Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заповеди към структурите на Кайгуна и Рикогуна

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Заповеди към структурите на Кайгуна и Рикогуна




    Господа,


    В този миг на върховно изпитание и пр. и пр...
    ...всеки трябва да е готов на ...
    ...отдадено и саможертвено пред олтара на дедите...
    ...всеки да изпълни дълга си и огън по противника до пълното му унищожаване!

    Командването

    #2
    Заповед ¹ 6

    Командващите флоти да поздравят екипажите с постигнатите успехи. Същевременно Имперският генерален щаб очаква вашите предложения за продължение на операциите и вашите съображения!
    Да се установи овладяни ли са напълно Гуам и южните части на Аляска!

    А, и ,кхъм, що утрепахме министъра на просветата на Пекин?!
    Last edited by von Danitz; 01-12-2008, 11:34.

    Comment


      #3
      Утре следобед е възможно да не съм на линия, за това ето инструкции какво да се прави в случай на американско нападение над Анкоридж:

      Заповед към оперативна група кораби "Анкоридж" (Якумо, Тоне, 2 ЕМ Камикадзе):
      Есминците да носят патрули на изхода на фиорда, за да има ранно предупреждение за идващ противник. В случай, че такъв се появи да го примамват към минните полета окло Кодиак и после Ниикски. Артилерийски бой да се води чак след като вражеските кораби стигнат до основните минни заграждения и са добре влезнали в обсег на артилерията. Артилерията да си простреля протока и да хване дистанциите за стрелба, ако ще и шамандури да ползва. Оръдията на двата АП са разсредоточени, ако трябва да се покриват и с димна завеса. Насочвачи и от двата бряга на фиорда.

      Флотът се включва в боя едва след като противникът открие огън по бреговата артилерия.

      Пехотата да минира железницата, пристанището и всякакви нефтени обекти за да може да ги унищожи в случай на нужда. Полкът в Сийуърд да за подготви унищожаването на голям участък от ЖП линията към Анкоридж. Всички запаси от храни и горива да се конфискуват и да се раздават на дневни дажби на населението, така че ако дойде противник да не намери нито място за живот, нито гориво за отопление. Пристанищата в Сийуърд, Кодиак и Омир да се минират и да са готови за унищожаване.

      Даниц, и дали веднага да не пратим един неескортиран кораб с 500 мини за Анкоридж? Просто за всеки случай, ще им бъде безумно трудно да минат 1000 мини под артилерийски обстрел.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        #4
        Принципно, няма проблем, но не знам дали може такова бързо отигрване.

        Comment


          #5
          Заповеди както следва:

          1. Силите на Коста Рика да започнат настъпление в Панама към 1 февруари. 1пп да се остави да пази пристанището им на Тихия океан

          2. Колумбийската авиация да направи разузнавателни полети и установи какво става с американските войски. Ако те отстъпват, силите на революцията да заемат вакуума.

          3. Да се организира спецоперация по търсене на американския флот в Индокитай, особено из френски и холандски пристанища. Да се ползват всякакви ресурси - агенти, вестници, риболовни кораби под чужд флаг, СЛЕДЕНЕ НА РАДИОЕМИСИИ и т.н.
          Отделен ресурс - 3 агенти

          4. Изясняване какво става в Китай и как върви революцията там. Атентатите срещу правителството да продължат, ако може просветния и културния министър да се оставят да живеят, а да умират финансовия/военния/външни и вътрешни работи.

          5. По повод екстрадирането на американците - да се позабави за да имаме време да вербуваме хора сред тях.
          Last edited by Пилот; 02-12-2008, 19:30.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            #6
            Към Кемпейтай:

            6. Операция по прикриване диспозицията на войските ни в Анкоридж и създаване на впечатлението, че имаме само 1 ПД в града и нищо друго (операцията включва мерки по пазене на района "стерлиен", тоест да не идват нови хора и т.н., да се направи и като се ползва система от купони ден за ден поименно, всичката останала храна се конфискува) - 1 агент
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment

            Working...
            X