Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    Обикновено играе малко по-патетично, отколкото ми харесва (но не винаги - сещам се за някакъв филм, в който играеше отрицателна роля (не помня името) и се справяше доста добре).
    Да не е "Магнолия" - там наистина беше жесток?

    Comment


      Мисля че да, но съм го гледал бая отдавна и не съм много сигурен.

      Comment


        В "Tropic Thunder" също направи роля, комична де.
        Апропо, на мен "Oblivion" ми напомни за "The time machine" на Х. Г. Уелс, с тайнствените морлоци, живеещи под земята. Преди да се разкрие, че са хора де.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          В "Tropic Thunder" също направи роля, комична де.
          Том Круз е играл там? Пропуснал съм да го разпозная явно.

          Аз вчера гледах някакъв нов филм - "Phantom". Подозирах, че няма да е нещо кой знае какво, ама подводници, това-онова, Ед Харис, викам си, може би не може да е чак толкова зле. Е, зле беше. Твърде много неща, които развалят (поне за мен) "влизането" в света, който се опитват да обрисуват. От дребни детайли, до съществени за сюжета неща.

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Том Круз е играл там? Пропуснал съм да го разпозная явно..
            Играеше режисьорът. Доста добра роля направи.

            Comment


              Е, филмът определено беше забавен, обаче нещо него съм го забравил точно него (или не съм го разпознал). Но мисълта ми беше, че си е общо взето добър актьор, особено когато го поставят в подходяща роля (т.е. трябва и кадърен режисьор). Като човек какъв е си е негова работа, нас ни интересува на екрана как е. НО в геройски роли често е дразнещ, де.

              Comment


                Е то неговото там беше по-скоро камео, иначе и мен ме дразни, но пък прави добри роли, и особенно акос е гледа на кино винаги ми е херсвал до сега. Уйл Смит с това си синче дето непрекъснато го пробутва е много по-дразнещ, свалх си последното му геройство и изтраях точно 5 минути, е няма така гнЪс. Аз поначало още от трейлъра си бях предубеден и хубаво че не отидохме на кино да го гледаме....

                Comment


                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment



                    аз това предпочитам

                    Comment


                      Да, в тоя филм имам чувството че би играл и без хонорар (видно е, че се забавлява яко).
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Да, в тоя филм имам чувството че би играл и без хонорар (видно е, че се забавлява яко).
                        Това вероятно важи не само за него . И аз много се забавлявах, като го гледах (а попаднах на него съвсем случайно): отдавна не се бях хилил така.

                        Comment


                          Аз го гледах на кино и се счупих. С изключение на това че нищо не разбирах от фалшивия харлемски акцент на Роберт Дауни. Иначе те всички се забавляваха в този филм. Той и така е направен - събрали се група приятели на Бен Стилър и решили да си направят филм. А Том Круз го хванах че играе във филма чак накрая. Не само заради грима. Така беше влязъл в роля.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Лес Гросман го признавам - наистина добре изиграна роля от Том Круз... изключение потвърждаващо правилото.

                              Ще коментирам друг, не толкова лош филм, колкото недобре направен -> Predators.

                              В добрите традиции на Холивуд всяко продължение на продължение на култов филм стартира с много препратки към оригинала и, в добавка, за да не бъдат обвинени режисьори, сценаристи и всякакви в бездарност... с бароково претрупване на нови и натруфени детайли към биографията ,конкретно, на Хищника (тоест на двигателят на поредицата).
                              Отново имаме екип от суперелитни командоси ( събрани от кол и въже едновременно с това, забележете!), които попадат както в първата част в джунгла... Джунглата, за да се надцака Единицата, по площ приближава планета с размерите на Юпитер (и то си е планета и то чуждоземска - ловен резерват за Хищниците). 1:0
                              Имаме в екипа от жертви освен войнствената сексапилна латиноамериканка, умният бял кадър (мъж, бял, хетересексуален и единственият оцеляващ накрая заедно със самката), виждащият невидимата хищническа заплаха представител на "визибъл минорити" + другите класически поддържащи роли, и също така към тях : Дани Трейо (да, и тук играе себе си...но все пак е той, така че това е оригинално, макар и за филм на Родригес), недоволстващ и подъл лекар (предателят - ново!... в сериите!) и един мечок с морска фланелка, който незнайно защо носеше мегатежка картечница, която по-скоро би прилягала към арсенала на боен хеликоптер или... Танк...
                              Руснакът нито го унижаваха, нито го представяха като прекалено весел идиот вследствие хроничната злоупотреба с алкохол - любими характеристики на руските персонажи в американското кино. В случаите, когато не става дума за любовници на Джеймс Бонд, разбира се. Това е една от добрите страни на продукцията.
                              Имаше босоног японец в елегантен синьосив костюм, характерът на когото лесно можеше да бъде акцетуиран и въобще осмислен само с една сцена... Когато оцелелите след поредната месомелачка и гонитба се бяха скрили в изоставен инопланетен кораб Якудза-човекът намери стар японски меч... Но не, по-никакъв начин (индиректният, оставящ зрителят да умозаключи бе най-подходящият) не стана ясно защо е решил, че е древно японско оръжие! Демек по нищо не се доказа, че е хем Гангстер хем Човек на Традициите...! А трябваше, защото, когато настъпи момент за смъртта на героя му тя изглеждаше нелепа. Сякаш Родригес се опитваше да направи музикален клип без да се е поинтересувал какъв е поне ритъмът на песента за да нагоди кадрите... С новите персонажи ужким 2:0 в полза на н-продължението, но тъй като си е автогол донякъде ...направо 1.5:1.5 ...хм....Спирам с броенето.
                              Хищниците имаха мутирали глигани-кучета и метални свраки-камери за помощници. Доста оригинално.
                              Хищникът за пребиване не стига, че бе цели четирима като бройка, но и бе два вида освен това!!!... Ужасът продължава с това, че освен, че по някое време хората се биеха помежду си, това го направиха и Хищниците... Върхът на сладоледа, черешката в мартинито!... за всяко "осапунисване" на някоя добра поредица! За да се задържи вялият зрителски интерес се създават интриги и интрижки... Разбира се за тоталното прецакване не може и няма да го има без отворен край на финала (справка - Терминатор - СалИвейшън). Клифхенгър ли му викаше сега младежта?
                              Появи се Лорънс Фишбърн по средата на филма за да ни разясни това онова. Оказа се, че той бил оцелял десет сезона на планетата. Която, поради огромността си, сигурно означава, че са го отвлекли още на снимките на Апокалипсис сега..Та Фишбърн приличаше на човек, който докато е бил сървайвър усилено е поръчвал КееФСи, брат....Егати дебелия сървайвър!
                              Главният герой имаше само един недостатък - не беше Арнолд Шварценегер.
                              Арнолд е доста добър актьор противно на общоприетото мнение. Не ми идва наум какво трябваше да направи мозък-щаба на филма за да вдъхне живот на персонаж, който по ред параметри следва героят на Шварценегер. Може да са имали и по-лоши варианти, но проблемът е, че главният герой не беше главен. И това му беше едничкият недостатък.
                              Нямаше напрежение във филма като бонус за липсата на чувство за динамика.... Това е.
                              Анархист-Диктатор

                              Comment


                                Макс Щирнер написа Виж мнение
                                един мечок с морска фланелка, който незнайно защо носеше мегатежка картечница, която по-скоро би прилягала към арсенала на боен хеликоптер или... Танк...
                                В подобни продукции мен повече ме занимава чисто логистичния въпрос, откъде се снабдяват с неограничено количество муниции, а по всичко изглежда и с продоволствие.
                                Liberte, egalite, fraternite
                                Viva la revolution
                                Zalmoxis написа
                                Имайте предвид, че влизането в Бойна Слава за средния българин е значителен културен шок.
                                http://hristoen4ev.blogspot.com/
                                dibo написа
                                Преценил съм като модератор, че езикът Ви е неподходящ и толкова.
                                - това се случва, когато се докладват богопомазани като Тора.

                                Comment

                                Working...
                                X