Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лоши филми

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Desperado написа Виж мнение
    Аз пък се чудя, когато човек гледа филми, дали няма избирателност?
    аз никога няма да гледам споменатите заглавия- най малко се информирам за това което ми попада като заглавие. На кино не ходите на кой да е филм, нали?
    Режисьори, актьори, сценаристи, продуценти ... мненията на други хора... и така ... не може да има всеядност в храната, същото е и с избирането на книга ерго и видеозаглавие да речем...
    И аз за това си мисля, като чета тая тема. Така де, мога да изброя няколко добри военни филма на кръст. Няколко фентъзита. Екшъни?? Ами няма как да стане добър филм от това, както и да го погледнеш. Не съм гледал нищо с Джейсън Стейтъм след "Гепи" и не мисля, че съм изпуснал. Гледал съм първите една-две части на "Умирай трудно" като дете и дотам. Нямам никакви очаквания към такива филми и съответно не ги гледам

    Аз съм доста избирателен даже спрямо любимите си актьори, като Крисчън Бейл например. Гледал съм 12 филма с него. В същото време знам, че е участвал и в тъпотии като "Terminator salvation". Ами такъв филм можеш още по името да го прецениш.
    Last edited by Zalmoxis; 18-06-2013, 19:38.

    Comment


      Е, Залмоксис, в тази тема очевидно попадат повече филми, изпаднали в личната ситуация на "имах големи очаквания, но не се оправдаха". Или "ще громя този филм, щото ме дразни как са го направили, трябваше по-добре". От друга страна, "добър филм" (съответно "лош") може да се гледа и от по-тясна страна: добър за жанра (точно това мисля че бях обяснил на Десперадо). Т.е. имаме цял куп екшъни. Ясно е, че са "боклук" (своеобразна ширпотреба, бързото хранене на кинематографа) за убиване на време / безмозъчно забавление, т.е. от тях не очакваме да се редят в една категория с наистина хубавите филми (като цяло рядко "животно"). Но в рамките на категорията има добре направени екшъни, които добре убиват времето и е приятно да се гледат и зле направени такива. Това важи вероятно за всеки жанр. Субективна преценката в определена степен (т.е. има някакви обективни критерии като глупава и неинтересна история, лоша игра и прочее), но то в тези работи е така.

      Ето, 1951 препоръча в друга тема въпросния "Облачен атлас", аз попаднах на добри рецензии за него, реших да му хвърля едно око (не съм чел книгата), но без кой знае какви очаквания. В категорията "става" е, но нищо повече. Определено имаше неща, които не ми допаднаха в него. От режисьор като Тиквер бих очаквал повече (докато виж Уашовски - да, нещо точно такова). Но пък сега се сещам, че пак 1951 препоръча "District 9" навремето, на мен пак не ми хареса кой знае колко (т.е. определено беше по-добре направен от този, но пък твърде банален иначе (поне за мен)). Сигурно работата е там, че просто имаме различен вкус за фантастика. При това, не се имам за претенциозен - когато става въпрос за приказки и прочее филми не съм никак придирчив (гледал съм големи глупости, ако е за въпрос, но прага на чувствителност ми е сравнително висок).

      Comment


        Моята представа за "добър" екшън ще бъде с комедийни елементи, нещо което не се взима твърде несериозно. Или пародия. Или някакъв по-занимателен сюжет, като първите филми за Борн, например. Но такива филми са по-скоро рядкост.

        За фентъзитата и фантастиките чистосърдечно си признавам, че съм решително негативно настроен към тях по принцип . Трябва да има силна история и послание, като в "Гатака" или "Лабиринтът на Пан". А не някакви извънземни (намирам ги за страшно отегчителни сами по себе си) и космически кораби(тях също) и айде, това било филм.

        Comment


          Залмоксис, ти просто си в добра позиция строго да избираш какво да гледаш. Дали защото имаш елитарен вкус или не харесваш определени жанрове няма значение. Докато аз (а доколкото разбрах мнението на Голъм той също донякъде) съм типичният масов зрител. С масов вкус. Couch Potato. Подскачам с блеснал поглед и пляскам с ръце като видя космически кораб. "Terminator salvation" съм го гледал четири пъти. "Космически Пилоти" (Да!) поне 7-8. Гледам по някоя серия от междузвезните войни, пришълците, хишниците и т.н. по веднъж седмично.

          Та аз колкото и да чета рецензии и да избирам какво да гледам(а го правя), при количеството филми които изгълтвам няма начин да не попадам на слаби (по моя преценка) филми. Съотношението грубо е 5 към 1.
          От тези 5 някой са слаби, някой са откровен провал. Тази тема е за вторите.

          Моята изпитана система за избягване на лоши филми е да гледам само филми, които вече съм гледал. Работи безотказно
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Яно. Е, аз гледам най-различни филми, достатъчно всеяден съм. Моята рецепта е да си избирам нещо, създадено между 50-те и 70-те години, да преглеждам две-три рецензии в imdb (като гледам от текста да си съставя идея за вкусовете на автора на ревюто) и почти никога не с заблуждавам. Но понякога гледам явни глупости ей така, за забавление (разни екшъни, фентъзите, фантастики - за съжаление съм съгласен, че като цяло са боклуци, много рядко се намира нещо, което дори горе-долу да е читаво, т.е. да "става" (и то пак е с компромиси))

            Comment


              Oblivion c Том Круз. Безумен филм, с нищо неизненадващ по опитния зрител (зрител, който е гледал повече от 12 филма през живота си)... Най-дразнещото беше, че на моменти имаше такива словоизлияния на поддържащите актьори към нашего Том, който в подобни сцени стоеше пред камерата като апотеоз на самия себе си. Не погледнах кой е режисьорът на филма, но Главният герой със сигурност и той е давал много акъл при заснемането, иначе нямаше как да заснемат точно тЕва.
              Жалко за Морган Фрийман...
              Анархист-Диктатор

              Comment


                Макс Щирнер написа
                Oblivion ...
                И аз така - Обливиън е типичен "фантастичен" филм с участието на Том Круз. Глупости - много, смисъл - малко, клишета - колкото искаш Глупости също: летящите къщи с басейни бяха много гот, особено при мисълта какво би станало ако задуха ветрец горе, или се стигне до малка буря ...
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Ето, различни вкусове. Аз Обливиън го препоръчах в добри филми. Падам си по стилизирани фантастики.
                  А защо жалко за Морган Фрийман? Дори да не си харесал филма, напоследък Холивуд не правят филми в които не участва Морган Фрийман, така че все ще ти се реваншира.

                  Глупости също: летящите къщи с басейни бяха много гот, особено при мисълта какво би станало ако задуха ветрец горе, или се стигне до малка буря ...
                  Е, ти пък сега. Басеини, къщи, за това ли се хвана. А летящият компютър дето изтрепал 6 милярда черепа, за да може да смуче солена вода от океаните, при положение че може да си я набави в чист вид по далеч по-цивилизовани начини? Да беше атакувал Европа, или друго небесно тяло покрито с лед.
                  Филма си беше гледки, атмосфера и малко интрига. И не лоша любовна история. И една страхотна летяща машина, дето вече писах на Дядо Мраз за нея.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    А защо жалко за Морган Фрийман? Дори да не си харесал филма, напоследък Холивуд не правят филми в които не участва Морган Фрийман, така че все ще ти се реваншира
                    Дано да се реваншира. Напоследък той е влезнал в руслото от бивши много известни и добре играещи актьори, които просто бичат пари следпенсионно.... като за последно
                    ... Много малко място му беше оставено да разгърне потенцияла си, явно с идеята да не пречи на блясъка на знаменития Том...
                    Анархист-Диктатор

                    Comment


                      Ако мога да се самоцитирам, огромният проблем на Oblivion е, че вече съм го гледал… Многократно…

                      Обикновен човек, който си живее стандартния живот, но изпитва известни съмнения в реалността. Опитва се да намери истината и се натриса на менторски настроен негър, който му обяснява, че светът не е това, което е. Негърът вярва, че обикновения човек е ключа към победата във войната, която се води. Лошите са машини, летящи топки с червени очички изтребват последните оцелели. Саможертвата е ключ към победата.
                      Матрицата… някой?

                      Ключ към победата е да се заврем с пленен вражески кораб в търбуха на гигантския извънземен космически кораб и да се гръмнем. Преди да го направим влизаме през няколко големи врати и виждаме вътрешността на кораба майка. След това тези на земята ще гледат как парчетата от кораба изгарят артистично в атмосферата…
                      Денят на независимостта?!

                      Злият е компютър говорещ с равен тон и физически представляван от голямо червено око. Всичко е бяло и дизайнерско.
                      2001?!

                      Трябва да спомена още и The Moon (цялата история с това, че аз имам клонинги, а не знам и съм заебан насредата на нищото да върша мейтънанс), Planet of the Apes (забранената радиоактивна зона, където се крие истината, плюс полегналата в скалите Статуя на свободата), Screamers (сцената където автоматичните гадинки изтрепаха оцелелите от катастрофа, защото ги разпознават като лоши), Battle: Los Angeles (лошите извънземни са дошли да ни изсмучат водата!? все едно няма никъде другаде).
                      И най-вече малоумния и нагласен хепи енд (остава толкова лош вкус, колкото края на Minority Report). И още няколко заглавия, които са ми малко по-трудни за дефиниране.

                      Не, че филмът е лош, аз просто гледам прекалено много филми, че и ги помня…
                      Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                      Comment


                        Има нещо специално в Том Круз, което ми действа особено отблъскващо, може би заради сциентоложките му увлечения.

                        Comment


                          Same here... +1
                          Анархист-Диктатор

                          Comment


                            Zalmoxis написа Виж мнение
                            Има нещо специално в Том Круз, което ми действа особено отблъскващо, може би заради сциентоложките му увлечения.
                            И при мен е така, макар и с някои изключения - в "Последният самурай" Круз прави доста добра роля - като актьорска игра.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Накарал е "Църквата" му да принуди Comedy Central да свали епизод на South Park, който го пародира, като ги е заплашил със съд. What an ass. Развели са се с Никол Кидман заради това, че тя (като доста по-земен човек) не вярва в Сциентологията.

                              Comment


                                Като човек и на мен ми е противен, но да си призная, когато гледам филм се опитвам да се абстрахирам от това що за човек е актьора (или режисьора, като говорим за това) - съществено е как играе, т.е. ролята, а не човека зад нея. Не винаги се получава, де. Обикновено играе малко по-патетично, отколкото ми харесва (но не винаги - сещам се за някакъв филм, в който играеше отрицателна роля (не помня името) и се справяше доста добре) и може би е твърде еднакъв (но вина за това имат и ролите, които са доста сходни).
                                1951 спомена "Minority report" - филма ми хареса като цяло (и ролята, която Круз играе), обаче краят беше отвратително изсмукан от пръстите, за което вината си е на сценаристите. Не съм чел разказа на Дик, но като имам предвид останалите, които съм чел, малко вероятно е краят да е бил сходен.

                                Comment

                                Working...
                                X