Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щаб и сводки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    von Danitz написа Виж мнение
    Бих тълкувал това така, формално други градове няма и изрично е подчертано, че свят извън картата няма, но пак формално, до две седмици, ще излезат новите им резерви от 1 етап, а след седмица тези от втори. Там, на ръба на картата, на изток, докъдето сте ги добутали.
    Аз коментирах във връзка с разбиването на предмостието и атакуващите им сили, не че няма да ги има изобщо като фракция.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #17
      Това е плана ми за действие, чакам корекции или одобрение., за да мога да разпиша и конкретните заповеди и схема за прехвърлянето на резерви.
      Малко предварителни коментари по него: не смятам, че е удачно да прехвърляме артилерията от западния фронт - ще го отслабим твърде много. За сметка на това искам изт. фронт да е приоритетен и за авиозащитата през първите дни, за да мога да пазя инфраструктурата доакто се прехвърлят силите за контраатака.

      Оперативен план „Зимна жега“

      Цел: Ликвидиране на Татренския плацдарм и естконинските сили в него.

      Задачи:

      1.Овладяване на гр. Татра
      2.Обкръжение и унищожаване на есткоминската групировка западно от р. Източна.

      Означения: денят „М“ е 1 Декември 1012г. (Първия ден на играта)

      Фази:

      фаза 1: ( М до М+2)

      1.Съсредоточаване на ударни сили в зона гара А.(Операция „Кота НУЛА“ М до М+2 )
      2.Увличане на вражеските сили по вектора Татра – гара Б и оформяне на рубеж на река Дълга. С център ЖП моста, ляв фланг - завоя на река Дълга и десен фланг кота 1. (Операция „Риба Чук“)
      3.Отвличащи маневри – танкова атака източно от г. Лада. (Операция „Один“)
      4.Авиоподръжка (операция „Макс и Мориц“)– прикритие на логистичните коридори от изтребителната авиация ( „Макс“) и постоянни авиоудари по моста при Татра и новопостроени понтонни мостове и преминаващи реката резерви(„Мориц“)

      фаза 2: (М+3 до М+5)

      1.Атака по вектора гара А – Татра и овладяване на града с контрол над зап. бряг на реката в района. (Операция „Даймлер“)
      2.Задържане на рубежа на река Дълга и контраатаки за сковаване на врага (Операция „Риба Клоун“)
      3.Задържане на плацдарма източно от р. Източна в района на Лада (Операция „Локи“)


      фаза 3: (М+6 до М+10 ) тази фаза подлежи на модифициране
      1.Обкръжаване и нуищожаване на Есткониските сили между Татра и рубежа при р.Дълга (Операция „Крайслер“)
      2.Сковаващи атаки от рубежа на Дълга по посока Татра (Операция „Риба Меч“)
      3.Защита на гр. Татра и района му (Операция „Волфенщайн“)


      Нужни сили:

      Операция Один

      оперативни сили
      1 бр. танкови дивизии

      Операция Риба Чук
      оперативни сили
      1 бр. п.д.
      резерв – рубеж + фланг
      1 бр. т.п.д. + 1 бр. п.д.

      Операция Макс и Мориц
      Макс
      цялата изтребителна авиация през деня М ( за периода М+1 до М+2 според обстановката)
      Мориц
      цялата ударна авиация за (М до М+2) – вероятно и за периода М+3 до М+10

      Операция Даймлер
      оперативни сили
      4бр танкови дивизии
      2 бр, пехотни дивизии
      резерв
      1 бр. т.п.д.
      1бр. арт.батальон

      Операция Риба Клоун
      оперативни сили
      2 бр п.д.
      резерв
      1 бр, т.п.д.


      Операция Локи
      оперативни сили
      2 бр пехотни дивизии
      (възможност 1 бр да се прехвърли за Даймлер при крайна нужда)

      Операция Крайслер
      оперативни сили
      4 бр танкови дивизии
      1 бр, пехотни дивизии
      резерв
      1 бр. арт.батальон

      Операция Риба меч
      оперативни сили
      2 бр, пехотни дивизии
      резерв
      1 бр. т.п.д

      Операция Волфенщайн
      оперативни сили
      1 бр, пехотни дивизии
      резерв
      1 бр. т.п.д

      Нужни трансфери от армейския резерв:

      Танкови дивизии: 2 бр.
      Пехотни дивизии: 1 бр.
      Териториални пехотни дивизии: 2 бр.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #18
        Изглежда добре, нещото което ме притеснява е, че не съм убеден, че ще изпратят сили в посока гара Б преди да са разположили всичките си подкрепления от нашия край на реката. Също така не мисля, че можем да позлваме изтребителната и ударната авиация поотделно, но тук Даниц трябва да каже. Дори и да има такъв вариант, да изпратиме бомбардировачи без ескорт към място, където със сигурност ще има вражески изтребители не ми изглежда много правилно. Също така не знам дали не трябва да предвидиме и защита от към Ауди ако решат да минат заобиколно покрай планините.
        <<..........>>

        Comment


          #19
          Останах с впечатлението, че авиацията е условна до степен роръчване на защита или атака по дадена зона. Ако грешно съм разбрал Даниц, то оставам на варианта атака всеки ден по зоната на моста, без защита на логистиката ни.

          Аз също не съм убеден, че ще се решат лесно на атака към гара Б., но ще направя всичко за да ги подлъжа, а именно :
          блокиране на преминаване на резерви към Татра.
          атака югоизточно от Лада , която да ги накара да отделят част от резервите си за този район
          бетонна защита по посока на гара А (аз бих атакувал там на тяхно място за да хвана в чувал силите в Изт. Щрумпфпландия )
          + отстъпление по посока гара Б, накъдето те имат ЖП линия по която могат мн.бързо да пращат войски.(товарят в Татра и разтоварват където си искат на растоятние до 400км)
          Ако това не ги накара да си разтегнат силите в предмостието за да имам шанс за контраатака, няма какво.

          Надявам се, че понеже имат 2-ма командващи на отделните фронтове, няма да се координират перфектно и всеки ще си вземе част от резервите.

          Във всеки случай, не виждам смисъл да атакувам от първия момента плацдарма им. имат сериозни сили там, убеден съм, а в защита дори и по-нискокачествени дивизии се справят добре. Предпочитам да ги ударя когато имам сили за успешна атака и когато имам някакво разузнаване, но не и преди да са си поочукали дивизиите в бой.

          Ако не си разделят резервите и не нападнат преди резервите да са пристигнали в Татра, шансовете за успешна моя атака към Татра не са големи, но пък те трябва все някога да атакуват, а със силите които изисках, смятам че мога да ги удържа и след това успешно да ги разбия в контраатака.

          Отиването до Ауди (около 250-300км от южната част на река Източна и 300-350 км от Татра при избягване на горите) ще им отнеме минимум 4 дена за танкова дивизия, 5 дена за кавалерийска, над седмица за пехотна и то при максимален преход, който е много малко възможен, при условие, че се движат през вражеска територия. Смятам, че това ми дава достатъчен прозорец за релокация на една дивизия натам при нужда, за да не укрепвам отрано и Ауди, а да съсредоточа всичко към татренския фронт. Ако те си изпратят част от силите към Ауди по заобиколния път само ще ме зарадват заради отслабването на района на Татра, който е критичния.

          П.П. Те имат много малко изтребителна авиация, мисля че нямат възможности за защита на заона, а само за разузнаване.(Или поне не е отбелязано в правилата да могат да защитават зони. Ще питам Даниц при първа възможност за това.)

          П.П. 2 Уорлорд, мислиш ли, че с наличните ти сили + 1 пехотна и 2 териториални дивизии можеш да отбраняваш запада, евентуално поне Пежо да удържиш за седмица?

          П.П. 3. Деймос, ти си върховното командване, както решиш така ще модифицирам плана, но ако можеш напиши още тази вечер какво решаваш, за да мога преди да си легна да пусна заповедите, утре точно сутринта няма да имам време.
          Last edited by xopxe; 10-03-2010, 21:11.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #20
            Ние с Warlord-а снощи проведохме среща на високо равнище и обсъдихме защитата на западния фронт, мисля ще издържим там с остатъка от резерва. Одобрявам сегашния план, само го разпиши и го пусни на Даниц, аз сега ще направя отделна тема за ходовете, да не трупаме всичко тука.
            Авиацията за сега остава в твои ръце, разпиши и нейните заповеди.

            Даниц, пълния ход ще го имаме довечера чак, че на единия ми генерал му е много невъзможно писането в работно време.
            <<..........>>

            Comment


              #21
              ОК, но първият ден ще го научите също довечера

              Comment


                #22
                двоен пост
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #23
                  Даниц, как предпочиташ оперативните заповеди - на мейл, на ЛС тук или в тема "Заповеди Изт. армия"?
                  Kerls, wollt ihr ewig leben?

                  Comment


                    #24
                    Играта започна?....
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #25
                      И още как

                      Проспахме ли на източния фронт целия 1ви Декември?
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #26
                        Нали имате доклад? Гледахте се злобно с противника, и той, и вие вече си познавате характерите

                        Comment


                          #27
                          Да, от това се опасявах. Снощи язък, че изгледах 2 филма до амнайсет часа след полунощ, в очакване на одобрение на плана ми - забавянето от ден на придвижването на резерви променя съотношението на силите край Татра.

                          Деймос, поне можете да премислите разпределението на резервите от гледна точка вестконинските маневри.
                          Аз все пак мисля, че скоро се очаква много силно нападение откъм Татра и Вестконинската атака, макар и опасна с възможността за отрязване на цялата ни западна групировка на запад от р. Гранична ала фалезкия чувал, е по-скоро с цел да се да отвлекат резервите ни на запад и да се открие фронта на изток за атака.
                          Kerls, wollt ihr ewig leben?

                          Comment


                            #28
                            Ок ами значи на Западния фронт се окопавам максимално в отбранителни позиции и чакам подкрепленията. В "Заповеди" пуснах моя ход, вижте дали го одобрявате и го пратете на Даниц.
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              #29
                              Е, май оплесках работата вече Противника се оказа много по-мощен и много по-бръз от очакванията ми. На Източния фронт все пак закрепихме положението но с мизерните ни сили на запад просто незнам какво може да се направи за спирането на врага. Някакви идеи?
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                #30
                                Положението на запад ми се вижда критично. Имам възможност 1 танкова дивизия и т.п.д. да ги предам на командване към западния тронт за да стабилизират ситуацията около Бугати- гара М, а може и втората резервна т.п.д. да предам за прикритие на реката от Опел до Фолксваген, ако е нужно. Казвайте - на изт.фронт нищо ново. Ако утре не нападнат, мога още 1-2 танкови дивизии да предам на запад за контраатака. Изтребителната авиация няма да ми трябва повече - използвайте я за защита където искате.

                                Укрепи гара Н, ако там пробият всичко около Ситроен остава в чувал и само с флота ще може да се евакуира.
                                Утре вечер можеш да имаш 1 т.д при бугати за контраатакуваща група, 1 т.п.д. във Фолксваген за да укрепя реката и още 1 т.п.д. до моста на ман зза да строи понтон и после да се включи като тилов резерв.
                                Иначе аз бих се оттеглил от Ситроен за да имам сили които да прехвърля между Ман и Бугати за да създадат фронт там. бих изоставил гара. М и се укрепил в горите около кота 6 и бих снабдявал Пежо по въздух ако се наложи за да им се задържат сили там. Ако утре вечер имаш танкова дивизия в Бугати, може да се контраатакуват силите им, при напредване към Ман покрай реката, да се укрепи Гранична и ако положението около Пежо е неудържимо, да се изтеглят силите от там до Ман и отвъд реката, с крайна цел укрепен рубеж на р. Гранична с предмостия в Ман, Бугати и Фолксваген.
                                Last edited by xopxe; 12-03-2010, 12:09.
                                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                                Comment

                                Working...
                                X