Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ултиматория - Панцершлахт

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Генерал Хорхе фон Велпапен е на линия в крайморския си бункер в Трабант.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #32
      Въпроси

      Ще си позволя свободата тук да пусна няколко въпроса около играта, които може би не занимават само мен, така че ще е удобно всички да видят отговорите.

      1? Има ли жп линия от Рено до Ситроен? Питам, защото на картата изглежда, че няма, но може и просто да не е съвсем ясно.

      2? ЖП-линиите се използват и като пътища от останалите съединения? Ако да, то каква е разликата, ако я има, в скоростта на придвижване по път (жп) и извън пътя?

      3? Какво е значението на местността (стандартна, гористо-хълмиста, предпланина и алпийска) върху движението на съединенията (ако има такава)?

      4? С каква скорост се придвижват щабовете? На какво разстояние от подчинените им съединения могат ефективно да ги командват (т.е. колко често ще трябва да се местят)? Ще има ли някакви промени в ефективността, когато щабът е в движение спрямо когато е неподвижен? Колко съединения може ефективно да командва един щаб?

      5? Заемат ли определено пространство съединенията по фронт и в дълбочина?

      Тези въпроса са приблизителни, не питам за точни формули или нещо подобно. Възможно е всичко да е както през ВСВ (приблизително), това ще даде някаква представа при планирането (какъв фронт горе-долу нормално може пехотна дивизия да отбранява, на какъв да настъпва и прочее).

      6? Как се използват въздушно-десантните бригади? Предполагам, че се пренасят по въздуха и могат да десантират навсякъде, но колко бомбардировачи са необходими за тази цел и за колко време са заети? На какво разстояние могат да направят десант?

      7? Как се създават корпуси, т.е. колко корпусни щаба ще имаме свободни (ако има въобще)? Колко време отнема преподчиняването на едно съединение от една армия в друга или от корпус към корпус и ще има ли падане на ефективността при подобно действие (и за колко време)?

      Comment


        #33
        слагам отговорите от скайпа, виждам че има няколко други въпроса, ще постна отговори и за тях, малко по-нататък.



        1. от Рено до Ситроен има жп линия, нали?
        Да, и е отбелязана

        2. На какъв принцип ще се създават корпуси (ако има подобно нещо)? Има ли ограничение за брой корпусни щабове или нещо подобно. На този етап (всяка от армиите на Вестконин има пет или четири съединения) не знам дали е необходимо, но може би по-нататък?
        Не е необходимо, приравнил съм корпусни групи, корпуси, армейски групи, армии, нямам възможност да отигравам множество обединения. Но всичко, което на вас и ви се харесало като обeдиния, за мен е ОК. Примерно - искате 2 бронирани дивизии да са групирани и за леснота ги наричате брониран корпус, би било идеално.

        3. Как се ползват парашутно-десантните бригади? Хъврлят се с помощта на бомбардировачите? И тогава колко - всички 1000 за една бригада за един ход?
        Да, за простота. Тук трябва да отбележа, че тези сравнително малки съединения са подходящи за завземане на мостове например, и не би трябвало да са изненада за Миделпунтстките щабни спецове, чели правилата. Но да ги хвърлиш в град, би било съсипващо.



        [3:07:26 PM] Gollum: между другото, мащабирал ли си самата карта?
        Сложил съм мащаб и мисля че се вижда
        [3:20:33 PM] Gollum: а още един въпрос:
        с каква скорост се придвижват щабовете? И на какво разстояние, приблизително, могат да управляват ефективно съединенията, т.е. колко често ще трябва да ги местим?
        Това не е от значение. Принципно, би било хубаво да са около войските, но в тази игра щабовете не дават или отнемат нищо. Това са играчите.

        [3:38:50 PM] Gollum: всъщност, ще пусна тези въпроси в общата тема, защото така и другите ще видят отговорите и ще е по-удобно.
        Разбира се
        Last edited by von Danitz; 08-03-2010, 18:49.

        Comment


          #34
          Още отговори

          ЖП-линиите се използват и като пътища от останалите съединения? Ако да, то каква е разликата, ако я има, в скоростта на придвижване по път (жп) и извън пътя?
          Няма разлика, или са ЖП или влиза в сила правилото за движение на собствен ход

          Какво е значението на местността (стандартна, гористо-хълмиста, предпланина и алпийска) върху движението на съединенията (ако има такава)?
          Забавя ги, ако има и съпротива, доста ги забавя

          Резервите на разположение ли са?
          Да, от самото начало.Не съм ги слагал на картите заради ограничено място:

          Еестконинските са източно от р. Източна, на 50 км, на ширината на град Татра
          Миделпунтските са в е района на Мерцедес
          Вестконинските са в пристанището Рено

          Comment


            #35
            През източните реки навсякъде ли могат да се правят понтонни мостове и в двата случая - когато са и не са пълноводни ?
            И в кой месец/сезон стартира игровото действие?
            Kerls, wollt ihr ewig leben?

            Comment


              #36
              Заповедите и донесенията доколкото разбирам ще се предават по веригата чрез лични съобщения във форума?

              Comment


                #37
                През източните реки навсякъде ли могат да се правят понтонни мостове и в двата случая - когато са и не са пълноводни ?
                И в кой месец/сезон стартира игровото действие?
                Да, навсякъде, а действието започва на 1 декември, сиреч в началото на зимата
                Заповедите и донесенията доколкото разбирам ще се предават по веригата чрез лични съобщения във форума?
                Най-лесно е, но алтернатвният вариант е през мейлове.

                Comment


                  #38
                  Нещо не мога да отворя файла, с коя програма се отваря.

                  Comment


                    #39
                    rar, ако нямаш, zip, архиватори, ако не се оправяш, ще ти пратя нещата едно по едно.

                    Comment


                      #40
                      Ако не те затруднява, ги прати едно по-едно.

                      Comment


                        #41
                        Благодаря, получих ги.

                        Comment


                          #42
                          Щеше ми се да играя, но университета е по-важен.

                          Иначе видях блога. Виждам символи от натовското АРР-6А и ме усмихнаха, готино!

                          Аз съм го разучавал и имам скромен любителски опит, та ако ви трябва консултация или правене на карти ще ми е забавно да помагам.

                          Samples от един мой fanfic по СтарКрафт.
                          Attached Files

                          Comment


                            #43
                            Въпроси

                            Продължавам с въпросите:

                            1? Танковите дивизии могат ли да строят понтонни мостове? Предполагам, че отговорът е положителен, но да уточня все пак.

                            2? Времево разпределение на заповедите. Т.е. знаем, че имаме три основни етапа: първо две седмици и после два от по една седмица. В рамките на това време колко цикъла от подаване на заповеди, изпълнение и донесения ще имаме? Примерно: всеки игрови ден, веднъж на няколко дни или времето ще тече реално, но с някакво забавяне за реакция (както в морската ултиматория)?

                            Comment


                              #44
                              Танковите дивизии могат ли да строят понтонни мостове? Предполагам, че отговорът е положителен, но да уточня все пак.
                              Да

                              Времево разпределение на заповедите. Т.е. знаем, че имаме три основни етапа: първо две седмици и после два от по една седмица. В рамките на това време колко цикъла от подаване на заповеди, изпълнение и донесения ще имаме? Примерно: всеки игрови ден, веднъж на няколко дни или времето ще тече реално, но с някакво забавяне за реакция (както в морската ултиматория)?
                              Тези етапи, предполагам, поради обвързаността им с получаването на отделни групи от резерви, ще определят и рамките на операциите. Като цяло тогава можем да гледаме на цялата игра като на кампания, състояща се от тях.

                              Заповедите се подават за операции, т.е. за периода, но в резултат на сблъсъка на противоположните сили, ще се налагат и решения в рамките на, sorry за новия термин, боя. Планиране в боя е трудно да се говори, там идва тактиката, която е заучена на плаца или при обучението най-общо. Донесения ще получавата почти всеки ден, освен с по-малка интензивност или изобщо без, през почивните, което просто приемете за забавяне. Целя да пресъздадем и тежината на обстанов доколкото е възможно и напрежението на боя, (съзнавам че не е) Така, че стрема се към ивестна реалновременност. Тя е доста по бавна обаче, от истинското време. Та, да, както в предишните Ултиматории и Кралския дом, има известни цикли на планиране, а иначе се движим в един протяжен времеви континиум.

                              Бързам да изпреваря предполагаемия ви следващ въпрос. Разузнавателни данни ще получавате в хода на играта. Ще кажете, ма как да планираме, но имайте предвид, че и преди 1 декември 1012 е имало война, пътищата са пълни с бежанци, градовете горят, мините избухват и вие сте в обстановка на хаос и хуманитарна криза от небивал мащаб. Така че единственото стабилно нещо в този див свят на война, на което може да се разчита са въоръжените ви сили и способността им да се справят във всяка обстановка.

                              Comment


                                #45
                                недоразбрах играта( с трите си фази) какъв игрови времеви отрязък ще заема(горе-долу)?
                                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                                Comment

                                Working...
                                X