Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бъдещето на Балканите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Някъде бях чел, че републиканците в САЩ се занимават основно с Близкия Изток (типичен пример Бушовци), а демократите - с Балканите и Европа (типичен пример Клинтън и бомбите му над Белград). Та ако това е вярно, се очаква Обама да погледне повечко какво става в Западните Балкани.

    Comment


      #17
      Христо Тамарин написа Виж мнение
      Предположението ми е основано на предполагаемите приоритети на САЩ.

      Най-голямото гайле на САЩ е омиротворяването на Близкия изток.

      По-стари мои писания по-темата:

      Ерусалимският и Багдадският въпрос като причина за войната (моля разлистете страницата надолу).

      Косовските събития - старини, новини, бъднини. (Не съм руснак. Първоначалният текст беше на руски и при превода съм допуснал недоглеждания.)

      И тъй, според мене на САЩ е изгодно с омиротворяването на Близкия изток да се заеме Европа, Европейският съюз, една нова Римска империя, която да обхване и Израел, и Палестина, и Сирия, и Египет. Разбира се, и Турция. Именно тя предоставя и град, който е най-подходящ за имперска столица, понеже с тази цел е строен и шестнадесет века е бил такъв.

      Нашите потомци на Балканите ще добруват в хинтерланда на Цариград, както са добрували и нашите предци векове наред.
      Това пък какво беше?

      Comment


        #18
        Светли бъднини

        Това последното ми звучеше като още 400 години робство!

        Comment


          #19
          На мен писанието на Х.Тамарин ми звучи като една провокация. За пример: и сърбите имат една песен за Сребреница: "Седем иляда, или мало више, ходжа само пише, пише и не брише..."

          Comment


            #20
            Цялата тема е провокативна ..

            muramasa написа Виж мнение
            На мен писанието на Х.Тамарин ми звучи като една провокация.
            Цялата тема си е провокативна .. Писанието на гръцкия турчин е провокативно. Не може да има война между България и Албания - това не е в интерес нито на една от тези две страни, нито пък е в интерес на Европейския съюз или САЩ.

            Но доколкото темата е озаглавена Бъдещето на Балканите, това ни подтиква конкретно да си представим именно Бъдещето на Балканите.

            Като се върнем към историята на миналия век, лесно можем да си направим извода, че съдбата на България не се е определяла на фронтовете, където е ляла кръв Българската армия. Съдбата на България се е определяла от Великите сили.

            Ето и сега, ако косоварите спечелиха срещу сърбите, то е заради това, че те успяха да привлекат САЩ за съюзник, докато сърбите разчитаха на Русия. Сърбите загубиха от това, че се репчеха на САЩ и НАТО.

            И тъй, ако стане по волята американска, то бъдещето на Балканите е в Европейския съюз. В този аспект е важно само едно: България да се подготви за културния сблъсък с Република Македония. Именно културата ни трябва да стене по-агресивна. Гърците (и турците) трябва да ги привлечем за наши съюзници в този културен сблъсък. Те повече не бива да са ни врагове, понеже всички ние сме под опеката на САЩ, а ако САЩ трябва да избират между подопечните си, трудно и несигурно ще ни е да станем фаворити.

            Разбира се, ако стане по волята американска, то бъдещето и на Турция е в Европейския съюз.

            Другото (Турция да тласне извън цивилизацията) е по-неизгодно за нас: България става фронтова държава.

            PartyMen написа Виж мнение
            Това последното ми звучеше като още 400 години робство!
            Доколкото Османската империя е била теократична държава, в която християните са били втора ръка хора, то има някакъв смисъл оня период от историята ни да се определя като турско робство.

            В Европейския съюз обаче сме и ще сме равноправни и с германците, и с турците. Единствено фактът, че и фиромляните ще са равнопоставени, прекалено агресивната им култура може да ни създава проблеми.

            За заплахата от Исляма: Тя е фалшива. Ако ние си останем християни и се плодим по волята Божия, изобщо няма защо да ни е страх от Исляма. Ако пък не сме християни или не се плодим, то българският етнос ще умре от естествена смърт по волята Божия, без Ислямът да има пръст в това.

            Comment


              #21
              Темата си е провокативна

              Христо Тамарин написа Виж мнение
              Цялата тема си е провокативна ..
              За заплахата от Исляма: Тя е фалшива. Ако ние си останем християни и се плодим по волята Божия, изобщо няма защо да ни е страх от Исляма. Ако пък не сме християни или не се плодим, то българският етнос ще умре от естествена смърт по волята Божия, без Ислямът да има пръст в това.
              Определено съм съгласен с теб за това, че неминуемо ще стигнем до това България пак да е фронтова държава. Няма как -- ние според европейската доктрина от МААСТРИХТ - ние сме Външна граница на ЕС.

              И по добре да си налягаме парцалите и да работим повече за държавицата си и да се плодим както казваш ти, НОООООО има едно голямо НОООООООООО, което не зависи нито от нас или по още повече от Г-д БОГ има други неща който коригират популацията в днешно време.
              Може да ме обиният в това че се занасям по световна конспирация и т.н, но Ви препоръчвам горещо един филм. Потърсете го в нета има го и колкото и да е зловещо за някой казаното в него по добре да се замислим малко дали зависи от нас всичко в живота или от други.
              Филма се казва :
              END GAME- Blueprint for global enslavement 2007

              Колкото до нашите южни съседи има една мисъл на Атататюрк която доста неща казва за намеренията, не искам да насажадам расова или веркска омраза : цитирам: "Там където стигнаха дедите ни със силата на нашето оръжие. Ние ще се върнем пак само, че със силата на нашата култура "
              Наистина да се замислим по добре да развиваме това което имаме като Българска култура от колкото да се прехласваме по всичко чуждо - БИХ добавил аз. Поне колкото е останало

              Затова лично мое мнение ако по добре инвестираме в една добра образователна система иначе сме загубени като народ. Ще бъде залко за работа на Паисий и Петър Берон !

              Comment


                #22
                Една любоптна новина от днес: Българи отиват да се бият в Куманово, сърби също се организират

                Comment


                  #23
                  jamega написа Виж мнение
                  Една любоптна новина от днес: Българи отиват да се бият в Куманово, сърби също се организират

                  http://balkani.actualno.com/Bylgari-...ws_472133.html
                  Този миналата година се пенеше, че ще ходи в Крим.

                  Comment

                  Working...
                  X