Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждане на бъдещото развитие на този раздел

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Обсъждане на бъдещото развитие на този раздел

    Създавам тази тема, за да служи за обсъждане на бъдещото развитие на раздела. Ако смятате, че имате идея за развитие на раздела, някакво предложение или просто коментар по него, то тук е мястото да ги изложите. Също така, тук ще се обсъждат и правилата на раздела, изложени в тази тема. За сега не виждам причини да ги променям, но нищо не е вечно и мнението на всекиго може да се промени.

    #2
    Според мен този раздел трябва да остане, най-вече поради факта, че е забавен. Хубаво е да се съблюдават правилата и по възможност да не се пускат теми като "Ако Хитлер беше станал художник" или "Сталин -свещенник". Нека този, който пуска алтернативни теми, преди това да се запознае отблизо с конкретното историческо събитие, което иска да промени. Накратко - увод (запознавене на читателя с истинските събития), съдържание (какво се променя и защо) и накрая - алтернативни възможности (възможни варианти за развой на събитията).

    Comment


      #3
      Jamega, погледни изискванията, които съм съставил към тези, които ще пускат нови теми (сложил съм връзка към темата в първия пост на тази). Иначе нямам никакви намерения този раздел да бъде премахван - не вярвам и друг от форумния съвет да има такива .

      Comment


        #4
        В предишния ми пост не виждам някакво противоречие с правилата. Просто изразявам лично становище, и се обявявам против алтернативните теми съставени от по едно изречение.

        Comment


          #5
          Добре, разбрах те. Тези теми не са съгласувани с правилата, които действат в момента. Аз съм по-амбициозен и ми се иска да отсея и фантастичните теми, та затова и правилата са малко по-дълги и взискателни.

          Comment


            #6
            Много интересни за мен материали за военните симулации.

            Поста ми е за да не изгубя линка, мисля, че е точно по темата, преди време разпитвах за същото.

            Comment


              #7
              Благодаря за линка. От pdf-ите, които свалих от там излиза, че това вече не е профи, значи е забавление. Поне за мен, това винаги е било така. Иначе, всякакви игрови теории са ме дразнили максимално, айде това е от мен. "Играта свършва, когато станат ясни правилата" - Бекет

              Comment


                #8
                "Ja, richtig". Винаги трябва да се импровизира. Иначе се превръщаме във вторачени в екрана консуматори-полуидиоти, дето мислят с крайниците си.

                Comment


                  #9
                  Глас и от мен за по-малко правила и повече свобода. По-малко правила ще дадат по-интересни резултати.
                  Analog man...

                  Comment


                    #10
                    Зависи какво имаме предвид под "свобода" и "правила". Например, какви са последните теми в раздела:
                    1. "Какво бихте направили ако имахте 1 трилион евро" (11.05.2011)
                    2. "Хитлер е убит" (11.03.2011)
                    3. "Неосмански Балкани" (10.03.2011)
                    4. "1912 не започваме балканската война, а изчакваме Първата Световна" (09.02.2011)
                    5. "Какво бихте направили вие на мястото на Сталин 3-4 месеца преди войната да започне?" (09.02.2011)

                    От тях първата (от 11.05.2011) е меко казано безсмислена, при това - за който и да е раздел. Не мисля, че с нещо би се обогатил форума, ако тази тема остане.
                    Втората, за Хитлер, може и да е интересна, но е стартирана с едно изречение и без необходимите уточняващи детайли и ако не беше намесата на други участници, като Голъм примерно, темата си остава безсмислена.
                    Третата, за Балканите е съвсем друг случай и май единствената от последните 5, която е наистина сериозна.
                    И т.н. Правилата се налагат най-вече, когато има хаос и безредие. Без правила най-вероятно форумът бързо ще деградира до нивото, в което се намират много други български форуми, в които сериозно се обсъждат всякакви откачени неща, за евреи-марсианци, или за това, че първият човек е бил с българско самосъзнание.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #11
                      Може би трябва да разширя леко отговора си. По-малко правила за мен не означава анархия. Тъй като темата е по-скоро творческа, моето разбиране е следното - взимаме историческо събитие и от него правим алтернатива. Разбира се, че ще има фантасмагории (от сорта на СССР побеждава Германия за 2 месеца - мое мнение от преди 2 месеца), но нали това е идеята - да разсъждаваме, да дискутираме и респективно да развиваме знания...
                      Analog man...

                      Comment


                        #12
                        Така съм съгласен. То това е и идеята, заедно с другата част - че като има тема, тя трябва да се развива, вероятно в най-голяма степен - от автора.
                        А правилата в самите теми се налагат, за да не се разбягва дискусията прекалено в странични посоки, нещо, което е неизбежно, но все пак ...
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          #13
                          А не сте ли мислили в раздела да има нещо като подраздел за забавни алтернативки, тоест за по-белетристично и пародийно представяне на историята в по-лежерен стил.

                          Comment


                            #14
                            г-н Никой, погледни подразделите и веднага ще намериш това, което предлагаш вече налично .

                            pkolev, правилата са необходими, за да имаме някакъв смислен продукт. Склонен съм да обсъдя всяко едно от тях, но не бих ги променил без да прочета нещо, което да ме убеди. Вярвам, че в рамките на тези правила може да се направи смислена и интересна алтернатива, но за това е необходимо да се вложи реално усилие, а не няколко щриха в обедната почивка. То затова и служат правилата. Които, да напомня, обхващат само част от раздела - оставена е и пълна свобода за фантазията в съответния подраздел.
                            Интересното в случая е, че постът на jordani_vt, който повдигна темата от прахта, не се отнася до алтернативната история, а до моделирането на войната (Даниц това коментира след него, но май остава сам). Може много да се спори за това кое е по-добре - отворена или стриктна система за моледиране на война, но се чудя дали не е по-добре това да се случи в отделна тема, посветена само на това (нищо чудно и да имаме такава, защото със сигурност сме обсъждали различни аспекти на този въпрос някъде).
                            Моето мнение е, че това, разбира се, за нас е любителско занимание (а може би е такова и по необходимост) и двата подхода имат своето място и смисъл, в зависимост от това какво точно се търси в играта.

                            jordani_vt, благодаря за връзките, макар и още да не съм намерил време да прочета материалите (имам малко свободно време и колкото се намира, отива за бойния модел за играта на Крылов).

                            Comment

                            Working...
                            X