Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак замисли чутовни!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Хаха, ако правите игра да знаете, че подъл, агресивен и опасен адмирал на свободна практика си търси работа (все пак по стари пристрастия клоня към японците)
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Откъде се почна, какво стана
      От Кайзеровия флот срещу Великобритания през 14-16 година до САЩ срещу Япония през ВСВ.
      Е, касапница да става, но аз бих гласувал с два ръце за игра която да си има и малко флотско планиране предварително, дори от ограничени ресурси ако картата е достатъчно голяма ще има възможности да се планира концентрация в определени точки и възможности за маневри.

      П.П>Даниц, не се скатавай по повод картата, още сигурно съществува онази която беше направил за японския щаб по време на играта на Одзи - там само трябва да се спреместят определени таскфорсчета или да се клонира катртата в 3 - по една за 2те страни само със собствените им сили и една за водещия където да си драска сметките и да вижда всичко на близо и далеч

      П.П.2>Тъй де, и аз искам корабче и капитанска шапка, не си мислете друго , дали капитан МакДжордж или тайса Хирохито, значение много няма.
      Kerls, wollt ihr ewig leben?

      Comment


        #18
        Правилата на Одзи позволяват ли играчи да играят на ниво капитан на корабче?...
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Imperial написа Виж мнение
          Правилата на Одзи позволяват ли играчи да играят на ниво капитан на корабче?...
          Не го мисли, ще му дадем да командва я 7 флот, я линкорите на Олдендорф, я ще го пратим да замества Джон Тауърс или Джоко Кларк и да се мори с десетина самолетоносача. Въобще там има няколкостотин кораба от есминец и нагоре и ако почнем да си играем на капитани на кораби мазалото става колосално, а и не знам някой да може да открие къде се е подвизавал ентия есминец или ескортен самолетоносач в бойния ред примерно.
          Само да се навие някой да води.
          Впрочем сещам се, че карта само на Филипините не ни върши работа ако ще играем цялата операция. Трябва да ги има поне Яп, Улити и Енивоток.
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #20
            Примерно:

            За база се ползва Google Earth... там може да се мерят разстояния и предполагам други работи, трябва да си я кача, че я нямам поради разни предубеждения.

            Водещия спуска някакви сведения от разузнаването/радари и тн. Всеки играч/отбор сам си рисува кое къде е (но праща на водещия своята версия на картата).

            Водещия не си мърда пръста освен ако няма груби грешки (т.е. такива каквито не са по негово усмотрение).

            ?
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #21
              Друг вариант е да си сканирам атласите на уест пойнт
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                Империал, ползвай Гугъл мапс, там директно онлайн си ползваш карта, дори можеш да си направиш собствени карти, по една за отделните отбори и да им дадеш линкове на всеки за неговата си. Тормози малко Даниц и ще си признае точно как става
                П.С. Линковете са много странни, така че трудно или невъзможно е единият отбор да се досети за линка към картата на другия.
                Kerls, wollt ihr ewig leben?

                Comment


                  #23
                  Вижте старите ни разузнавателни доклади, там също съм ползвал гугъл мапс. Аз мисля, че това е най-хубавият вариант, само пристанищни съоръжения, пътна инфраструктура и летища трябва да се разпишат предварително (аз примерно имах много зор с установяване една ЖП линия в Аляска до къде е била направена тогава).
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #24
                    xopxe написа Виж мнение
                    Империал, ползвай Гугъл мапс, там директно онлайн си ползваш карта, дори можеш да си направиш собствени карти, по една за отделните отбори и да им дадеш линкове на всеки за неговата си. Тормози малко Даниц и ще си признае точно как става
                    П.С. Линковете са много странни, така че трудно или невъзможно е единият отбор да се досети за линка към картата на другия.
                    Става доста просто обаче водещия ще трябва да убие малко време в рисуването на картата. Eто ти малки упражнения с един въображаем участък за десантиране и летище
                    Карта
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #25
                      Палау, хубаво, ама я виж Ламотрек дали ще намериш. Има известни ограничения, картите трябва да са две за двата екипа, а водещият ще трябва да ги прави два пъти, защото не може да даде достъп за една карта. А и стават много тежки, ако им добавиш повечко свои иконки. Сигурно и измерването на скоростта на самолети и кораби ще е проблем, а и както обичат играчите да цепят всяко съединение във всички посоки, става си редовната неразбория.

                      Comment


                        #26
                        Не е казано водещия сам да прави всичко по картата, по един помагач от тобор могат да помогнат за дописването на липсващите, но важни точки по картата - а и отборите могат да си направят собствените начални разположения - само да се качат на картата иконки за съединенията.

                        Иначе вярно, голяма глупост, гугъл мапс отказва да намери растоянието между 2 точки ако няма шосе между тях !?
                        За пръв път осъзнах това сега - може да се наложи да се стегне едно екселче, което да смята по разликите между координатите на две точки растоянието по диагонала между тях, но това е работа за 5 минути.

                        За цепенето на съединения май няма открито лекартство, предпазващо водещия от световъртеж и припадъци
                        П.П> Е в Гугъл Земя има Ruler(Tools->Ruler) с помощта на който можеш да задаваш пътечки и линии между 2 точки и ти се смята растоянието в каквато мерна единица искаш - включва и морски мили - това решава проблема, защото може лесно да се видят координатите на крайната точка и така на картата да се постави директно дадена ескадра точно на мястото до което е стигнала.
                        Last edited by xopxe; 06-06-2009, 10:11.
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          #27
                          Я, пак сте замислили гъделче! В следващия месец - месец и половина достъпът ми до компа е леко ограничен. Обаче може да се работи.
                          Тактическата игра ще е далеч по-лека защото няма да се смята икономиката.
                          Така че ако искате разберете се за сценария и ще направим организацията. Мисля, че към четвъртък - петък ще съм на линия. Само се разберете за периода и страните учасници. Може да са Х на брой.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #28
                            von Danitz написа Виж мнение
                            Палау, хубаво, ама я виж Ламотрек дали ще намериш.
                            Taka няма да мога, намериш ли ми обаче как се пише на латиница ще е лесно
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #29
                              Ха, че Lamotrek, но често и Lamotreck, източно от Яп, в Каролинските о-ви, тайната база на германските рейдери през 1940...

                              Вижте детайлна игрова карта:http://www.geocities.com/jwilliams14...ne-islands.gif

                              Но го дадох просто за пример. Филипините са голяма плетеница.

                              Има варианти с връзки от карти

                              и например през 1898
                              Last edited by von Danitz; 06-06-2009, 23:26.

                              Comment


                                #30
                                Но го дадох просто за пример. Филипините са голяма плетеница
                                Принципно няма проблем с изнамирането на каквото и да е. Даже Керама Рето или рифовете Френч Фригейт или нещо още по-забутано да търсиш. Просто си отнема време и явно, че участниците ще трябва да разполагат с Гугъл Ърт за да си планират ходовете
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X