Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щаб и сводки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    М, това променя малко картината. Кажете какво предлагате все пак обаче, копелетата строшиха моста при Ман, поткрепленията някъде от юг ще трябва да пристигнат. Гара Н е незащитена към момента, разузнаването ме подведе, че ще има мащабна офанзива при Ситроен, а в крайна сметка там се окопаха... освен да оставя само една пд срещу тях и да придвижа останалите на юг?
    (\_/)
    (°_°)
    (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

    Comment


      #32
      В горния ми пост нахвърлях това онова, също:
      Ще имаш изтребители, които да държат моста на Бугати здрав, но оттам контраатака е възможна само докато не са пристигнали пехотни сили в района.
      танковите дивизии близо до Бугати и около г.М вероятно ще се опитат да продължат с обход към Ман и да отрежат всичко на запад, но има и опасност да опитат с първата си танкова дивизия да направят понтон на Гранична и да преминат отвъд между Бугати и Фолксваген. Трябва защита срещу всичките им опции, особено важна е г. Н на север за евакуация на Ситроен, понеже им пристигат резервите с танкове в тази посока.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #33
        Двоен пост, но нужен:
        5 тд ( на гара В)
        16тпд ( на гара Г)
        17т.п.д. ( в Мерцедес)

        са готови за преминаване на подчинение на Западната армия.
        Чака се само разрешение от главното командване.
        Ако Деймос не влезе до вечерта, на своя глава ги прехвърлям на запад - едната т.п.д. към моста на Ман, за да имаме понтонен за оттегляне и за преминаване на резерви. Танковата към Бугати, а другата т.п.д. към Фолксваген.
        Kerls, wollt ihr ewig leben?

        Comment


          #34
          Аз само да повторя, че поради мой ангажимент, третият ден на играта, сиреч 3 декември ще се проточи до понеделник, така че имате малко повече време този път. Така че, споко и без резки движения

          Comment


            #35
            Да, съсвем забравих за удължаването на срока.
            Няма да пускам заповеди днес вечерта за радост.
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #36
              Прекалено шеметно се развиват нещата. Няма да е зле всички ходове да са от по 3 дена, щото аз не мога да влизам от работата и не всеки ден ми е възможно да чета и пращам заповеди.
              (\_/)
              (°_°)
              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

              Comment


                #37
                Сега три, после ще пробваме два дена. Не искам да не ви забавлява играта.

                Comment


                  #38
                  Понеже се появиха спекулации за това къде отиват средствата за медицински грижи за ранените и пострадалите от войната м/у Голямата уния и Ми...

                  Comment


                    #39
                    Даниц става ли заповедите за ден 3(3ти Декември) да ги постна чак утре следобед?
                    Kerls, wollt ihr ewig leben?

                    Comment


                      #40
                      И в неделя става

                      Comment


                        #41
                        Ок, аз сега ще ги напиша заповедите, че утре съм зает. Значи предлагаш да изоставя Ситроен и Пежо?! Няма ли така прекалено да намалеят ресурсите и снабдяването? От при Ситроен ще изтегля частите за отбрана на гара Н, но смятам поне 1 дивизия да остане, там врага засега води дефанзивни действия и мисля, че и на следващия ход ще го удържа.
                        При Пежо ситуацията е критична, но очаквам артилерията все пак да се дотътри от горите.
                        При Бугати обаче съвсем изпуснахме положението, чакам подкрепленията и ще видим. Авиацията все още е под твоето командване, прати я да ги разбомби в тоя участък, дори и да не нанесе сериозни загуби поне да ги забави докато пристигнат танковете!

                        едит: пуснах заповедите, вижте дали ще се нанасят корекции, ако не Даниц може да ги приема като официални. Авиацията и подкрепленията все още считам че са под командването на хорхе докато не пристигнат поне отсам река Гранична и затова не съм писал заповеди за тях.
                        Last edited by Warlord; 13-03-2010, 10:33.
                        (\_/)
                        (°_°)
                        (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                        Comment


                          #42
                          Деймос да каже дали и колко подкрепления да ги пращам. Иначе мисля да ги стоваря всичките източно от реката при мостовете, защото ще пътуват целия ден и ако те отблъснат от Бугати или Фолксваген, пристигащите дивизии ще се стоварват под огън.
                          Щом командвам авиацията пращам изтребителите към моста до Бугати - лек гамбит си е, защото Вестконин могат да пратят парашутисти при гара К, но ако авиацията защитава гара К, трябва още от ход 2(3ти декември) да се строи понтонен мост до Бугати, което не знам може ли да стане докато дивизията там се сражава.
                          Доколкото четох правилата Вестконинската изтребителна защита трябва да е желязна, незнам дали има смисъл да се бомбардират челните им части, но с одобрение от Деймос и тях ще пратя да атакуват частите срещу Бугати.

                          Плана ми е след пристигнат по местоназначение дивизиите да ги предам под твое командване предавам.

                          Ако всичко случайно се развие по план, ще имаш малък шанс през 4ти декември да контраатакуваш с танковата дивизия от Бугати на запад - Вестконин много трудно ще докарат пехота до Бугати за това време, така че би трябвало там да ги отблъснеш и да имаме шанс да спрем напредване им към Ман, което най-много ме опасява - за това съветвах да се отстъпят градове, защото по-важно е да имаме сили за да можем да удържаме река Гранична, която е железен рубеж, отколкото цялата западна армия да попадне в чувал, ако Голъм продължава да ролплейва Патън и пробва да захване Ман.

                          Хода ще пусна тази вечер късно или утре рано сутринта.


                          П.П. Това отстъпление към Бугати на 15 т.п.д. Ще е под нови танкови атаки или при танков обход от изток, ако Голъм не сглупи, така че ще е доста опасно - мислил ли си за вариант да ги окопаеш в началото на гората, за да е трудно да се правят танкови атаки срещу тях и едновременно да задържаш противникови сили в района с цел евентуален вражески обход към Ман да е с минимум сили и да може да бъде контраатакуван от към Бугати и откъм гара Н на 4ти деквмври?
                          Не че техният план не може да е просто да превземат Пежо и Ситроен, но против атаки в тези райони нямаш какво много да направиш освен защита до дупка.

                          П.П.2. В заповедите си можеш да избираш защитни тактики - в хълмист район с пехота срещу танкова атака защита на обратен скат би трябвало да е много ефективна, а ако имаш танкове които да ти подкрепят защитата с контраатаки, огнищната отбрана би трябвало да е перфектна.

                          П.П.3. Липсата на действия на изт. фронт явнио ми влияе зле на логореята, извинявай за даването на акъли. Дано най-сетне атакуват утре и да има с какво да се занимавам на изток.
                          Last edited by xopxe; 13-03-2010, 21:53.
                          Kerls, wollt ihr ewig leben?

                          Comment


                            #43
                            В заповедите си можеш да избираш защитни тактики - в хълмист район с пехота срещу танкова атака защита на обратен скат би трябвало да е много ефективна, а ако имаш танкове които да ти подкрепят защитата с контраатаки, огнищната отбрана би трябвало да е перфектна.
                            Хорхе, толкова се радвам, че някой е прочел това А това са дори от задължителните елементи на заповедите. Не е номера да движете дивизиите напред назад, а и някое оказание да им дадете. Те са добри тактици, и до момента не са ви подвели, дори при г. М., да не говорим при Ситроен и Пежо, но оперативното ръководство е ваше, а си имате и човек за стратегическото. Само напомням.

                            Comment


                              #44
                              Даниц, ще се възползвам от предложението утре да си предам заповедите, и то към обяд вероятно, че ме налегнаха задължения. Особено ако Деймос не си каже върховната воля, в заповедите имам доста да заповядвам, включително да уволнявам командира, който не е мръднал и със сантиметър 14 т.п.д вместо да я засили тичешком към гара А, и да помъмря този на 4та, че не си е чел указанията подоробно
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment


                                #45
                                За подкрепленията освен 5 тд, 16тпд и 17т.п.д. не виждам какво можем да отделим, ти си предложил едната т.п.д. да тръгне към Фолксваген, дали да не пратим и нея към Бугати, след като стигне Фолксваген, че положението става тежко там? Дай им ти заповедите за този ход, а от следващия преминават към Warlord.
                                Авиацията за този ход остава в генерал хорхе, чудя се дали да не я оставим да защитава Беемве, опасявам се че това ще е следващата цел на противниковата авиация, след като изрично са питали за мините. Останалото остава по план, да видим какво ще предприеме противника.
                                <<..........>>

                                Comment

                                Working...
                                X