона за защита с тях.

                              П.П. Пуснах заповедите.
                              Last edited by xopxe; 17-03-2010, 13:18.
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                #60
                                Ок и аз смятах да го предложа, ама нали разправяхте, че ще можете да се оправите и без авиацията вече на Изт.фронт
                                Значи други забележки няма, в такъв случай бомбардировачите се прехвърлят на Източния фронт, друго всичко си остава същото.
                                (\_/)
                                (°_°)
                                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                                Comment

                                Working...
                                X