Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ултиматория Терца - Стоманен Хоризонт

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ултиматория Терца - Стоманен Хоризонт

    Проектът живее, развива се и се завива, макар че на места се отвива и забива!



    За сега един малък сетинг и предварителни карти. Без срокове, но с визьор насочен към ...около пролетта.


    сетинг

    картография милитара
    Last edited by von Danitz; 05-03-2009, 10:51.

    #2
    Уа.. какво е това Globe?
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Добавка към Fractal mapperа

      Comment


        #4
        Сега като гледам картата, макар и без никакви детайли зачисленост и мобилност, сила на авиация и коефициенти на пътищата за доставка на припаси, просто си ме тресе една моя болест прихваната в добрите стари и все още живи времена на Panzer General I (1994 година). В смисъл да спирам някакви маневрени вражески танкови формации (особено в стил СССР 1941-ва), това ми е някаква анти-блицкриг мания
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #5
          Ретрофутуристични танкови дивизии Даниц след атомните дирижабли мислех, че Ултиматория няма как да ме изненада отново. За радост съм сбъркал - да живеят турбинните танкове стрелящи с ракети
          Kerls, wollt ihr ewig leben?

          Comment


            #6
            Да живеят. Работя по модела на сраженията, ще докладвам при готовност.

            Comment


              #7
              А защо не вижда ретрофутуристични подводни дирижаблоносци и линкори-катамарани?
              Или пак ще го ударим на сухопътна симулация?

              П.С. Част от моите калкулатори не вършат ли работа?
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #8
                Одзи, разработвам свой многопластов модел. Има офицерски състав, фактори като морал и време на службата, време на марша, укрепяване. Друго е. Флот, този път, уви, не.

                Comment


                  #9
                  Odzava написа Виж мнение
                  А защо не вижда ретрофутуристични подводни дирижаблоносци и линкори-катамарани?
                  Или пак ще го ударим на сухопътна симулация?

                  П.С. Част от моите калкулатори не вършат ли работа?
                  С появата на тези парни турбини на втечнен газ - който още се чудя дали не са газови торбини - евентуална Ултиматория 4 намирисва на катамаранни ракетоносци и цепелиноносачи с турбодвигателна авиация
                  Kerls, wollt ihr ewig leben?

                  Comment


                    #10
                    Не щеш ли, проработи форум. Цвък

                    Comment


                      #11
                      Хоризонтът става все по-стоманен http://ariergard.net/ultim/?p=31

                      Comment


                        #12
                        Даниц, в тези устави има ли отделни глави за третиране на пленниците и за мирновременна охрана на казарми
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          #13
                          Не се бях замислял, но това май е материя за международни конвенции, а втория въпрос не е ли от естеството на строеви устав?

                          Comment


                            #14
                            von Danitz написа Виж мнение
                            Не се бях замислял, но това май е материя за международни конвенции, а втория въпрос не е ли от естеството на строеви устав?
                            По скоро "Устав за вътрешна служба". Строевият не беше ли по парадната част и отдаването на чест?
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              Поне как се охраняват военопленници от пленяването им до предаването им на охраната на пленнически лагери трябва да има в полевите устави
                              П.П.Човек да не се избазика. Приемате всичко много серизно...
                              Kerls, wollt ihr ewig leben?

                              Comment

                              Working...
                              X