Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ултиматория - Панцершлахт

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Месец

    Comment


      #47
      Решителният декември на 1012 г. Ще успеем ли да приключим войната до Коледа (и войниците да си отидат вкъщи) или ще я мъчим още една година след това .

      Comment


        #48
        Чакай да я почнем

        Comment


          #49
          Както е казал класика: Виър вил нихт капитулийрен.
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #50
            Само да попитам за флота, той може ли да осигурява някаква поддръжка или е само за транспорт.

            Comment


              #51
              Не стреля, забравих да го заложа в началните правила, а и да го бях сложил, щяхме да стигнем до удари на торпедна авиация. Не, не стреля. Това е само малка опция за Миделпунт, да пренася войски напред-назад.

              Comment


                #52
                Wir wеrden nicht kapitulieren, ако държим да сме точни.
                Това за първоначално насъскване преди боя.
                Last edited by Kramer; 09-03-2010, 21:47.

                Comment


                  #53
                  Картите гледайте, не филологиите!

                  Comment


                    #54
                    Съобщение

                    Comment


                      #55
                      Още една порция въпроси, май ще са последните от мен .

                      ?) Флотът на Миделпунт как точно се използва - може да се товари и разтоварва само в градове по крайбрежието (транспортен) или навсякъде (десантен)?

                      ?) Какъв ще е ефектът на минните полета (затрудняване на движението или нанасяне на загуби или и двете и съответно горедолу какъв процент загуби)?

                      ?) Приемаме, че всяко съединение има сапьорен батальон и той се занимава с миниране/разминиране, съответно, как се "забелязват" минните полета и колко време отнема разминирането (с колко забавя придвижването)? Под "забелязват" имам предвид трябва ли специални заповеди за "внимание" при придвижването или това е работа на командирите на съединения?

                      ?) Може и някой вече да е питал, та се извинявам за повтарянето, авиацията, предполага, може да снабдява съединения, какво съединение може да бъде снабдено (евентуално, за колко време - един или пълните седем дена) Предполагам, че пак отнема един ден?

                      Comment


                        #56
                        ?) Флотът на Миделпунт как точно се използва - може да се товари и разтоварва само в градове по крайбрежието (транспортен) или навсякъде (десантен)?
                        Корабите са морски, но имат лодки и малки кранчета и могат да товарят и разтоварват навсякъде по крайбрежието. По реките не могат да влязат заради мостовете и поради сложния фарватер.



                        ?) Какъв ще е ефектът на минните полета (затрудняване на движението или нанасяне на загуби или и двете и съответно горедолу какъв процент загуби)?
                        Ефектът е изключително неприятен. Без обстрел, забавят с часове, а под обстрел фронталната им атака предизвиква значителни загуби в съотвествие с това какъв е отбраняващият, какъв е нападащият и при какви условия се извършва атаката и съответно отбраната катато време и загуби. да не се прекалява, ще ограничим поставянето на минно поле до 10 км на страна за ден. Това спира фронта на една дивизия. Две по пет, намаляват ефекта пропорционално. Бройте си хубаво полетата, щот сега ще ме затрупате с поръчки по 500 метра. Не може такива дребни. Производството на мини е в Беемве за заинтересованата страна. При планомерно настъпление срещу подготвена отбрана с мини, трябват няколко часа за да си свършат "сапьорите" работата.

                        ?) Приемаме, че всяко съединение има сапьорен батальон и той се занимава с миниране/разминиране, съответно, как се "забелязват" минните полета и колко време отнема разминирането (с колко забавя придвижването)? Под "забелязват" имам предвид трябва ли специални заповеди за "внимание" при придвижването или това е работа на командирите на съединения?
                        Това го отдаваме на тактическата подготвеност на войските. Няма деление на батальони, пак повтарям. Дивизията или бойната група са си достатъчно подготвени да отрият мини, както и да си построят понтон, между другото.

                        ?) Може и някой вече да е питал, та се извинявам за повтарянето, авиацията, предполага, може да снабдява съединения, какво съединение може да бъде снабдено (евентуално, за колко време - един или пълните седем дена) Предполагам, че пак отнема един ден?
                        Всички питат за това, разбира се. Авиацията може да снабдява леки подразделения от типа обкръжена групировка в центъра на града или оттегляща се пехота през тилов район на противника. Може да снабдява и подразделения - тип парашутисти. За да няма подсказка, горе- долу нещо такова. Трябва да снабдява през ден. Може да го прави, но ще понася загуби и в един момент вече ще е безсмислено. Танкови колони, откъснали се в стил Патън и артилерия не може да снабдява. Там си е правилото за боеприпасите -седмично край ЖП.

                        Comment


                          #57
                          Ок, благодаря много . Още един, последен, чисто технически въпрос. Плановете (т.е. общ план за двете седмици и конкретни заповеди за първите няколко дена) до кога трябва да ти ги изпратим? Днес до 20:00 часа българско време? Или до утре сутринта.

                          Comment


                            #58
                            Утре е нормално, ако вече има нещо за докладване, ще съобщя също утре, заран.

                            Comment


                              #59
                              Как стои въпросът с пребазирането на авиацията или създаването поне на летища за подскок? Примерно ако искам да си направя летище някъде, колко време отнема за нормално летище и колко за такова за подскок?
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #60
                                Няма летища в играта, обхватът на авиацията е функция на сравнително спокоен участък от фронта.

                                Comment

                                Working...
                                X