Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместни операции срещу Врага

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Във Филипините пристанището им е празно, имаше някакви есминци, но 8 са потопени вече. Ние разполагаме със сили да ги държим блокирани, а и с авиация ще ги доунищожим.
    Гуам няма сериозен флот, само есминци, като някои от тях сме ги потопили. Очаквам за няколко дни островът да падне.
    И за двете операции имаме оставен флот който ще е достатъчен, при Гуам имаме 4 крайцера, 20 есминеца и вече стоварен десант. Летището им е попиляно, а и в района се намират и нашият IV флот който ще подпомага операцията в Гуам.

    Колкото до самолетоносачите - при сегашното положение на технологиите, те ще са необходими именно за разузнаване и събиране на информация. Особено при тази операция, за да можем да хванем сащиянците в пристанището и после да няма неприятни изненади отникъде. Летищата на Пърл Харбър са до брега и ще ги пометем за да няма неприятности с авиацията, след това може да правим и учебни атаки по корабите в пристанището (то също е в обсег и на корабната артилерия).

    За крайцерите - тъй като са големи дистанциите, крайцерите които дадете ще са ни много полезни (просто не всички есминци имат този обсег).

    Логистиката не мисля, че ще е толкова голям проблем, ползвайки базата в Йокохама например за начална точка имаме 3000 морски мили до Хаваите. Вашите кораби ще се зареждат в наши бази на наша сметка и наравно с нашите.

    За ТВД Филипини-Гуам сме отделили предостатъчно сили според нас, няма смисъл да висим пред празни бази и да чакаме сащиянците да се прегрупират. Имаме възможност с трикратно превъзходство да им нанесем удар който да ги пречупи стратегически - загуба на 4ЛК и базата в Хаваите ще спре каквито и да било техни операции в Тихия океан и те ще са приковани към крайбрежието. Просто ни трябват достатъчно сили за да гарантираме нанасянето на този удар успешно и без големи загуби независимо какво става.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Дали ще е възможно да направим атака с торпедоносци като тази при Таранто?

      Comment


        #18
        recidivist написа Виж мнение
        Дали ще е възможно да направим атака с торпедоносци като тази при Таранто?
        Или като тази срещу Пърл Харбър 1941

        Ами ако убедим Одзава, че имаме правилните торпеда не виждам проблем. Просто за целта ще трябва торпедоносци отнякъде
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          #19
          Ми ще видим дали някой от вече съществуващите самолети не може да носят торпеда .

          Comment


            #20
            Te носят, ама са малко. Ако правилно разчитам ТТД таблицата примерно нашия Кампания има 6 торпедоносеца, който мога да отделя за целта, просто са твърде малко.

            Това което мен най-много ме притеснява е, че корабите с които разполагаме в района имат обсег колкото да тръгнат от Йокохама и да се врънат, фактически нямат никакъв запас за водене на бойни действия на място. По данните, които имаме, само нашите ЛК клас "Куин Елизабет" могат да са полезни за тази задача, тъй като ще имат запас и за водене на бойни действия. Обаче те са на другия край на света. Предполагам че планът включва да се презаредим за сметка на американските запаси в Хавай, но все пак не мога да изключвам вероятността за провал.

            Иначе без много мислене мога да предоставя 3-5 ЛКР, евентуално 2 ЛК и 2 АВ и поне 6 КРЛ, но проблема пак си остава, особено за АВ, които имат още по-малък обсег. Другия момент е, че можем да се разминем с американския флот по пътя, а не ми се иска да оставам крайбрежието на Австралия и Нова Зеландия напълно беззащитно срещу тежки сили.

            Comment


              #21
              Йокохама - Пърл Харбър са 3000 морски мили, в случай на провал или липса на запаси имаме Маршаловите острови (малко под 2000 морски мили между тях и Хаваите) , до тях ще организираме конвой от танкери с ескорт от нашите есминци които нямат обсег до Хаваите (тоест ескортът ще е достатъчен).
              Вариантът да ползваме Маршаловите острови за сборен пункт (тоест всички флоти се събират там, презареждат и след това заминават за Хаваите) също съществува, но ще е значително по-бавно като операция.

              Австралия и Нова Зеландия не могат ли да се пазят от есминци основно, все пак щатите в момента са в твърде тежко положение за да направят нещо там. А и за да задържат каквото и да било в района, ще им трябват Хаваите. Просто ако ги загубят ще е смъртоносен удар, нещо което те не могат да нанесат на този ТВД. Ако се разминем със сащиянците още по-хубаво - Пърл Харбър е наш, а те няма къде да презаредят за да се върнат на континента.
              Все пак не забравяй всичката пукотевица на север, а и това че основният им флот е на контиента - дори и да тръгне веднага, заедно ще се срещнем на Пърл Харбър, няма как да се разминем. Просто те нямат къде другаде да заредят.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                #22
                Също така линейните им сили на континента се пазят от 2 наши подводници, ще знаем кога са излезли оттам, дори може и да им пуснем по някое торпедо с малко късмет.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  #23
                  Честно казано предпочитам варианта с Маршаловите острови, особено ако след това помъкнем 1-2 танкера с нас, че да има за връщане на авионосците. Дори може би мога да докарам допълнителни крайцерски сили при това положение, заедно с пълния комплемент от вече споменатите. Ако ще е от Йокохама ще трябва да се откажем от двата ни самолетоносача, които едва имат гориво да стигнат до Хаваите, че и дори това не е сигурно. И без това ще ми трябва около месец за да събера всички сили на едно място, особено ако е Йокохама.

                  Comment


                    #24
                    Добре, сега ще седна да потракам с калкулаторите и да поразпитам Микадо за пари

                    Като гледам по предварителни данни имаме 11 дни път до Маршаловите острови, което май значи, че за този ход само ще се съберем там всичките и тъкмо ще сме тръгнали на път за Хаваите. Времето според прогнозата ще е хубаво, няма проблеми.

                    Ако може да сметнем всички кораби колко ще гълтат като гориво - вие сметнете за вашите, аз за нашите. Като гледам подробно данните на корабите, 4-те ни най-стари ЛК няма да имат обсег, ще видя какво ще каже Одзава по 1-2 питания за тях.
                    От наша страна ще събем 8 ЛК (4 много нови с 410мм), 3 ЛКР, 4 БрКР (те имат 305мм оръдия и ще са полезни), 8 КРЛ, 8 есминци с голям обсег, 1-2 АВ.
                    Ще включим и десанта група която ще я стоварим някъде където сащиянците нямат обсег с линкорите (обратния склон на острова) и в краен случай ще ги стреляме с артилерия от възвишенията за да ги изгоним навън.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      #25
                      Имаш предвид за Януари ли под "този ход"? Щото нашите добавки за Януари тръгнаха вече. Ако имаш предвид за Февруари може да ги нагласим нещата мисля.

                      Comment


                        #26
                        Ами Одзава нали каза, че в неделя предаваме хода за 16 януари - 31 януари? Аз говорех за него, ние още не сме го предали. В смисъл имаме планирани операции, но като няма сащиянски ЛК в Манила ще действаме малко по-иначе...
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #27
                          Аз разбрах, че в неделя ще го е сметнал. Както и да е, нещата съм ги планирал отдавна, а уикенда нямам време да се занимавам. Тъй че остави го за Февруари. Нашия флот се разходи до Манила, сега проверяваме наоколо за всеки случай. Тъкмо ще видим резултата и от операциите в Ню Йорк.

                          Comment


                            #28
                            Добре, значи отлагаме атаката на Хаваите за февруари, тъкмо ще я доизмислим.
                            Ние имаме шпиони в Хаваите и ще изпратим още, ако може и вие пратете за да сме по-сигурни в успеха. Интересуват ни минни полета, брегова артилерия, кораби в пристанището и самолети по летищата. Ако разполагате със свободни подводници, моля да си включите в заповедите за хода през януари разходка до Хаваите, ще ни бъде много полезно като информация. Нашите подводници за далечно плаване дебнат американците на континента и ще се опитат да нацелят някой друг линкор, просто нямаме за Хаваите.

                            До края на месеца Гуам трябва да е наш, Филипините поне до половината. И мисля че е това, кажете какви сили точно ще можете да отделите за операцията през февруари, за да планираме като хората. С малко късмет американците ще имат интересна Коледа
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #29
                              Моля, сметнете и подсигурете конвой от танкери и транспорти с гориво за вашите кораби който да е на 12 февруари на Маршаловите острови (събирането ще е от януари за да се стигне като гледам) или ни кажете цифра като тонове въглища и гориво, които да подсигурим с нашия конвой. Ние събираме конвой за нашите януари, за да може на 1 февруари да тръгнем.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                #30
                                Чакам от Одзава ъпдейтната ТТД таблица, че нещо ми е разминават нещата. До тогава нищо не мога да планирам със сигурност.

                                Comment

                                Working...
                                X