Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    "аутистка"

    за шаямалан:
    както се казваше в един предълъг сай-фай сериал - за чий развити извънземни ще тръгнат да нападат планета, две трети, от която са вода, при условие, че водата ги убива...

    Comment


      #47
      Хехе!

      Тежка дискусия се заформи!
      Относно Уве Бол човекът добре прави че не се взима на сериозно!
      Трябва да има такива режисьори!Началната сцена на един от последните му филми-а именно за двамата араби в отвлечения самолет е просто невероятна!
      Вие в какви тежки спорове влязохте а нашите телевизии продължават масово да въртят евтини хамерикански екшъни-вчера в един от тях двама излетяха с Ф-16 и на половината път сред облаците хоп-и в Ф-14!
      Просто се подиграват с нас!

      Comment


        #48
        И аз като Воланд не съм гледал още нито един филм на Бол, ама като гледам, май няма и да прогледам.
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #49
          Пепеляев написа Виж мнение
          Относно Уве Бол човекът добре прави че не се взима на сериозно!
          За съжаление съм останал точно с противоположното впечатление...
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #50




            Да резюмирам този отвратителен филм: канадска продукция, $20 млн. бюджет, претенции за военна драма. Режисьорът го посветил на дядо си, който е участвал в едноименната битка (известна и като "Третата при Ипр"?). Пример защо не трябва да се прави филм по спомените на дядо.
            Основата е стандартна: банална любовна история на фона на ПСВ, с много драма и няколко кървави батални сцени (точно две - в началото и в края). Първото дразнещо нещо е доведената до абсурд рамбовщина на главния персонаж, сержант Дън или нещо такова. Второто е лошата игра на актьорите, особено дразнещия хлапак-астматик, който на моменти реагира като малоумен, както и другите персонажи (това вече е от сценария всъщност). Добавям и рядко малоумни диалози. Черешката е пълната липса на реализъм в баталните сцени. Войната сякаш беше изградена около магическата сила на артилерията (даже имаше медицинска лекция на тази тема); този филм ме научи, че снаряд може да падне така, че да подхвърли човек на 5 метра във въздуха, а после на човекът да му няма нищо (въобще артилерията подхвърляше незащитените от нищо войници насам-натам сякаш бяха гумени кукли); или да изпари един войник, а на стоящия непосредствено до него дори да не му се разроши перчема.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #51
              Напълно съм съгласен с Dinain.
              За мен обаче върха на простотията и съответно най-смешния момент във филма беше, когато особено дразнещия хлапак-астматик", "щурмува" сам немските окопи и в окопа точно в/у него падна снаряд, след което той магически се беше превърнал в Христос - разпнат на кръст(явно създаден от свръхестествена сила от "отломките" след артилерийския обстрел), забит в земята точно над немските окопи

              Comment


                #52
                Всеки успешен в финансово отношение филм е хубав за неговите създатели. Според мен разделението на жанрове в киноизкуството има за цел да те орентира точно какви филми би искал да види човек. Тоест не очаквайте че от един приключенски екшън филм ще излезе сентенция достойна за философския камък. Хари Потър и книгата и филма са явно неща който на човек с известни естетически познания би му се сторили скучни. Това не значи че филмът и книгата не са успешни. Нито че са грозни или лошо направени. Те са си там. Вашите деца ще ги харесват независимо какво ще им кажете за тях. Всяко дете ще ги харесва. Така е и с другите жанрове. Поне според мен ако човек иска да види изкуство в филма си не трябва да се насочва към определени жанрове защото те позволяват на изкуството в тях да присъства минимално. Колкото до актиорите ами аз не съм им фен но като цяло те са добри. Просто играят тъпи неща. Естествено изключения има от всяко правило и поради тази причина си мисля че филми като новият римеик на Стопаджията заслужават награда за лошо кино. Ако обаче разглеждаме филмите не като естетическа схема а като интерпретация на човешкото подсъзнание върху екрана тогава тези филми са добри защото насилието е нещото което възбужда тълпата. Хляб и зрелища. Тогава филм като Рамбо само би успокоявал нуждите на кръвожадните хора който определено не са малко наброй. Тогава тези филми са добри за мен защото тези въпросните хора няма да изискват от мен да удволетворявам техните нужди. Естествено това е субективното мое мнение и никой не е задължен да го споделя. Естествено нещата никога не са толкова прости колкото човек като мен ги описва но за да вникнеш в проблема истински ти е нужно простроство от поне 30 тина страници. Така че това е съкратеното.

                Comment


                  #53


                  Признавам, че не съм гледал филма, а и не смятам. Но вижте режисьора - Уве Бол. ИМДБ рейтинг - 4.3/10. Вижте и постера
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #54
                    Необичайно висок рейтинг за Уве Бол, сигурно е заради малкото гласове - близки, роднини, приятели и др. С времето ще се утаи.

                    Comment


                      #55
                      всички филми на тематика - българско средновековие и тем подобни са пълна боза
                      Зимата пее свойта зла песен,
                      вихрове гонят тръни в полето,
                      и студ, и мраз, и плач без надежда
                      навяват на теб скръб на сърцето.

                      Comment


                        #56
                        Dinain написа Виж мнение


                        Признавам, че не съм гледал филма, а и не смятам. Но вижте режисьора - Уве Бол. ИМДБ рейтинг - 4.3/10. Вижте и постера
                        само като погледнах обложката и ми стана ясно какво ще е
                        вижте хелитата какви саНали за Виетнам говорим...

                        Comment


                          #57


                          Юве Бол е казал, че ако петицията събере 1мил гласове спира да прави филми.

                          Comment


                            #58
                            324677 Signatures Total
                            Давайте да го смъкнем тоя...
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              #59
                              Dinain написа Виж мнение
                              Давайте да го смъкнем тоя...
                              324684 Signatures Total
                              дано си държи на думата

                              Comment


                                #60


                                Джордж Лукас спи ли...?
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X