Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хегемония

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    По принци и аз съм "за", но ще изчакам да видя подробности за играта и тогава да видя със сигурност дали ще се запиша. Иначе като гледам има повече от 12 желаещи така че като почне конкурса за избор на държава Голъм ще трябва бързо да обменяш информацията, да сме в крак кои страни остават свободни.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #32
      Ами, тук принципът е малко по-различен. Всеки, който желае да участва в играта, ми пуска писмо (не сега, след като публикувам правилата). В момента, в който имам дванадесет писма, ще обявя, че няма смисъл да се пускат повече. След това със зар ще определя кой коя държава получава.
      Освен 12 играчи, има място и за един-двама вестникари, стига да има желаещи. Те не могат да са играчи (т.е. няма да стане някой да играе в играта и заедно с това да участва като вестникар) и сами ще си подготвят материали и прочее - аз мога да им пускам информация и прочее. Но това - ако има желаещи.
      Но, пак да повторя, преди идната сряда (т.е. 20-ти януари), най-вероятно няма да публикувам правилата (и картата), така че няма смисъл да се пише за участие. Когато съм готов, ще пиша и така. Предимство имат ветерани-играчи, за които знам, че са сериозни по отношение на участието си в такива начинания.

      Comment


        #33
        И аз бих играл, обаче нямам никакъв опит в такива игри, така че подозирам ще оплескам нещата... Като гледам как се справям в eRepublik значи съм много зле

        Comment


          #34
          А, съмнявам се, че няма да се справиш. Въобще - не се притеснявайте, играта е достатъчно проста, ако някога сте играли настолен "Риск" или "Дипломация", то имате добра представа от нещата. Разбира се, тъй като тук мога да автоматизирам определени неща, за разлика от настолните игри, така че има мааалко повече "сложност", но не много. А за "оплескването" - то е въпрос на това как ще си преследвате целите, е.. какви съюзи ще се направят и как ще се преценят възможностите за военни действия. Но в реалността си има такова оплескване, така че няма да съм нещастен, ако и в играта се получат така нещата.

          Comment


            #35
            Бих играл и аз- имам известен опит, най-вече в игрите на Авис, но съм преглеждал в допълнение няколко подобни игри.
            "Далеч съм от мисълта си"

            Comment


              #36
              Ако остане място, бройте и мен. В края на 2005-та участвах в организирането и провеждането на подобна игра - GDT (Global Domination Tournament), та познайвам нещо.
              Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

              Comment


                #37
                Аз пак да попитам, че явно остабах неразбран.

                Въобще не знам какво е форумна игра, нито настолна такава.
                Къде може да се запозная с най-основните понятия? Или някой по-опитен ако търси чирак може да помагам, че ми е интересно.

                Comment


                  #38
                  То в случая "форумна игра" не е съвсем точно, защото не е задължително наличието на форум, за да я играем, но го използваме по традиция. Вкратце: един или няколко души създават и изчисляват играта (наричаме ги "посредник", "водещ" - няма значение точно как), останалите играят. Самата игра представлява определен модел (набор от правила за това как се правят игровите действия и какви са резултатите от тях), карта на игровия свят (растерен файл, най-често в jpg) и разни игрови "същности" като държави и прочее. Времето се дели на "ходове", като началото и края се обявява от техническите лица (било то на форум, сайт или прочее, където се отваря тема или страница за играта), обикновно те са разделени на фази: първо играчите изпращат до техническите лица ходовете си (по електронна поща, било то в прав текст или в прикачен файл (най-често в .xls)), след това тези ходове се "обрабоват" като действия в играта и накрая играчите получават отчет за това какво се е случило в резултат от техните действия.
                  В конкретния случай всеки играч управлява една държава (от 12 колкото има общо в игровия свят), управлява икономиката, политиката и въоръжените сили. Има ясно дефинирана цел, която може да се преследва самостоятелно или в съюз с други играчи. Играта свършва или когато изтече определено време (т.е. на техническите лица им писне да се занимават или пък същото се случи с повечето играчи), или когато някой постигне целта си.
                  Игровият модел е достатъчно прост като механика, но за разлика от игрите, при които "посредник" е някакъв софтуер, в този тип има много по-голяма свобода на действие пред играчите, защото те на практика могат да решат да направят какво ли не. За сметка на това, интерпретацията на действията на играчите зависи от техническите лица, те.. каквото реши посредникът, това се случва.
                  Това е накратко. За малко повече ще почакате докато пусна правилника на играта, където ще е описано всичко подробно. До няколко дни ще съм готов с него, картата на играта също е почти завършена.
                  И още нещо: няма смисъл тук да заявявате желание за участие - когато съм готов, ще обявя това и тогава се кандидатства за участие чрез писмо. Желателно е първо да се запознаете с правилата, за да разберете дали ви се занимава с нещо такова.

                  Що се отнася до запознаване, то в тази тема, да речем, има връзка към такава игра и правилата й, както и описание на игровия процес.

                  Comment


                    #39
                    Imperial написа Виж мнение
                    Интересно, че деймос не се е появил още.
                    Тук съм и аз, нещо съм я пропуснал таз тема измежду останалите, в които се обсъжда какво би било, ако хан Аспарух е можел да хвърля лазери от очите...
                    Иначе съм на линия, очаквам правилата, а идеята за анонимното участие е хубава, но само ако водещият не трябва да отделя допълнително време за да разпраща кореспонденцията между играчите, иначе много се забавя всичко, а и си е затормозяващо (спомням си как в една игра Крилов трябваше по цял ден да мести мнения между скритите форуми на играчите ), мисля че вариантът с отделни акаунти ще свърши работа.
                    <<..........>>

                    Comment


                      #40
                      Искам и аз.
                      Завръщам се на форума, след като Империал ме информира в отщелничеството ми, какво се задава. Няма да съм особено активен, но ще наглеждам тази темичка и другата за еРепубликата, така че ме бройте.
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #41
                        Хм, явно при създаването на подобни игри се получава пространствено изкривяване. Тълмо днеска си викам я да намина да видя няма ли нещо интересно за игране ...

                        Comment


                          #42
                          A нещо за хора без никакъв опит за 12-тката?примерно още 12 откъснати но с малък флот и икономика територийки и шанс за незначителна намеса.Нещо латино .Колкото за придобиване на опит без да си мешат капата с основните играчи.

                          Comment


                            #43
                            Не, bigbeer, защото няма особено значение дали държавата е голяма или малка - всеки допълнителен играч означава допълнително време за обработка на данни, а това забавя нещата. Да не говорим, че това увеличава и размера на игровата карта, а и така ми се струва, че съм около възможния максимум. В тази игра ще се огранича до 12 участници, защото не мисля, че ще имам сили за повече.
                            Ако някой играч желае, може да си вземе друг, за да управлява военните действия. Но се съмнявам, че ще има такива. Така или иначе, двете функции са отделени в различен тип ходове, така че и един играч ще се оправя с нещата. Въобще - Хубаво е, че има много повече желаещи, защото има аудитория за такъв тип игри. Може следващата (ако тази е успешна) да бъде с по-прости правила (съвсем близо до "Дипломация") и там да се заложи на количество играчи. Като цяло за много играчи са подходящи или съвсем простички като правила игри, или голям екип от посредници (но тогава се появяват проблеми с вътрешната комуникация), или накрая автоматична система, т.е. он-лайн игра. Но аз от такива неща не разбирам, така че ще си остана при възможностите на този тип игри.

                            Comment


                              #44
                              Аз дори си мисля, че и 12 играчи ще са много.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #45
                                Възможно е да се окажат много. Във всеки случай, имам наум няколко души, които биха могли да ми помогнат във воденето, ако се стигне до там.

                                Междувременно картата е напълно готова, правилата са някъде на 25% написани (повечето е готово, но ми трябва още време, за да го изложа в текст). Ориентировъчно ще бъдат готови към средата на следващата седмица.

                                Comment

                                Working...
                                X