Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оперативни въпроси към посредника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Оперативни въпроси към посредника

    Тази тема я пускам за да питаме Одзава за детайли и разяснения относно оперативната обстановка. Тук ще слагаме само въпроси - отговори на посредника. Обсъждането в околните теми, но не и тук.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    #2
    Ето няколко мои въпроса:
    1. С оглед плановете за операцията срещу Анкоридж, на връщане от заданието Трети флот трябва а унищожи Дъч Харбър (с възможно сваляне на малка група за избиване на оцелелите) и след това към Д+11 (тоест все още 26 януари) да стовари десант от един полк на Ату и да вземе острова (той е малък и лесно се прострелва от толкова много кораби). Така към 1 февруари или Д+16 трябва вече да е в Парамаширо.
    Въпросът е, това в реалност случило ли се е? Просто спазването на този график и разчистването на пътя за снабдяване е от първостепенно значение не само за подсигуряване на Анкоридж, но и за информационното затъмнение в този район. Което пък ни дава предимство от много по-високо ниво.

    2. По повод всички операции по наблюдение - "в ход" значи ли, че нищо не е ставало като движение, за което да ни информират?

    3. По повод цялата пукотевица, искам да питам какво и как са видели нашите пилоти през бойните им полети и моряците ни. Тоест има ли 4 ЛК и 2БрКР в Манила и какво има в Гуам?

    4. Защо унищожаването на Панамския канал не е оповестено никъде официално?

    5. Засечени ли са радиограми от американска страна освен съобщенията за атаката? Не е задължително като текст, а като количество и т.н.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #3
      Пилот написа Виж мнение
      Ето няколко мои въпроса:
      1. С оглед плановете за операцията срещу Анкоридж, на връщане от заданието Трети флот трябва а унищожи Дъч Харбър (с възможно сваляне на малка група за избиване на оцелелите) и след това към Д+11 (тоест все още 26 януари) да стовари десант от един полк на Ату и да вземе острова (той е малък и лесно се прострелва от толкова много кораби). Така към 1 февруари или Д+16 трябва вече да е в Парамаширо.
      Въпросът е, това в реалност случило ли се е? Просто спазването на този график и разчистването на пътя за снабдяване е от първостепенно значение не само за подсигуряване на Анкоридж, но и за информационното затъмнение в този район. Което пък ни дава предимство от много по-високо ниво.
      Това вие си го планирате за края на януари. Според мен едно съединение би могло да се срави.

      Пилот написа Виж мнение
      2. По повод всички операции по наблюдение - "в ход" значи ли, че нищо не е ставало като движение, за което да ни информират?
      Резултат в края на месеца. Все пак е стратегическо разузнаване.

      Пилот написа Виж мнение
      3. По повод цялата пукотевица, искам да питам какво и как са видели нашите пилоти през бойните им полети и моряците ни. Тоест има ли 4 ЛК и 2БрКР в Манила и какво има в Гуам?
      Каквото са докладвали това са видели. Ако бяха видели ЛК щяха него да атакуват.

      Пилот написа Виж мнение
      4. Защо унищожаването на Панамския канал не е оповестено никъде официално?
      Моя грешка. Ще го обявя днес в СТА. Американците са известени.

      5. Засечени ли са радиограми от американска страна освен съобщенията за атаката? Не е задължително като текст, а като количество и т.н.[/QUOTE]
      След атаката е лудница в ефира. Смятайте че всяка ВМБ е задръстила ефира. В морето засега никакво съществено наратсване на радиообмена.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        И ако обичате - коригирайте си оперативно броят на самолетите по полковете. както и моля за всяко съединение и кораб да се дава дислокацията му в хода.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          Значи към настоящия момент сме средата на януари, оттам и всички неизпълнени неща?

          И към 1 точка не разбрах съвсем - " Според мен едно съединение би могло да се срави." - събитията тепърва ще се развиват, но по теоритически разчет всичко е наред?

          За всичко останало - слушаме
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #6
            Пилот написа Виж мнение
            И към 1 точка не разбрах съвсем - " Според мен едно съединение би могло да се срави." - събитията тепърва ще се развиват, но по теоритически разчет всичко е наред?
            Ахам!
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Одзава, възможно ли е към настоящия игрови момент - средата на януари - да се направи малка промяна в заповедите ми за операцията в Анкоридж? Идеята е незабавно да се натоварят два транспортни кораба с по 500 мини всеки в Аомори от запасите на базата и да тръгнат с курс към Анкоридж неескортирани, за да стигнат там към края на януари. Ще плават отделно един от друг и на 100 км разстояние един от друг, спазвайки радиомълчание и т.н.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #8
                Изникна и още един въпрос - ние сме обградили Панама и от север и от юг. Значи ли, че те трябва да си снабдяват войските там от САЩ?
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #9
                  Още един въпрос - IV флот защо пътува към Гуам а не се опитва да следи протоците с 2-3 есминеца и с останалите сили района на Целебско море?
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    #10
                    Пилот написа Виж мнение
                    Одзава, възможно ли е към настоящия игрови момент - средата на януари - да се направи малка промяна в заповедите ми за операцията в Анкоридж? Идеята е незабавно да се натоварят два транспортни кораба с по 500 мини всеки в Аомори от запасите на базата и да тръгнат с курс към Анкоридж неескортирани, за да стигнат там към края на януари. Ще плават отделно един от друг и на 100 км разстояние един от друг, спазвайки радиомълчание и т.н.
                    Разбира се, че може. Смяташ, пишеш и така става
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #11
                      Пилот написа Виж мнение
                      Още един въпрос - IV флот защо пътува към Гуам а не се опитва да следи протоците с 2-3 есминеца и с останалите сили района на Целебско море?
                      Ами такава заповед бяхте дали - ако няма вражески кораби - марш към Гуам. Кораби нямаше и 4-ти флот отпраши.
                      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                      Неизвестен руски адмирал

                      Comment


                        #12
                        Пилот написа Виж мнение
                        Изникна и още един въпрос - ние сме обградили Панама и от север и от юг. Значи ли, че те трябва да си снабдяват войските там от САЩ?
                        Не сте превзели Панама. Войските получават снабдяване от самата Панама. А патроните и снарядите така и така си идват с кораби от САЩ. ТАка, че точката за оперативно обкръжаване не може да се приложи тук.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #13
                          По принцип в таблиците за ТТД на корабите далечина на плаване как се разбира - в едната или и в двете посоки? Тоест 2000 мили означава да се отиде на 2000 мили или да стигнеш до там и да се върнеш?
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            #14
                            Aми 2000 мили изобщо с едно зареждане - ако искаш в една посока, ако искаш 1000 натам и толкова на обратно, ако искаш 1300 мили на зиг-заг. С едно зареждане - 2000 мили.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              Мен, до края на другата седмица ми е невъзможно да правя квото и да е. Срутих си къщата и вкъщи е Тихи океан след японско нашествие. Пилотът квот направи, това е.

                              Comment

                              Working...
                              X