Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Османски паметници на територията на България

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Прегледах набързо цялата тема и с изключение на няколко реда в пост #393 няма нищо друго за Ески джамия в Стара Загора. Затова пускам една снимчица и 2 линка: http://www.vsekiden.com/102789/
    Attached Files
    Прави нещо, докато мислиш какво да правиш!

    Comment


      terzi написа Виж мнение
      леко да не дигнеш кръвно

      снимка на царевец от 1927г. ясно си личат останки от джамията
      За тази снимка от пост #146 мисля че някой бърка. Същата е от сайта "Изгубената България" и там е със следното пояснение: Група ученици и учители на Царевец - край руините на църквата “Св.Параскева”, 1927г.
      Прави нещо, докато мислиш какво да правиш!

      Comment


        Явно в сайта са се объркали. Тази сграда е повече от очевидно, че е от османския период.

        Comment


          И аз се бях спретнал вчера да обяснявам, че това очевидно е джамия и нещо са го объркали Пейо, но зимната обстановка ми претрепа нета та си останах така Много ясно се вижда типичния вход, надписа над него и т.н. , тук няма грешка.
          Междувременно в Изгубената България излезнаха две прекрасни панорами на Пловдив от Д. Кавра, за кооито вече стана дума - 1876 и 1879 г. Браво на Пейо!
          ТурТур е много прав за Хамза бей дж. в Стара Загора, ще взема да сложа някакво материалче скоро

          Comment


            Случайно попаднах на една интересна статия за тюрбето на Бали Баба,особено частта накрая за женския събор.

            Надявам се да не е много извън темата.

            Comment


              А защо да е извън темата, напротив. Аз пък наскоро се научих, че тюрбето на Бали Ефенди в сегашния му вид е построено от сина на прочутия кърджалийски разбойник Кара Фейзи .
              Last edited by KIZIL DELI; 14-02-2012, 10:56.

              Comment


                Струва ми се, че не видях досега снимка на джамията в Търговище. Мисля, не отстъпва по архитектура на доста от вече показаните, а преди години по БНТ май имаше и филм за нея.

                Comment


                  Определено си струва, но просто аз никога не съм я виждал на живо
                  иначе ето - http://photo-forum.net/en/index.php?...AGE_ID=1468829

                  Comment


                    Снимки на суворовската джамия, ако някой иска да ги види пак
                    "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                    - МУСТАФА ШАРКОВ -

                    ---------------------------------------------------------------------


                    www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                    Comment


                      Аджеба някой от Свиленград (или имал път натам) дали е видял какво се случи с реставрищата се баня покрай наводненията миналата седмица?

                      Comment


                        Един въпрос - има ли правило къде точно трябва да е минарето на джамията, т.е. от коя страна?

                        Comment


                          Абсолютно не

                          Comment


                            Което дава творческа свобода на архитекта - би могъл да го проектира и забито надолу в земята

                            Comment


                              дори не е задължително да има минаре
                              "Моята крепост беше българската нация, българският народ, моят български произход."
                              - МУСТАФА ШАРКОВ -

                              ---------------------------------------------------------------------


                              www.ottomanbul.blogspot.com - Османски паметници на територията на България

                              Comment


                                Преди време стана дума за името джамията в Асеновград/Станимака -ми ей сега я видях без да искам в един хуруфат регистър от 18 в. - Солак Мехмед Бей се викала и се намирала в махалата Джирехор демек казано по турски Ципрехор.

                                Comment

                                Working...
                                X